Влаштували свято першокурсникам

   В актовій залі університетського гуртожитку №2 недавно відбулася посвята в студенти першокурсників – мешканців гуртожитку, яка  пройшла у вигляді святкового концерту від молодих обдарувань. У  концерті брали участь мешканці з 3 по 9 поверхів. Пісні, запальні танці та веселі мініатюри не залишили байдужим жодного глядача.

   Із теплими вітальними словами до студентів звернулися голова профспілкового комітету БДПУ, депутат Бердянської міської ради Віталій Лола та комендант гуртожитку Володимир Столярчук.

Першокурсники та всі студенти нашого університету виносять велику подяку студентській раді гуртожитку №2 за пропозицію провести концерт і святкову дискотеку.

   Бажаємо нашим наймолодшим студентам великої наснаги, творчих злетів і надалі брати активну участь у житті гуртожитку.

91We1xCGVQg

y_nceDPkrkg wuOaQ1hzLaU 0nzyrD0X0m4

 

Ангеліна Чернікова, Карина Татаркіна,
студентки 1 курсу ФФСК  
Світлини авторів

 

 

Вечір «нечесті» у гуртожитку

У стінах гуртожитку БДПУ студенти відзначили Halloween святковою дискотекою.

   Halloween – шабаш вампірів, відьом, привидів та іншої нечисті, який ще зовсім недавно широко святкувався лише в США, зараз і у нас.  Так, 26 жовтня  у гуртожитку №2 БДПУ з ініціативою студентської ради та з дозволу коменданта гуртожитку Володимира Столярчука, відбулася святкова дискотека для студентів із нагоди Halloween. Головним завданням вечора було продемонструвати тематичні костюми. 

На дискотеці були конкурси на звання короля та королеви вечора, якими стали студент 1-го курсу ФФСК – Ярослав Рудий та студентка 3-го курсу ФППОМ – Карина Шатило. Усі гості вечора були задоволені дискотекою та бурею емоцій, які дарував новий DJ гуртожитку Олександр Паляничка.

0nzyrD0X0m4 wuOaQ1hzLaU

y_nceDPkrkg

 

Владислав Кушнеренко,
студент БДПУ

Світлини автора

Для розширення інформаційного простору Бердянської гімназії №2

Згідно з Договором про співробітництво  25 жовтня ц. р. в Гімназії №2 пройшов круглий стіл із науковим керівником експериментального майданчику, доцентом кафедри комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні й інформатики Ганною Алєєксєєвою та іноземним гостем Бердянського державного педагогічного університету – професором  Факультету комп’ютерних наук Заслуженого Автономного Університету Пуебла ( Мексика )  Хосе Итало Кортезом на тему «Розвиток інформаційного простору гімназії №2» .

Цікавий  звіт про своє міжнародне наукове стажування, яке відбулось в рамках Договору про співробітництво між Факультетом фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти Бердянського державного педагогічного університету та Факультетом комп’ютерних наук Заслуженого Автономного Університету Пуебла, Мексика на базі лабораторії «Дослідження цифрових систем і поновлення джерел енергії»  визвав багото питань у колег з гімназії.

Під час круглому столі було обговорено питання: з вдосконалення професійної підготовки шляхом поглиблення і розширення професійних компетентностей; набуття досвіду виконання завдань та обов’язків в рамках спеціальності; застосування інноваційних технологій реалізації змісту навчання, яка передбачає впровадження дистанційних, інформаційно-комунікативних технологій навчання; вивчення інженерно-педагогічного досвіду; ознайомлення з досягненнями науки, техніки і виробництва та перспективами їх розвитку в області цифрових технологій і вбудованих систем (Embedded System).

На заході були присутні: директор гімназії – Наталя Данилова, заступники директора з навчально-виховної роботи Куватова Л. М., Служава Л. О., Ткаченко С. Д., Мульченко В. В., керівники методичних об’єднань: НазаренкоТ. П., Кузьменко О. К., Акульшина О. М., Хатько Л. І., Троян О. В.,С околова О. Ф.,Т есленко С. В

Гість круглого столу – професор  Заслуженого Автономного Університету Пуебла Хосе Итало Кортез порушив питання дослідження цифрових систем і поновлення джерел енергії , та безпосередньо вбудованими системами (Embedded System). Професор розповів про структуру і роботу в Заслуженому Автономному Університеті Пуебла. У лабораторії проектуються та розробляються прототипи для промислової галузі.

Такі наукові заходи допомагають педагогічному колективу гімназії внести щось нове у свою роботу, використати досвід фахівців з комп’ютерних технологій інших країн.

DSC02492 DSC02495

DSC02532 DSC02536

DSC02540 DSC02542

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами  кафедри факультету фізико-математичної, комп'ютерної та технологічної освіти БДПУ)

 

Із профорієнтацією – до кордону

Асистент кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій Сергій Онищенко 23 жовтня ц. р. з профорієнтаційною роботою відвідав ВКНЗ «Володимир-Волинський педагогічний коледж імені А. Ю. Кримського» Волинської області, який знаходиться в 30 кілометрах від кордону з Польщею.

Наш викладач цікаво і змістовно проінформував студентів коледжу про Бердянський державний педагогічний університет, нашу 85-річну історію і традиції. Ознайомив з переліком спеціальностей університету, з перспективою навчання за бюджетом та умовами навчання за контрактом, пояснив умови вступу. Надав інформацію про факультет фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти та спеціальності за якими проводиться підготовка на факультеті, ознайомив із можливостями культурного та спортивного життя, про перспективи працевлаштування після закінчення університету. Відповів на чисельні запитання аудиторії щодо умов вступу до нашого університету, про наявність гуртожитку та вартість проживання… Учні цікавились розміром стипендії та перспективами навчатися в університеті після закінчення коледжу.

Адміністрація факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти БДПУ висловлює вдячність за допомогу в проведенні профорієнтаційної роботи в ВКНЗ «Володимир-Волинський педагогічний коледж імені А. Ю. Кримського» заступнику директора з навчальної роботи Олександру Юринцю.

Сподіваємось, що інформація зацікавить наших майбутніх абітурієнтів і вони стануть студентами університету найближчим часом!

1

2

Валентина Перегудова,
завідувач кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій

Вручені нагороди учнівського конкурсу «Вчитель майбутнього»

27 жовтня на засіданні Ради молодих учених БДПУ відбулось вручення нагород учнівського конкурсу міні-творів на тему «Вчитель майбутнього», який проводився на честь святкування Дня працівника освіти і 85-річчя БДПУ в кілька етапів. Спочатку журі конкурсу відібрало найцікавіші твори до оприлюднення в «Газеті на сходах», читачі якої могли вільно виражати свої думки, проставляючи відмітки на оригіналах (електронні копії зберігаються окремо), що дозволило врахувати їх при остаточному визначенні результатів.

Подяки за активну участь отримали учні Андріївської спеціалізованої різнопрофільної школи Бердянського району, загальноосвітніх шкіл №№ 1, 3, 4, 5, 7, 9, 11, 13, 16, 20, гімназій №2 і № 3 м. Бердянська, спеціальні грамоти у чотирьох номінаціях «Мрії та побажання», «Креативні перлинки», «Малюнок у подарунок», «Симпатії студентської аудиторії» були вручені п’ятнадцятьом учням, а дипломами призерів конкурсу нагороджені: Крот Данило, учень 9 класу гімназії №2 м. Бердянська, Шевченко Ілля, учень 11 класу загальноосвітньої школи №4 м. Бердянська, Бойко Артем, учень 10 класу Андріївської різнопрофільної школи Бердянського району.

Головний висновок за результатами аналізу конкурсних робіт є дуже цікавим як з точки зору сучасної педагогічної науки, так і практики підготовки майбутніх учителів. Із узагальнення мрій і побажань конкурсантів стосовно школи і вчителів майбутнього можна виділити такі перспективні пріоритети:

навчання має бути не для знань, а для життя;

уроки мають бути різноманітними за формою, з виходом за межі школи (а може і планети);

велика увага має приділятися організації дослідницької діяльності, учнівської творчості, експериментуванню з використанням високотехнологічного обладнання;

предмети мають інтегруватися, а вчитель повинен бути універсалом.

Важко уявити, що учасники конкурсу (учні 5-11 класів) перед написанням творів спеціально слухали виступи міністра освіти і науки України або знайомилися з концепцією нової української школи, але їх мессиджі за суттю співпадають з тлумаченням окремих напрямів національної освітньої реформи. Суттєво відрізнялися думки конкурсантів стосовно того, яким, фізично, має бути вчитель майбутнього: робот – не робот, голографічне явище – жива людина, проте стосовно фахових й особистісних якостей педагога думки конкурсантів фактично збігалися. Теплі, щирі побажання, яскраві мрії і м’яка дитяча критика заслуговують на те, щоб про них знали ті, хто готується стати Учителем.

Детальніше з матеріалами конкурсу можна буде ознайомитися в одній із  рубрик «Університетського Слова».

_DSC7876 _DSC7882

_DSC7899

3 4 5

6 7

8 10

11 12

13 14 15

Наталя Вагіна,
член оргкомітету

Світлини з архіву кафедри

Конкурс «Вчитель майбутнього»

«Майбутнє… Ми сприймаємо його як щось далеке. А між тим – воно дуже близько. Воно – вже завтра, адже кожний наступний день – це майбутнє.»

Артем Бойко, учень 10 класу

Андріївської спеціалізованої різнопрофільної школи І-ІІІ ступенів

 

Організація конкурсу

Конкурс учнівських міні-творів проводився на честь святкування Дня працівника освіти та 85-річчя БДПУ за ініціативою кафедри математики та методики навчання математики за підтримки Ради молодих учених і деканату факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти Бердянського державного педагогічного університету.

Оргкомітет конкурсу: доктор педагогічних наук, професор, декан ФФМКТО Жигірь В.І. – голова; члени оргкомітету: кандидат фізико-математичних наук, доцент, голова Ради молодих учених БДПУ Сичікова Я.О.; кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри математики та методики навчання математики  Вагіна Н.С.; кандидат педагогічних наук, доцент, заступник декана ФФМКТО Чернега О.А.; Ромашко О. –  магістрант ФФМКТО, Ціона А. – магістрант ФФМКТО.

Етапи конкурсу:

І – попереднього розгляду робіт (відбір найкращих для оприлюднення та визначення думок студентської аудиторії);

ІІ – оприлюднення результатів попереднього відбору у «Газеті на сходах», студентське голосування; 

ІІІ – остаточного підбиття підсумків та нагородження.

Учасники конкурсу: учні 5-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів міста Бердянська та Бердянського району.

Вимоги до змісту та оформлення робіт: розкриття власного погляду щодо вчителя майбутнього, бачення майбутнього вчителя математики, фізики, інформатики, трудового навчання; текст – рукописний, виконаний на аркуші формату А4, обсягом не більше однієї сторінки.

Вручення нагород відбулося 27 жовтня 2017 року на засіданні Ради молодих учених БДПУ.

1

Узагальнені результати аналізу робіт: курс на реформи зі збереженням загальнолюдських цінностей

Загальна кількість поданих робіт: понад 100. Головний висновок за результатами їх аналізу виявився дуже цікавим як з точки зору сучасної педагогічної науки, так і практики підготовки майбутніх учителів. Із узагальнення мрій і побажань конкурсантів стосовно школи і вчителів майбутнього можна виділити такі перспективні пріоритети:

  • навчання має бути не для знань, а для життя;
  • уроки мають бути різноманітними за формою, з виходом за межі школи (а може і планети);
  • велика увага має приділятися організації дослідницької діяльності, учнівської творчості, експериментуванню з використанням високотехнологічного обладнання;
  • предмети мають інтегруватися, а вчитель повинен бути універсалом.

Ці мессиджі учасників за суттю співпадають з тлумаченням окремих напрямів національної освітньої реформи та концепції нової української школи. Суттєво відрізнялися думки конкурсантів стосовно того, яким, фізично, має бути вчитель майбутнього: робот – не робот, голографічне явище – жива людина, проте стосовно фахових й особистісних якостей педагога погляди конкурсантів фактично збігалися. Теплі, щирі побажання, яскраві мрії і м’яка дитяча критика заслуговують на те, щоб про них знали ті, хто готується стати Учителем.

Нагороди

Подяка за активну участь: учням Андріївської загальноосвітньої школи (2 роботи) Бердянського району, ЗОШ № 1 (15 робіт), №3 (7 робіт), №4 (4 роботи), №5 (1 робота), №7 (3 роботи), №9 (10 робіт), №11 (4 роботи), №13 (11 робіт), №20 (3 роботи), БСШ №16 (15 робіт), гімназій №2 (10 робіт) і № 3 (8 робіт) м. Бердянська. Оргкомітет конкурсу також висловлює подяку тим учням, які брали участь у конкурсі у форматі «інкогніто», вирішивши не оголошувати особисті дані.

Спеціальні відзнаки у номінаціях

«Мрії та побажання»: Глазова Надія, учениця 9-а класу Бердянської спеціалізованої школи №16; Рекун Альона, учениця 8-В класу ЗОШ №3 м. Бердянська; Тімченко Єлизавета, учениця 11-А класу ЗОШ №1 м. Бердянська; Толошина Валерія, учениця 7-А класу БСШ №16; Кара Вероніка, учениця 8-А класу ЗОШ №13.

«Креативні перлинки»: Гуненкова Катерина учениця 11 класу Бердянської гімназії №3 «Сузір’я»; Барилова Софія учениця 8 класу Бердянської гімназії №3 «Сузір’я»; Череповський Володимир, учень 7-А класу БСШ №16.

«Симпатії студентської аудиторії»: Яценко Іван, учень 5 класу ЗОШ №9 м. Бердянська; Гайдамак Вероніка, учениця 5-А класу ЗОШ №7 м. Бердянська; Третьякова Валерія, учениця 10-А класу ЗОШ №1 м. Бердянська.

«Малюнок у подарунок»: Сизоненко Євгенія, учениця 5-Б класу ЗОШ №1 м. Бердянська.

Дипломи призерів конкурсу

Крот Данило, учень 9 класу гімназії №2 м. Бердянська;

Бойко Артем, учень 10 класу Андріївської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів;

Шевченко Ілля, учень 11 класу загальноосвітньої школи №4 м. Бердянська.

Найцікавіше у номінаціях

(в авторській редакції)

«Мрії та побажання»

Бойко А., 10 клас,

Андріївська спеціалізована різнопрофільна

школа І-ІІІ ступенів

«Я мрію, що кабінет вчителя фізики буде обладнаний за останнім словом техніки: тут і комп’ютери, і інтерактивна дошка з програмним забезпеченням, і столи, спеціально обладнані для проведення дослідів і лабораторних робіт та цифрова фізична лабораторія, про яку розповідала нам учитель фізики, різноманітні прилади для вимірювання.»

Глазова Надія

учениця 9-а класу

Бердянської спеціалізованої школи №16

з поглибленим вивченням іноземних мов

І-ІІІ ступенів

«Якщо хтось переконаний, що в майбутньому можна обійтися без навчання в школі та без учителя, хочу йому заперечити. Прекрасний настрій, уміння цікаво подавати предмет, особлива харизма – усе це не може не вплинути на учня.

На мою думку, одним із найбільш важливих уроків є й буде математика, бо саме цей предмет знадобиться в майбутньому для опанування майже всіх професій. І тому вчитель повинен добре постаратися, щоб його діти навчалися з насолодою. Я за такого вчителя математики. І хай він буде ерудованим, сучасним креативним…  А головне любитиме дітей.»

Іовова Ельвіра

учениця 6-В класу

Бердянської спеціалізованої

школи І-ІІІ ступенів №16

з поглибленим вивченням іноземних мов

«Педагог – це покликання серця. Школу в майбутньому я уявляю так: кабінет и оснащені сучасним обладнанням, в кожного учня персональний комп’ютер, тому вчитель цікаво й доступно пояснює нову тему, а учні швидко виконують вправи і вчителі не задають домашніх завдань.

Але більшість уроків – серед природи: на березі бурхливого моря, у тіні кремезних дубів, серед квітів…

Педагоги! Будьте вимогливими й справедливими, бачте в нас тільки все краще!»

Рекун Альона

учениця 8-В класу ЗОШ №3

І-ІІІ ступенів

«У нашому повсякденному житті технології відіграють велику роль. У майбутньому вчитель буде професором технологій…»

«…вчитель інформатики в майбутньому буде не тільки вчителем інформатики, а ще вчителем фізики та математики. Вчитель інформатики буде проводити особливі уроки. Він буде розповідати цікаві історії зі свого життя під час подорожей космосом. Учитель інформатики дуже багато подорожує. Після подорожей зазвичай, він на уроці показує цікаві фотознімки. Вчитель інформатики нам на уроці демонструє дуже цікаві програми, які нам знадобляться у житті. У кабінеті інформатики стоять дуже не звичні комп’ютери: вони мають форму трикутника. У них немає монітору, а картинка проявляється тоді, коли ти сядеш за комп’ютер. Ось такого вчителя інформатики я собі в майбутньому уявляю.»

Третьякова Валерія

учениця 10-А класу

ЗОШ №1 І-ІІІ ступенів

«Звичайно, математика – дуже складний предмет, можна навіть сказати «сухий». Деякі учні не розуміють його і вважають нудним. Треба завжди пояснювати теореми з прикладами, давати учням можливість досліджувати, шукати й знаходити. А взагалі, вчитель майбутнього повинен мати бажання вчити, має поєднувати любов до справи і своїх вихованців, уміти не тільки навчати, але й учитись у своїх учнів.»

Мозохіна Поліна

учениця 8 класу

Бердянської гімназії №3 «Сузір’я»

«На мій погляд, вчитель повинен бути професіоналом своєї справи. Він має бути розумним і врівноваженим. Не маленьку роль зараз відіграє і чесність. Чесність одна із найголовніших рис характеру вчителя зараз. І я б хотіла, щоб вчителі залишили цю рису для майбутнього.

Завжди цікаво слухати творчого і талановитого вчителя, того який любить свою справу. Всім подобається вчитель який розповідає свій предмет з ентузіазмом.»

Автор

«Деякі вчителі не хочуть визнавати те, що вони погано пояснили тему. А потім кричать на дітей, що вони бовдури. Такі вчителі дуже часто травмують психіку дітей і діти починають шукати комплекси у собі. Вчитель має піклуватися про стан дитини та що вона відчуває сьогодні.»

Семко Вікторія

10-А клас

Гімназія №2

«… Я вважаю, що вчитель математики повинен бути веселим та амбітним, бо математика – це дуже складна наука, яку треба подавати у формі гри, щоб матеріал легше засвоювався. Не сумніваюсь, що вчителями у майбутньому можуть бути роботи, але тільки не з алгебри та геометрії. Ці уроки повинна проводити людина, бо тільки соціальна особа зможе подати матеріал так, щоб його зрозуміли. 

Учитель фізики може проводити вікторини, щоб перевірити знання учнів, показувати фокуси на тему уроку та давати проводити експерименти дітям, ділити їх на групи, разом створювати наукові проекти, проводити досліди. А головне – бути з дітьми, так сказати, «на одній хвилі». …»

Говоровська Аліса

10 – А клас

БСШ №16

«… Сьогодні багато хто йде в педагоги, аби де-небудь відучитися й отримати диплом, не відчуваючи при цьому ніякого інтересу до своєї професії. А як же хочеться, щоб учителем могла стати тільки та людина, яка здатна віддатися своєму предмету на 200%. Саме таким я бачу вчителя майбутнього. Він буде не просто педагогом, а другом і порадником. Адже, вчитель – це чарівник, у серці якого знайдеться місце для кожного з нас.»

Тімченко Єлизавета

11 –А клас

ЗОШ №1

«… Слухаючи вчителя, я ловлю себе на думці, що мене «навчають учитеся», застосовувати готові формули й рішення. Це, звичайно, добре, але… Мені хочеться більше міркувати, а не розв’язувати складні завдання, мати простір для експериментів, для польоту ідей. …»

«… Сучасні діти вважають, що педагог має йти в ногу з часом. У мене ж таке враження, що сучасні вчителі фізики (а також математики й інформатики) проводять нас «країною знань», користуючись зручними асфальтовими дорогами, автострадами та досить зручними видами транспорту. Ми ж, зручно вмостившись, спостерігаємо за життям через віконечко «шкільного автобуса». Нехай і так! Це не погано. Але я мрію підчас кожної поїздки бачити коло водія цього автобуса-екскурсовода по країні знань-комп’ютер, мультимедійну дошку, а під рукою мати електроні книги, гаджети тощо. Тож я думаю, що в майбутньому вчитель фізики перестане бути тільки професійним водієм-екскурсоводом. Він стане «навігатором» того, шкільного автобуса, у якому рухаються до майбутнього його учні. Адже кожен із них повинен сам обрати дорогу, якою буде рухатися вперед.»

