Режисура – це спосіб життя

Режисер – це людина, яка мислить простором. Кожен вчитель, не зважаючи на фаховий напрямок, стикається з постановчою діяльністю: вистави, виховні заходи, конференції, уроки.

Задля виховання творчої індивідуальності, неповторної своєрідності особистості, що надасть унікальний характер результатам діяльності вчителя, студентам-історикам 3-го курсу гуманітарно-економічного факультету було запропоновано дисципліну «Організація і режисура виховних заходів» (викладач – к. пед. н., доцент  кафедри педагогіки Олександр Голік).

Нестандартні уроки творчої майстерності, навички режисера, розвиток інтелектуальних здібностей та творчого потенціалу, педагогічної техніки; уроки майстерності педагога в управлінні собою, техніки використання необхідного обладнання в педагогічній діяльності, культури мови педагога, організації педагогічної взаємодії, педагогічного такту, психолого-педагогічного аналізу і оцінки ефективності навчального заняття і виховного заходу, створення власних сценаріїв та ще багато цікавого очікувало на студентів.

Мета курсу – сформувати в кожного особливий тип, манеру, форму, концептуально-філософський склад художнього мислення; навчитися поєднувати в собі ряд театральних спеціальностей, а саме артиста, режисера, постановника, ведучого; ставати співвиконавцем своєї постанови, тобто уроку; розвинути свою індивідуальність до рівня митця, інакше він не набуде ефективності у формуванні особистості учнів.

Задля закріплення отриманих знань, студенти написали авторські сценарії шкільних свят, які стануть опорою на початку діяльності вчителя-режисера, та представили спільну роботу, яка продемонструвала набуті уміння та навички. Під час постановки п’єси режисер діє як організатор творчого процесу, як педагог, як творець, автор, суверенний представник мистецтва режисури. Таким чином, режисура для студентів є мистецтвом пластичної композиції спектаклю.

Для глядачів була представлена казка «Аліса в пошуках епохи». Метою вистави є залучення учнів 8-х класів до вивчення історії, пробудження інтересу до даного предмету. Студенти пройшли всі етапи підготовки свята: від формування ідеї до втілення її у життя. Сценарій, музика, декорації, образи, акторська та режисерська діяльність є результатами їх плідної праці.

Під час вистави глядач мав можливість бачити не просто відображення історичної реальності, а й певну ідеалізовану дійсність, у якій гранично акцентовані в чуттєво-образній формі як позитивні цінності, так і негативні. Персонажі, крім емоцій, наділені зовнішністю і рисами характеру.

Для присутніх було представлено фрагмент із життя маленької Аліси, яка так пристрасно не хотіла вчитися. Блукаючи епохами, знайомлячись з персонажами, дівчинка дізнається багато нового, що викликає в неї інтерес до історичної науки.

Фрагменти казки, історичні факти, професійно поєднанні у виставі, викликають відчуття естетичного задоволення та неабиякий інтерес до минулого.

1 2

3 4

 

Олена Сорокіна,
студентка гуманітарно-економічного факультету

Світлини Дмитра Бакарджиєва
(Студклуб)

Археологічна практика – це круто!

Нещодавно в актовому залі головного корпусу університету відбувся  традиційний звіт із археологічної практики студентів гуманітарно-економічного факультету.

Цього року бердянські археологи розширили географію своїх експедицій.  Згідно з навчальним планом та з метою відпрацювання умінь, необхідних вчителю історії, археологу-досліднику та музейному працівнику,  студенти першого курсу проходили археологічну практику у складі Канівської експедиції Охоронної археологічної служби України Інституту археології НАН України (начальник – к.і.н. Ю.В. Болтрик) та Ольвійської комплексної міжнародної археологічної експедиції в Національному історико-археологічному заповіднику «Ольвія» Інституту Археології НАН України (начальники – д.і.н. А.В. Буйських та професор Тадеуш Твардецьки). Керівник археологічної практики – зав. навчальної археологічної лабораторії,  к.і.н., доцент В.А. Папанова.

Зазначимо, що студенти-практиканти  вперше  копали пам`ятку доби бронзи – залізного віку у Черкаський області. Традиційним місцем  практики бердянців є Ольвія.

Студенти презентували своє бачення того, що таке археологічна практика: життя в екстремальних умовах, важка праця на розкопі та надзвичайна відповідальність, веселі ситуації та незабутні розваги.  Вони розіграли кумедні сценки засновані на реальних подіях, що дозволило всім присутнім поринути в атмосферу археологічної експедиції з її особливою романтикою. Під час заходу глядачі побачили фото та відео, зняті археологами під час розкопок.

На звіті були присутні  волонтери ­ (випускники факультету), які вже не один рік беруть участь в експедиціях та  бердянці, які багато  років підтримують експедицію.

Перший проректор, д. пед. н, професор Ольга Гуренко та декан ГЕФ, к. і. н., доц. Тамара Макаренко вручили   грамоти та подяки від імені ректорату та деканату студентам старших курсів та магістрантам, а також волонтерам.  «Солодкі нагороди»  отримали студенти-практиканти від голови профспілкового комітету, депутата міської ради Віталія Лоли.

Крім того, групи отримали подяки  за відмінну роботу та запрошення на наступний рік від начальників Канівської та Ольвійської експедицій.

1 2

3 4

 

 

Олексій Короткий,

лаборант навчальної археологічної лабораторії БДПУ
Світлини Андрія Токовенка,
випускника БДПУ

 

Корисний і практичний семінар

17-18 листопада викладачі кафедри психології факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв Фролова Ольга та Сердюк Наталія брали участь в семінарі для вчителів «Сучасні виклики в українському суспільстві та безпечний простір в школі», що проходив у рамках проекту «Моє місце – інтеграційні заходи для дітей-переселенців у 4 південних областях України» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.

Під час семінару було розглянуто цілий ряд актуальних питань освітнього простору. Колективне обговорення проблеми «Вразливі групи у школі: як задовольняти їхні потреби», дозволило визначити психологічні особливості цієї категорії школярів, з’ясувати їх потреби та змоделювати напрями роботи освітян щодо надання їм кваліфікованої допомоги.

За допомогою активного групового обговорення питання «Профілактика емоційного вигорання педагогів» були виявлені самі поширені причини та оптимальні шляхи подолання емоційного виснаження вчителів.

Проблема ідентичності та людської гідності була реалізована за допомогою нової та ефективної методики роботи з хештегами, яка дозволила співставити власну ідентичність з хештегами пересувної виставки «Моє місце». Матеріали виставки можна використовувати для формування громадянських компетентностей згідно Державного стандарту базової повної загальної середньої освіти та Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді.

По закінченню семінару всі учасники отримали сертифікати.

23718366_1476205149125328_991070964_n 23722019_1476205099125333_143881207_n

Наталія Сердюк,
канд. психол. наук,
старший викладач кафедри психології
факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв