Винагороди – талановитим!

ф5

Нещодавно студенти факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв БДПУ Олександра Отришко, Аліна Макаренко, Анастасія  Крикова та Дар`я Ілікчиєва брали участь і вибороли призові місця у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі мистецтв «Зіркова хвиля», що проходив у старовинному Львові. Ректорат та профком університету вирішили також відзначити талановитих студенток.

ф6 ф7

Сьогодні, 8 лютого, в малій актовій залі «музичного корпусу» БДПУ відбулася церемонія нагородження студентів. Ректор університету, професор Ігор Богданов та голова комітету профспілки, депутат Бердянської міської ради, доцент БДПУ  Віталій Лола найперше виразили подяку студентам за старання, вміння гідно представляти наш університет у різних регіонах України, а згодом вручили їм Сертифікати та грошові винагороди. Зокрема, Віталій Григорович зазначив: «Ми вами завжди пишались й пишаємося, ви – люди таланту, ви – наша гордість, із вас беруть приклад й інші студенти нашого університету…».

ф1 ф3 ф4 ф8

Привітання від ректора, голови профкому та від декана факультету, професора Людмили Коваль також приймала й організатор цих конкурсних виступів – Інна Пащенко – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри музичного виховання.

Юлія Іванова, Олена Івасенко,
студентки-журналістки БДПУ,
практикантки «Університетського Слова»
Світлини Павла Тєлькі
(Студклуб)  

 

Новітні технології – крок до майбутнього

Учора, 7 лютого, в рамках Тижня інформатики відбулася зустріч представників факультету фізико-математичної, комп'ютерної та технологічної освіти (ФМКТО) к. пед. н., доцентів кафедри комп'ютерних технологій в управлінні і навчанні й інформатики Ганни Алєксєєвої та Ганни Чуприни, студентів та випускників цього факультету із учнями та вчителями Гімназії №2 під гаслом: «Новітні технології – крок до майбутнього».

IMG_1914

Вибір професії, вступ до самостійного трудового життя недаремно називають другим народженням. Адже від того, наскільки правильно зроблено вибір професії, залежить суспільна цінність людини, її місце серед людей, задоволеність професійною діяльністю, надасть можливість зайнятому та незайнятому населенню, в т. ч. й учнівській молоді впевненості у власному майбутньому. Тому дуже важливо проводити профорієнтаційні заходи зі школами міста.

IMG_1912 IMG_1919

Першочергове завдання, яке повинна вирішувати сучасна школа, полягає в тому, щоб навчити школярів ефективно отримувати інформацію, обробляти її, аналізувати, зберігати і на основі цього приймати своєчасні та нестандартні рішення. Підходи до вивчення інформаційних технологій в школі за останні два десятиліття зазнали істотних змін. Сьогодні, крім функціональної грамотності, сучасна освіта в галузі інформатики покликана забезпечити соціальну адаптацію учнів, сприяти їх суспільному і громадянському самовизначенню. Тому разом з формуванням інформаційної культури учнів в процесі навчання зараз все більш актуальною стає проблема активізації навчально-виховної діяльності. Без застосування ефективних педагогічних ідей і технологій не обійтися. Вони змушують учнів міркувати логічно, розвивають мову, уяву, творчість, увагу, вміння мислити нестандартно, зміцнюють пам'ять.

IMG_1928

Наочним прикладом різноманіття технологій для мотивації вивчання комп’ютерних технологій і став виступ Г. Алєксєєвої, яка розповіла про роботу кафедри, спеціальності, які можна отримати після закінчення вишу, перспективи майбутнього. Учні мали змогу не тільки ознайомитися з напрямами підготовки студентів, умовами вступу, навчання та проживання, але й зорієнтуватися у виборі навчального закладу та напряму професійної підготовки; розширити уявлення про ринок праці та вибір професії; отримати додаткову інформацію (щодо проходження практики у різних країнах та подальшого працевлаштування). Кожен учень отримав буклет факультету фізико-математичної, комп'ютерної та технологічної освіти.

Викладач БМК, випускник ФМКТО, інженер-програміст Юрій Карпов висвітив тему «Педагогічна діяльність в БМК ЗНТУ», а випускник ФМКТО 2014 р. Костянтин Падалко своїм виступом із теми «Сучасне і майбутнє ІТ-технологій» створив активну атмосферу зацікавленості учнів, які «закидали» його питаннями щодо заробітку та сфер використання КТ.

