Відбірковий тур олімпіади

Минулої суботи, 11 лютого, на кафедрі комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти БДПУ в рамках Міжнародної студентської олімпіади з програмування (ACM/ICPC) було проведено відбірковий тур. До участі в олімпіаді були запрошені студенти університету та учні шкіл міста.

2017-02-11 10.01.50

Запекла боротьба тривала 6 годин, протягом яких учасники продемонстрували свої знання з теорії алгоритмів та програмування. Основними мовами програмування стали: С++, Java, Python.

Після завершення олімпіади було проведено розбір та аналіз задач. Всі учасники мали змоги протягом кави-брейку в дружній атмосфері обмінитися думками та досвідом.

2017-02-11 10.02.07 2017-02-11 10.02.14 2017-02-11 10.02.57 ACM

За результатами проведення олімпіади були сформовані дві команди, які братимуть учать у наступному етапі Міжнародної студентської олімпіади з програмування (ACM/ICPC).

Учасники першої команди: Євген Коробов, Євген Заволока, та Олександр Панченко; другої команди – Дмитро Венецький, Марк Буркут та Артем Ганчев.

Необхідно відзначити команду Бердянської спеціалізованої школи №16, яка в окремому командному заліку зайняла перше місце (тренер – Андрій Дубінін) у складі: Валерій Паценталюк, Микита Щербаков та Данило Бредун.

Окремо висловлюємо подяку декану факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти, доктору педагогічних наук Вікторії Жигірь за спонсорську допомогу в проведенні відбіркового туру олімпіади.

Максим Павленко,
кандидат педагогічних наук,
доцент кафедри  
Володимир Лаврик,
асистент кафедри
Світлини з архіву кафедри

У рамках міжнародного проекту

Восени минулого року студенти-волонтери навчальної психолого-консультативної лабораторії нашого університету, які навчаються за напрямом підготовки «Практична психологія», брали участь у міжнародному проекті «Партисипативне відео», метою якого була підтримка українських громад у зв’язку зі збільшенням внутрішньо переміщених осіб в Україні. Презентація проекту відбулася в Бердянському художньому музеї ім. І. І. Бродського (див. фото).

PV Berdyansk-Презентація проекту Партисипативне відео

Результатом співпраці наших студентів із виконавцями проекту Марлін Бовенмарс та Джейкоб Редман (тренери), які представляли американську організацію InsightShare, став фільм «Зерна миру», створений за допомогою методів партисипативного відео. У фільмі відображені особливості різних сфер життя вимушено переміщених осіб Бердянська, взаємодія студентів-волонтерів із переселенцями, висвітлено ставлення студентської молоді до їх проблем.

У рамках проекту пройшли воркшопи по створенню відеопродуктів, які можуть бути інструментом соціальної інтеграції та діалогу між внутрішньо переселеними особами та громадою.

Результатом проведеної роботи студентами був створений відео-ролик. По завершенню всі учасники проекту отримали сертифікати.

До роботи були залучені студенти I курсу Станівлав Іванов, Денис Гнатюк, Владислав Карацупа, Костянтин Канцедал, які змогли практично опанувати методи психології (брати інтерв’ю у переміщених осіб, проводити з ними бесіди тощо), переконатися в необхідності обраної ними професії. Також були задіяні старшокурсники – Дарина Кулиничева, Артем Воробйов, Владислав Куц, яким вдалося вдосконалити комунікативні навички, навички роботи в групі…

«Університетське Слово»
(за матеріалами навчальної
психолого-консультативної
лабораторії БДПУ)
Фрагмент із фільму "Зерна миру" можна переглянути тут:
https://drive.google.com/file/d/0B-5Oc5Jy0dz6eVRRQkphbXJKaXM/view

Мрії збуваються! Просто – дій!

Із 23 січня ц. р.  я стажуюсь у Верховній Раді України, а конкретніше –  в комітеті з питань сім`ї, молодіжної політики, спорту та туризму. Безпосередня участь у програмі для мене стала несподіванкою і своєрідним новорічно-різдвяним подарунком. Адже, коли я подавала заявку на участь у конкурсі, то, чесно кажучи, не дуже й  вірила в свою перемогу. Адже моїми «суперниками» було близько 500 талановитих людей, які навчалися не тільки в Україні, але й закордоном (Польша, Корея, Англія, США…). Більшість з них – активні громадські активісти, члени міжнародних асоціацій і волонтерських рухів. Деякі – серйозні науковці, що отримали міжнародні гранти. Інші – викладачі університетів. Майже всі знають декілька іноземних мов. Цікавий послужний список! А я бачила політику хіба що в телевізорі та й в міжнародних проектах участі не брала. Єдиний мій «козир» – віра в Україну, у її громадян, прагнення зробити нашу державу великою і впливовою. Після співбесіди, де «відсіяли» ще значну частину претендентів – нас залишилось 59 інтернів, що тепер уже стажуються у Верховній Раді протягом 6 місяців.

Ф1

За три тижні стажування я не тільки подружилась із іншими інтернами, а й познайомилась з видатними громадськими діячами, провідними політиками і науковцями, серед яких – Олена Стяжкіна – письменниця, докторка історичних наук, засновниця громадського руху «Деокупація. Повернення. Освіта»; Євген Магда – історик, політичний експерт; Володимир Казарін – ректор Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського; Павло Булгак – радник міністра молоді та спорту; Володимир Крижанівський – народний депутат України І скликання; Денис Базілевич – директор інституту професійного лобіювання та адвокасі; Максим Лациба – керівник програми ІНЦПД (Адвокація реформ); Олена Суслова – експертка з гендерних питань USAID Рада та багато інших. Всі вони передають нам свій безцінний досвід лобіювання та політичного аналізу, відкривають таємниці кулуарів та сесій, знайомлять із законотворчим процесом.

Ф2 Ф3 Ф4 Ф5

Я дуже вдячна «Лізі інтернів» за те, що надали мені таку чудову можливість стати частинкою законодавчого органу України; керівництву Апарату Верховної Ради України, яке постійно шукає талановитих громадян із чіткою життєвою позицією і безмежною любов’ю до нашої держави. Я впевнена, що в майбутньому кожен з інтернів знайде своє місце у житті. І хоча не всі стануть депутатами чи відомими політичними діячами, але так чи інакше, в майбутньому ми всі будемо плідно працювати на благо нашої держави.

Ірина Прокопенко,
студентка гуманітарно-економічного
факультету БДПУ
(на замовлення «УС»)
Світлини автора