Стартували Дебюти першокурсників

Сьогодні, 7 листопада, о 14:30 в актовій залі головного корпусу університету стартували цьогорічні творчі дебюти першокурсників. Відкрили їх студенти факультету філології та соціальних комунікацій. Захід розпочала перший проректор університету, професор Ольга Гуренко теплим привітальним словом, після чого на сцену вийшли студенти-мовники. Вони презентували чудовий відеофільм, знятий власноруч, який в декількох хвилинах розповів про студентське життя; після чого дебютанти разом зі  своїм куратором Ганною Вусик  виконали модельну ходу-презентацію групи під відому популярну пісню.

Другими на сцену вийшли студенти спеціальності мова і література англійська (зі спеціалізацією болгарська мова.) Їх виступ розпочався з виконання болгарського народного танцю  разом із куратором групи Світланою Корнієнко. Також студенти виконали мініатюру про подорож студентки у сні всіма країнами світу та продемонстрували відеоролики зі свого ще маленького, але дуже насиченого студентського життя.

Після філологів сцену заполонили студенти-журналісти, які  підготували цікавий виступ про вибір своєї майбутньої професії  з власним відеофільмом, який плавно перейшов у виставу на сцені. Разом із студентами на сцені виступав і  їхній куратор – Роман  Костромицький.

На завершені дебютних виступів всі студенти разом із кураторами груп  вийшли на сцену та виконали пісню «Заспіваймо пісню за Україну». Традиційно для нашого університету всіх студентів привітала та пригостила солодкими призами заступник голови профкому БДПУ Ольга Попова.

_DSC7977 _DSC8006 

_DSC8017 _DSC8101

_DSC8125 _DSC8142

_DSC8214 _DSC8216

Юлія Хаматгораєва,
студентка БДПУ,
кореспондент «Університетського Слова»

Світлини Дмитра Бакарджиєва
(Студклуб)

 

 

Пам’яті «РОЗСТРІЛЯНОГО ВІДРОДЖЕННЯ»

Із нагоди вшанування пам’яті українських письменників, страчених 28 жовтня – 3 листопада 1937 року в урочищі Сандармох (Карелія), 3 листопада ц. р.  викладачі кафедри української літератури та компаративістики доцент В. М. Школа та професор О. Д. Харлан  підготували урочистий захід, у якому взяли участь студенти 1, 3, 4 курсів факультету філології та соціальних комунікацій. Студенти згадували трагічні постаті діячів культури, читали вірші Юліана Шпола, Валер’яна Поліщука та ін. Пам'ять загиблих вшанували хвилиною мовчання.

У рамках проведення заходу співробітники університетської бібліотеки (завідувач відділу обслуговування Філон І.М.) ознайомили студентів зі змістом книжкової виставки «Тільки той, хто пам'ятає минуле, вартий майбутнього…».

IMG_0652 IMG_0654

IMG_0657 IMG_0672

 

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами кафедри української літератури
та компаративістики ФФСК)

 

 

Пробуджуючи відчуття власного коріння…

Уже третій рік поспіль, у рамках проведення тижня педагогіки, студенти спеціальності «Початкова освіта» факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв долучаються до таємниць минулого.

7 листопада усіх охочих було запрошено на майстер-клас із виготовлення Сонячного  коня. Усі присутні мали змогу розширити уявлення про народні традиції, виховання, історію, особливості виготовлення оберегових ляльок із мішковини, прядивної мотузки  та їх призначення.

Постійними організаторами заходу «Бабусині ляльки: виховний потенціал» виступили доцент кафедри педагогіки Лілія Ярощук та доцент кафедри початкової освіти Катерина Степанюк.

Зокрема, вони розкрили значення цього оберегу – символу  родючості і міцної влади, сили, добра і світла, що приносить у дім успіх і щастя. Символічною  є також грива коня, яка нагадує сонячні промені.

Привітала студентів декан факультету, професор Людмила Коваль, яка зазначила, що сьогодні особливо гостро стоїть питання саме українських звичаїв, про які ми не можемо забувати.

Проведення такого майстер-класу свідчить, що сьогодні одним із улюблених занять все частіше стає хенд-мейд (від англ. hand made — речі, створені руками). Особливо популярним є виготовлення народних ляльок як витворів мистецтва, як об’єктів гри, як предметів побуту.