Толошина Валерія

7-А клас

БСШ №16

«Я не хочу, щоб вчителі були роботами. Чому? Тому, що в них немає серця, душі, сліз.»

Автор

«Некоторые люди считают, что дистанционное обучение и интернет-уроки со временем заменят учителя, но они забывают о том, что обучающие интернет-ресурсы также являются результатом работы все тех же учителей»

Палаєва Альбіна

7 клас

ЗОШ №9

«Вчитель після того, як розповів про новий матеріал показує як подати його на практиці.»

Кужель Дмитро

8-Б клас

ЗОШ №13

«Вчитель фізики – це, перш за все, людина, яка вчить чогось нового, і це може бути не тільки який-небудь предмет, а й питання життя.»

Кара Вероніка

8-А клас

ЗОШ №13

«Так як математика – це практичний предмет, тож, на мою думку, вчитель майбутнього має показувати розв’язання прикладів із життя, проводити практичні заняття…»

«Креативні перлинки»

Барилова Софія

учениця 8 класу

Бердянської гімназії №3 «Сузір’я»

«У кожного вчителя, можливо, буде пристрій за допомогою якого ті зможуть з легкістю визначити рівень учня, його здібності, навички та розвиток. З роками все більше і більше буде розвиватися самоосвіта.»

Гуненкова Катерина

учениця 11 класу

Бердянської гімназії №3 «Сузір’я»

Для кращого розуміння життя ми повинні досліджувати космос та Всесвіт. Можливо, колись діти в школах відправлятимуться в космос для дослідів та відкриття нових фактів.

Череповський Володимир

7А клас

БСШ №16

«…нам дадуть спеціальні шоломи, які ми одягнемо на голову й за п’ять секунд все впізнаємо за цей урок.»

«…Коли ми будемо писати контрольні роботи, ми будемо сидіти у великих кулях, у якій ми нічого не чуємо з оточуючої среди…»

«Я вважаю, що у майбутньому буде добре, але не надійно.»

Яценко Іван

5 клас

ЗОШ №9

«… Це буде суворий чоловік. На уроці він буде вказувати указкою на електронній дошці. Учні користуються планшетами пишуть в них як у зошитах.

… Діти будуть їздити до школи на героскутерах та залишатимуть їх у спеціальних шафах. …»

Усачов Ілля

8В клас

ЗОШ №3

«… Коли на уроці в нас проводиться практична робота, хлопці ремонтують космічні кораблі й відлітають до інших планет, щоб перевірити свої здібності, а дівчата ремонтують скафандри. … Я хотів би, щоб наш учитель-андроїд мав почуття гумору, як сучасні вчителі.»

Гайдамак Вероніка

5А клас

ЗОШ № 7

«У майбутньому вчитель повинен бути дуже розумним і знатися на комп’ютерах та іншій техніці. Я думаю, що у майбутньому, вже крім людей, коли їх не буде на роботі за них будуть або програми, або роботи. Також, якщо вчитель не може бути присутнім на уроці, його будуть замінювати спеціальні комп’ютерні програми – голограми – візуальні записи уроку. …» 

Шевченко Ілля

11 клас

ЗОШ №4

«… яскравий приклад учителя майбутнього! До того ж фах для нього не має ніякого значення, як і не викличе ніяких труднощів жодне з можливих питань.

Сподіваюся, нам, людям, все ж вистачить розуму не зруйнувати свою планету безглуздими війнами, а від так через одне-два століття в голові одного вчителя – голограми будуть міститися знання та здобутки усього людства! «Фантастика!» – скажете Ви. «Майбутнє!» – відповім я.»

Крот Данило

9-Б клас

гімназія №2

«У майбутньому фізика буде кардинально відрізнятися від того, що ми сьогодні вивчаємо в школі. Вона буде поділятися на земну й марсіанську, бо за проектом Марсу 1 уже в 2025 році почнеться заселення Марса першими людьми.

Розвиток машинобудування приведе до появи повітряних, підводних і підземних автомобілів. А це новий розділ в підручнику фізики.

Все ж таке найдивовижнішим розділом буде «Телепорти та їх властивості», у якому вивчатимуть як транспортувати речі з-під землі на поверхню або людей на інші планети.

Тож учитель фізики в майбутньому – це науковець, винахідник, експериментатор, неординарна, творча особистість.

Велика кількість дослідів, захопливі завдання, неймовірні факти, розвивальні ігри не дадуть нудьгувати на уроках, допоможуть проявити себе, розвинути в учня творчі здібності.»

«Малюнок у подарунок»

11

«Університетське Слово»

(за матеріалами кафедри математики та методики навчання математики та Ради молодих учених БДПУ)

Минулими вихідними

університетські «НАШОАТЛАНТІВЦІ», очолювані Анеттою Омельченко, знову їздили до захисників рідної землі. Анетта Іванівна розповідає: « Кожен раз, коли я приїжджаю до них і чую слова подяки, мені стає трохи соромно й прикро. Адже це ми повинні їм дякувати, що живемо не під ворожими обстрілами. Цього разу ми також відвезли теплі речі для місцевих жителів Павлополя (в цьому нам допомогли СІМІКІ). Маскувальні сітки (наші і від Федора Тершака) і багато подарунків: смачні сухі бички від Ольги Губарь, пиріжки від Наталі Іванченко і і Ольги Удалової, пироги від Тетяни Петренко та Іннеси Скорик, сушені гриби від Віталія Матьовки, солодощі, термобілизну, в'язані шкарпетки від Віталія Белтадзе, одноразовий посуд від Віталія Расторгуєва, білі мішки від Влада Дроздова, смачні оселедці від Олега Зінченка, цигарки та цукерки від білоруського друга… Усе це ми вручили  бійцям 8 батальйону УДА.

За кошти Алли Сердюк, Тетяни Подумей, Віолетти Гелли, Раїси Кіпершлак, Оксани Заяріної, Андрія Редька, Олени Білоног, Марини Гудзь, Любові Кардаполової, Тетяни Шилової, Людмили Афанасенкової, Тетяни Зінченко та інших ми змогли купити усе необхідне нашим хлопцям: вологі серветки, пральний порошок, туалетний папір, миючі засоби для посуду, овочі та яблука, флісові рукавиці… Дякую всім, хто допоміг зібратися в поїздку до наших захисників. Як би ви тільки знали, скільки слів подяки просили Вам передати наші бійці! Прості речі стають дуже важливими, оскільки ми привезли теплоту ваших сердець і, звісно, мені дуже хотілося їх побачити живими, здоровими і передати найкращі побажання від усіх наших друзів. На жаль, попереду зима. Я відчуваю, що вона не буде легкою, але тільки разом, ми зможемо її пережити. Ми вже плетемо білі сітки( дай, Боже, здоров'я усім, хто бере участь в цьому процесі) і, як завжди, ми чекаємо усіх небайдужих людей, які готові допомогти нашим хлопцям. Вони – живі, вони нас захищають».

1

2 4 8

5 6 7

НАШІ АТЛАНТИ 

Столичне золото міжнародного рівня

24 жовтня ц. р.  в Київському Палаці дітей та юнацтва відбулось урочисте відкриття Дев’ятого Міжнародного форуму «Інноватика в сучасній освіті» та міжнародної виставки закордонних навчальних закладів «World Edu».

Проект організовано за підтримки Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України, компанії «Виставковий Світ».

На найбільшому в Україні професійному форумі освітніх, наукових та науково-технічних інновацій представлені інноваційні досягнення, ідеї і проекти, педагогічні технології, новітні методики та освітні послуги національних та закордонних навчальних закладів, наукових установ, центрів, компаній, що працюють на терені освіти.

Загалом у виставці цього року учасниками стали понад 500 національних вищих, професійно-технічних, загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів, закладів післядипломної освіти, наукових установ, підприємств, що презентують технічне обладнання та освітні програми з 24 регіонів України, а також навчальні заклади та освітні агенції Канади, США, Сполученого Королівства Великої Британії, Республіки Польща, Ізраїлю, Французької Республіки та інших країн.

Наш університет,  ставши переможцем, отримав золоту медаль за участь у номінації «Інклюзивна освіта: рівні права, рівні можливості».  В роботі за вказаною номінацією було запропоновано  ознайомитися з хронологією набуття та розповсюдження досвіду упровадження інклюзивної освіти в практику освітньо-виховної та навчальної діяльності Запорізького регіону потужним колективом науковців та студентів факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти. Автор роботи ­– кандидат педагогічних наук, доцент Ганна Лопатіна, керівник – декан факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти доктор педагогічних наук, професор Лариса Казанцева.

У рамках форуму кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри фізики та методики навчання фізики Андрій Лазаренко провід дискусійну панель «Змістові складові профорієнтаційної роботи з фізики», де були розглянуті наступні питання: зміст та форми профорієнтаційної роботи  з учнями шкіл; фактори впливу на вибір професії. Учасниками дискусії стали вчителі шкіл, викладачі університетів та працівники органів управління освітою. За проведення дискусії вручено сертифікат.

Вітаємо колектив університету з успішною участю у Міжнародному форумі.

DSC_0004 DSC_0010

DSC_0012

Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420

Людмила Костенко,
завідувач підготовчого відділення БДПУ

Світлини автора

Кращій студент БДПУ–2016 – Дмитро Кіосов

Щорічна золота жовтнева пора в нашому університеті приносить нам і урочисту церемонію визнання, вшанування та нагородження найрозумніших, найталановитіших, найактивніших студентів під назвою – «Студент року».