1 2 3 4

Магістрант 6 курсу нашого факультету Антон Дмитрук розповідаючи про 3D графіку, продемонстрував  свої досягнення у вигляді тривимірних графічних розробок, які мають попит в різних країнах в ігровій індустрії.

Представники університету забезпечили оперативне та об’єктивне поширення інформації про діяльність свого навчального закладу, що є запорукою тривалої та плідної співпраці!

На зустрічі були присутні майже 60 учнів дев’ятих, десятого та одинадцятого класів, які з задоволенням слухали доповідачів і задавали чимало запитань.

Висловлюємо велику подяку ініціаторам зустрічі, вчителям інформатики гімназії – учителю вищої категорії Вікторії Пушкаш та спеціалісту Наталі Павловій, сподіваючись на продовження співпраці.

Кафедра комп'ютерних технологій в
управлінні і навчанні й інформатики БДПУ
На світлинах: цікаві моменти  зустрічі; фрагмент відео «Cinesite Independence Day: Resurgence VFX Breakdown Reel» Cinesite, ресурс https://www.youtube.com/watch?v=SKGdHoRY_mw;  тривимірні розробки Антона Дмитрука
Світлини з архіву кафедри

 

Цінні друковані помічники

Учора, 7 лютого, в конференц-залі БДПУ під час традиційної наради в ректора, професора Ігоря Богданова декан факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв, професор Людмила Коваль із гордістю представила книги своїх колег – найновіші навчальні посібники викладачів факультету, які гідно поповнили університетську та факультетську бібліотеки. Давайте трішки ближче познайомимося з авторами та їх виданнями.  

_DSC6963

…Лада Чемоніна – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри початкової освіти БДПУ – викладає дисципліни: «Сучасні технології викладання освітньої галузі «Мови і літератури» в початковій школі» та «Графічна компетентність молодшого школяра»; із 1993 року працює в нашому університеті, пройшовши шлях від секретаря факультету підготовки вчителів початкових класів до доцента кафедри… Лада В’ячеславівна випустила навчальний посібник «Сучасні технології навчання освітньої галузі «Мови і літератури» в початковій школі», який покликаний стати добрим помічником для студентів кафедри початкової освіти, допомогти майбутнім фахівцям сформувати готовність до роботи на основі знань сучасних педагогічних технологій, до вироблення особистісної педагогічної концепції та персональної технології.

…Наукове видання «Актуальні проблеми формування особистості в навчально-виховному процесі освітніх закладів» – це колективна монографія, над якою працювали науковці кафедри педагогіки. Видання репрезентує результати наукових розвідок актуальних проблем початкової освіти та підготовки фахівців для цієї галузі, воно буде корисним для науковців, студентів та викладачів вишів, педагогів-практикантів.

…Навчально-методичній посібник «Основи проектувальної діяльності майбутнього вчителя музики» підготував до друку Максим Лук’янчиков, який  працює концертмейстером кафедри музичного виховання, досліджуючи проблему формування проектувальних умінь у майбутнього вчителя музики в процесі фахової підготовки. У посібнику подано навчальну програму, тематику, стислий зміст лекційного матеріалу, практичні заняття та методичні рекомендації щодо їх проведення, список базової та допоміжної літератури, глосарій та додатки.

…Автором-упорядником наукового видання «Сторінками музичної вітальні» є Галина Гайнетдінова – концертмейстер та викладач кафедри музичного виховання, яка викладає дисципліни: «Основний музичний інструмент», «Додатковий музичний інструмент», «Гра на музичному інструменті». Пропоноване видання є узагальненням багаторічної роботи «Музичної вітальні» як однієї із форм поза аудиторії роботи зі студентами мистецьких спеціальностей університету. Книга наповнена цінними фотодокументами, сценаріями, програмами концертних виступів. Ця збірка зацікавить викладачів, студентів та учнів шкіл, які є небайдужими до музичного мистецтва.

…Як і декан факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв, професор Людмила Коваль, ми пишаємося нашими викладачами та бажаємо їм і надалі створювати такі цінні та потрібні «друковані помічники» для студентів університету.

Ірина Сухолецька,
студентка-журналістка БДПУ,
практикантка «Університетського Слова»
Світлина Павла Тєлькі