Учасники заходу ще раз переконалися, що створення мотанок з прядивної мотузки – це своєрідна психотерапія, яка позитивно впливає на емоційний стан людини, дозволяє створити казковий барвистий світ,  сонячний ранок та радість. Отже, мистецтво виготовлення української народної ляльки уже кілька років поспіль забезпечує формування  професійної компетентності майбутніх учителів початкової школи, пробуджує відчуття власного коріння.

1 (1) 2 (1) 3 (1)

4 (1) 5 (1)

6 (1) 7 (1)

Викладачі ФППОМ

Світлини з архіву факультету

Вітаємо наших – президентських стипендіатів!

Згідно із наказом Міністерства освіти і науки України № 1423  від 25 жовтня ц. р. «Про призначення академічних стипендій Президента України студентам закладів вищої освіти на І семестр 2017/2018 навчального року» такої честі удостоєні й студенти нашого університету. Це – студенти: факультету філології та соціальних комунікацій – Наталя Гречко, факультету фізичного виховання – Катерина Лубенська, факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв – Юлія Ярошенко.

ВІТАЄМО!

Стипендіати

 

«Університетське Слово»

 

БДПУ – співорганізатор міжнародних конференцій

В 2017/2018 навчальному році активно розвивається співробітництво Бердянського державного педагогічного університету з Вищою школою управління і адміністрації в Ополє (Польща) та Донбаським державним педагогічним університетом (м. Слов’янськ, Україна). В рамках угоди про співробітництво БДПУ з цими вишами в першому семестрі заплановано три міжнародні наукові конференції, з яких дві вже було проведено на базі Вищої школи управління і адміністрації в Ополє, а третя відбудеться 8 грудня 2017 р. в форматі інтернет-конференції.

Так, 26-29 жовтня в головному будинку ВШУіА в Ополє було проведено ювілейну – 5-ту Міжнародну наукову конференцію «Сучасні проблеми управління: економіка, освіта, охорона здоров’я, фармація», а 2-5 листопада також в приміщенні ВШУіА в Ополє відбулася Міжнародна наукова конференція «Економіка і освіта: сучасні тенденції», в яких БДПУ виступив співорганізатором. Безпосередню участь в організації конференції та її проведенні брали науковці БДПУ – д.п.н., проф. І.Т.Богданов, д.і.н., проф. І.І.Лиман, к.і.н., доц. Т.П.Макарова, к.е.н., доц. Т.П.Несторенко.

Серед робіт інтернаціонального колективу учасників конференцій було представлено результати досліджень як досвідчених науковців, так і молодих вчених БДПУ, зокрема, к.е.н., доц. М.П.Гриценка, М.Нікіши («Дослідження просторових систем за допомогою гравітаційних моделей та моделей потенціалів), к.е.н., доц. Т.П.Несторенко («Економічна діяльність вишу на локальному рівні»), Р.І.Літуса «Індивідуальний і диференційований підхід до навантаження силової спрямованості на уроках фізичної культури учнів старших класів», Т.Є.Кунгурцевої-Мащенко («Інтеграція як напрям розвитку підприємництва в курортно-туристичній сфері»), Д.Несторенка («Зручність як фактор успіху Windows на ринку операційних систем») тощо.

Після пленарних засідань польські колеги провели для учасників конференцій екскурсії по вишу, показали навчальні аудиторії, бібліотеку, комп’ютерні класи, спортивні споруди і зали.

Наукове співробітництво між Бердянським державним педагогічним університетом та Вищою школою управління і адміністрації в Ополє й Донбаським державним педагогічним університетом планується продовжити в рамках організації ІІ-ої Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Сучасні проблеми забезпечення якості життя в глобалізованому світі», проведення якої заплановане на 8 грудня 2017 р. На конференції будуть розглянуті методологічні та методичні засади вивчення феномена «якість життя»: філософський і психологічний аспекти; особливості використання фінансових і економічних інструментів для підвищення якості життя; роль і місце фізичної культури і спорту у формуванні здорового способу життя як основи підвищення її якості; духовність і гуманізм як фактори зміцнення особистісного ресурсу та підвищення якості життя; вплив засобів та каналів комунікації на якість життя людей; механізми юридичної відповідальності в умовах глобалізації; міждисциплінарний підхід до вирішення проблеми підвищення якості життя в сучасному світі тощо.

Picture 1

Picture 2 Picture 3

??????????????????????????????? ???????????????????????????????

Picture 6 Picture 7

 

За матеріалами гуманітарно-економічного факультету

Світлини: Ірина Остополець, Тетяна Несторенко