Сьогодні, 26 жовтня, в актовій залі головного корпусу БДПУ традиційно знову зібралася студентсько-викладацька спільнота на таке ж свято. Прізвища переможців у різних номінаціях називали, відзнаки та подарунки вручали, вітальні слова виголошували: в. о. ректора, професор Ольга Гуренко, проректор з науково-педагогічної роботи, доцент Вікторія Ліпич, голова комітету профспілки, депутат Бердянської міської ради Віталій Лола, декани Сергій Кушнірюк, Лариса Казанцева, представники факультетів… Традиційно студенти університету демонстрували свої таланти в танцях та співі.  Усі студенти-номінанти – талановиті і заслужили перемогу, проте журі необхідно було визначитися із найкращими. Але нікого з номінантів не залишили без подяк і нагород.

Подяки за участь у конкурсі «Студент року – 2017» сьогодні отримали:

Вікторія Лупир – магістратка ФДССО; Олексій Короткий – студент 4 курсу ГЕФ; Дмитро Кіосов – студент 4 курсу ГЕФ; Дар’я Кулікова – магістратка ФДССО; Анастасія Єсіпова – студентка 3 курсу ФФСК; Ольга Пастушенко – студентка 3 курсу ФФМКТО; Діана Філіп’єва – магістратка ФППОМ; Анна Дресвянникова – студентка 4 курсу ФППОМ; Вікторія Бондаренко – магістратка ФФМКТО; Людмила Олійник – студентка 3 курсу ФППОМ; Микола Булгаков – магістрат ГЕФ; Ірина Яцун – магістратка ФДССО; Лоліта Богуш – студентка 2 курсу ФФМКТО; Максим Шендлер – студент 3 курсу ФДССО; Анастасія Яременко – студентка 4 курсу ФДССО; Анастасія Лебедєва – студентка 4 курсу ФДССО; Анастасія Костенко – студентка 4 курсу ФДССО; Анастасія Липач – студентка 4 курсу ФДССО; Катерина Силка – студентка 3 курсу ФППОМ; Дмитро Картіннік – студент 2 курсу ФФМКТО; Валерія Тютюнник – студентка 4 курсу ФДССО; Юлія Логозинська – студентка 3 курсу ФППОМ; Ганна Маркова – магістратка ФФМКТО та Денис Марков – магістрат ФФМКТО.

Переможцями в номінаціях «Кращий студент – 2017», отримавши Грамоти, цьогоріч стали:

«Вчений року – 2017» – Наталя Гречко – студентка 4 курсу ФФСК;

«Лідер студентського самоврядування – 2017» Дарина Литвиченко – магістрантка ФДССО»;

«Суспільний діяч – 2017»– Антон Сердюченко – студент 4 курсу ФДССО; 

«Артист року – 2017»; – Дар’я Ілікчиєва – студентка 2 курсу ФППОМ;

«Спортсмен року – 2017» – Ганна Терещенко – магістрантка ФФВ;

 «Волонтер року – 2017» – Євгеній Шалупня – студент 4 курсу  ФДССО;

«Староста року – 2017» – Валентина Медведенко – студентка 4 курсу ФФМКТО;

«Журналіст року – 2017»– Кристина Лисенко – магістрантка ФФСК;

«Студентська сім’я року – 2017» – Анна Ступак – студентка 3 курсу ФДССО та Артур Солодовник – студент 3 курсу ФФМКТО;

«Кращий студент року вищого навчального закладу   І-ІІ рівнів акредитації – 2017» – Єлизавета Варьєва – студентка 2 курсу Бердянського економіко-гуманітарного коледжу БДПУ.

Упевнену перемогу в номінації «Студент року – 2017» здобув студент 4 курсу гуманітарно-економічного факультету Дмитро Кіосов!

Вітаємо!!

_DSC7312 _DSC7317 _DSC7325

_DSC7343 _DSC7364 _DSC7383

_DSC7407

_DSC7413 _DSC7489 _DSC7500

_DSC7526

_DSC7607 _DSC7629 _DSC7660

_DSC7691 

_DSC7665_DSC7707 _DSC7728

_DSC7740

_DSC7771 _DSC7783 _DSC7798

_DSC7786

 Сабіна Ісмаілова,
студентка 4 курсу ФФСК

Світлини Дмитра Бакарджиєва
(Студклуб)

 

 

 

 

Європейський досвід впровадження медіаосвіти

Старший викладач кафедри соціальних комунікацій факультету філології та соціальних комунікацій БДПУ Ксенія Лукач 25 жовтня 2017 року провела воркшоп для студентів спеціальності «Журналістика» і для вихованців студії «ЮН-Прес» на тему «Медіаосвіта та медіаграмотність: європейський досвід». Викладач поділилась досвідом участі в Літній Школі Новинної Грамотності в Університеті імені Адама Міцкевича в Познані (Польща) в кооперації із Stony Brook University (Нью-Йорк, США).

На занятті учасники обговорили різницю між користувачем соціальних платформ, який щоденно публікує нову інформацію в мережі, і журналістом. З появою соціальних мереж поняття новин стало ширшим. Відтепер – це не лише інформація, яку продукують традиційні медіа. Соціальні мережі стали альтернативним джерелом новин. Кожен користувач може формувати власну стрічку новин за рахунок різноманітних фільтрів, спираючись на свої інтереси та потреби. Соціальні мережі наблизили споживача новин до безпосереднього ньюзмейкера. Відтепер новини можна отримати з перших рук, підписавшись на ньюзмейкерів у соціальних мережах і у такий спосіб уникнувши посередника у вигляді традиційного медіа, що ретранслює новини з соціальних мереж.

На воркшопі майбутні журналісти аналізували сюжети провідних ЗМІ України на предмет дотримання чи недотримання фахових стандартів, вчилися розпізнавати фейки, що розповсюджуються різними каналами інформації, в тому числі – через онлайові соціальні платформи, навчилися розпізнавати підлаштовування реальності в ілюстративних матеріалах і надійність джерел інформації.

Воркшоп був проведений у рамках проекту «Навчальна телестудія медіацентру БДПУ» за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.

 4111111 

7777     6666666666    555555555555555555555

кафедра соціальних комунікацій
факультету філології та соціальних комунікацій БДПУ

 

Міжнародний форум молодих учених

Цієї осені з 17 по 21 жовтня у Львівському національному університеті імені Івана Франка проходив Міжнародний форум молодих учених з прикладної фізики та техніки (YSF-2017), який відвідав науковий співробітник держбюджетного дослідження молодих учених, асистент кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій Сергій Онищенко.

В перший день відбулася урочиста церемонія відкриття роботи форуму. Виступили Dr. Tomy Sebastian (Halla Mechatronics, Michigan, USA) з доповіддю «Vehicle electrification in improving comfort and safety in automobiles», Prof. Gregory Quarles (OSA, Washington, D.C., USA) з доповіддю «Emerging topics in optics and photonics» та David Kuptsov провів «Іnteractive lecture on public speaking»

Форум працював за такими секціями:

– Power electronics and industry applications – під керівництвом Serhii Stepenko (Tallinn University of Technology, Estonia);

– Information systems and nondestructive testing – під керівництвом Liudmyla Frankevych and Victor Lysechko;

– Optics and photonics – під керівництвом Pavlo Krasov;

– Biological and medical physics – під керівництвом Kateryna Arkhypova and Valeriya Trusova;

– Geoscience and remote sensing – під керівництвом Sergiy Skuratovskiy;

– Multiwavelength astronomy and astrophysics – під керівництвом Serge Yerin and Ivan Slyusarev;

– Solid state physics – під керівництвом Tetiana Rokhmanova and Evgen Melezhik;

– Microwave and terahertz electronics – під керівництвом Pavlo Krasov;

– Computational & experimental electromagnetics – під керівництвом Maksym Khruslov and Victor Lysechko;

– Nuclear and plasma physics – під керівництвом Chairs: Maksym Khruslov;

– Nano- and metamaterials – під керівництвом Pavlo Krasov.

З пленарними доповідями виступили: Dr. Valery Zavorotny (NOAA Earth System Research Laboratory, Boulder, Colorado, USA) «Remote sensing using gnss bistatic radar of opportunity», Dr. Carlos Roncero-Clemente (University of Extremadura, Badajoz, Spain) «Modulation methods for advanced power electronic interfaces»,

Також проводились workshop «Scientific writing and translation: the art of word-hunting», «Building your career path», «Public speaking». Проводились тренінги: «Grant proposals writing», «Nato grants», «European union funding for research and innovation possibilities».

В кінці кожного дня проводились панельні дискусії з обговорення дня.

Конференція є традиційною і має дуже високий рівень та міжнародне визнання. Доповіді конференції індексуються у наукометричній базі Scopus. Слід відмітити, що всі доповіді, дискусії та воркшопи проводилися англійською мовою.

Сергій Вікторович виступив із доповіддю «Porous Nanostructured InP: Preparation and Properties» у рамках держбюджетного дослідження «Наноструктуровані напівпровідники для енергоефективних екологічно безпечних технологій, що підвищують рівень енергозбереження та екологічної безпеки урбосистеми».

Побажаємо нашому молодому науковцю натхнення і подальших наукових досягнень!

FB_IMG_1508579083401 FB_IMG_1508579146140

FB_IMG_1508579131358  FB_IMG_1508579157003

FB_IMG_1508579161245

FB_IMG_1508579165499 FB_IMG_1508579169596 IMG_20171018_195144

FB_IMG_1508579190439 FB_IMG_1508579202569 FB_IMG_1508579279625

 

 

Яна Сичікова
Голова Ради молодих учених БДПУ, доцент 

 

 

Відкрита лекція випускника фулбрайтівської програми

У конференц-залі БДПУ 25 жовтня ц. р.  відбулася відкрита лекція випускника фулбрайтівської програми, кандидата біологічних наук, співробітника Державного природознавчого музею НАН України (м. Львів) Андрія Новікова на тему: "Відкриті знання в науці третього тисячоліття: революція чи занепад ідентичності?".

Під час заходу лектор також презентував можливості Програми імені Фулбрайта в Україні, консультаційних центрів EducationUSA і Посольства США та поділився власним досвідом участі в Програмі академічних обмінів імені Фулбрайта в Україні.

_DSC7259 _DSC7265

_DSC7268 _DSC7269

_DSC7271

FulbrightIIE_EdUSA_USEmbassy

Відкриті знання в науці третього тисячоліття

 

Яна Савченко,
секретар із міжнародної діяльності БДПУ