Пекельні цифри і слова, зворушлива музика…

…Кожний, хто сьогодні побував на цьому концерті-реквіємі, довго ще висушував тривожну сльозу, втихомирював у душі бурхливі хвилі переживань. Це й концертом можна не називати, бо не було оплесків чи овацій, були тільки втішні сердечні вдячності тим, хто організував це зворушливе дійство. А відбувалося воно в університетській малій концертній залі в знак вшанування жертв голодомору в Україні 1932-1933 років.

Сухі, вражаючі цифри й факти із часів цього національного жахіття, проголошувані ведучими; німі танцювальні картини, пісенні, оркестрові, хорові, інструментальні твори сплелися воєдино у величний гімн пам’яті жертв Голодомору.    

Організували й провели концерт-реквієм викладачі та студенти кафедри теорії і методики навчання мистецьких дисциплін (завідувач – кандидат педагогічних наук, доцент Олена Мартиненко) факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв (декан – професор Людмила Коваль).

4 

6  9

10 11

«Університетське Слово»

Світлини редакції

Із екрану говорили їхні діди, родичі, знайомі…

25 листопада українці та світ вшановували пам'ять убитих Голодомором 1932-1933 рр.  Голодомор – злочин геноциду проти Українського народу, результат спеціально організованого комуністичним керівництвом штучного голоду 1932-1933 рр., що спричинив загибель майже чотирьох мільйонів людей. Визнання Голодомору 1932-1933 рр. геноцидом Українського народу законодавчо закріплено Законом України «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні».

24 листопада у Актовій залі БДПУ студенти та викладачі гуманітарно-економічного факультету провели захід щодо вшанування пам’яті жертв Голодомору, який відбувся у формі презентації документального кіно. Студенти-історики 4 курсу презентували документальні фільми, які відзняли або компілювали самі, а головними героями цих фільмів стали очевидці подій 30-х років минулого століття. Ключова ідея – трагедія Голодомору очима сучасної молоді.

Захід вийшов дуже зворушливим. Вони молодці, наші студенти-історики. Знаєте, я впевнена, що це покоління буде правильно писати історію свого народу, і страшна трагедія їхніх дідів не зникне, як факт, з підручників історії. Цей захід не залишив байдужим нікого в залі. Ще довго на факультеті обговорювали як форму його проведення так і донесений авторами-студентами до глядачів зміст. Із екрану говорили їхні діди, родичі, знайомі. Говорили про страшне – про Голодомор…

Дякуємо колегам – Костянтину Олексійовичу та Світлані Степанівні Бахановим за надану ідею та матеріали НДІ вивчення пам’яті Голодомору. Дякуємо студентам-четвертокурсника за бажання та вміння зберігати ПАМ'ЯТЬ…

_DSC1312 _DSC1321

_DSC1330

_DSC1332 _DSC1336

Тамара Макаренко,
декан гуманітарно-економічного факультету

Світлини з архіву Студклубу БДПУ

 

 

 

Привітання від колег

Кардашова Тетяна Миколаївна
(02.01.1958 р. за паспортом)

 

Кожен з нас зобов'язаний працювати
над собою, над вдосконаленням своєї
особистості, покладаючи на себе певну
частину відповідальності за життя людства
Марія Склодовська-Кюрі

10850111_1390372057922380_2388572377312692993_n

 

Таку невтомну працю та відповідальність у галузі освіти протягом багатьох років несе Кардашова Тетяна Миколаївна – багатогранна особистість та людина з великої літери.

26 листопада 2017 року зустрічає свій шістдесятирічний ювілей талановитий викладач, науковець, доцент кафедри економіки та фінансів БДПУ Тетяна Миколаївна.

Народилася вона у 1958 році у родині робітників в селі Білки Іллінецького району Вінницької області, назва якого походить від однойменної річки Білки, що бере свій початок на околиці села. Чарівні пейзажі лісостепового рельєфу й річкових долин, розташованих у межах Придніпровської височини, та історико-культурні скарби цієї місцевості, заклали в Тетяні Миколаївні фундамент для побудови ерудованої, цілеспрямованої особистості та висококваліфікованого фахівця своєї справи.

Саме там наша ювілярка вступила до першого класу Білківської загальноосвітньої восьмирічної школи. Після її успішного закінчення Тетяна Миколаївна з 1973 по 1976 роки навчалася в Одеському технікумі харчової промисловості за спеціальністю «Планування на підприємствах харчової промисловості», де отримала диплом з відзнакою та кваліфікацію техніка-плановика.

Одеса є надзвичайним містом зі своєю колоритною різноманітністю культурних традицій й можливостей та, як і багатьох інших, хто побував там, Тетяну Миколаївну воно теж не залишило байдужою.

У 1977 році Тетяна Миколаївна вступає до Одеського інституту народного господарства (зараз – Одеський національний економічний університет) – одного з провідних й найстаріших економічних закладів вищої освіти України, та обирає спеціальність «Бухгалтерський облік і аналіз господарської діяльності». По закінченні інституту в 1983 році їй присвоюється кваліфікація «економіст».

Паралельно з навчанням Тетяна Миколаївна як енергійний й молодий спеціаліст з 1976 року працювала бухгалтером за розподілом в Одеській школі міліції.

Кардинальні зміни у особистому житті Тетяни Миколаївни й згодом одруження призвели до необхідності її переїзду до міста Мелітополя за місцем проживання чоловіка. З 1980 року ювілярка працювала на заводі ім. 30-річчя ВЛКСМ (зараз – ПАТ «Мелітопольський завод холодильного машинобудування «РЕФМА») бухгалтером, інженером-технологом економічної лабораторії, майстром виробничого навчання, а також викладала основи економіки для робітників.

Але, нестача незабутніх одеських морських пейзажів й шуму прибою в житті Тетяни Миколаївни, призвели молоде сімейне подружжя до вибору альтернативного варіанту місця проживання та переїзду до міста, що має схожі кліматичні умови, а саме – до міста Бердянська.

У місті Бердянську Тетяна Миколаївна продовжує свою трудову діяльність. З 1985 року вона працює старшим бухгалтером на заводі «Азовкабель», а з 1986 року – за переводом старшим інженером-економістом у Бердянській міській типографії.

Розширюючи свої професійні якості у 1994 році Тетяна Миколаївна отримує сертифікат аудитора й присвоєння кваліфікації аудитора з правом здійснення аудиту підприємств та господарських товариств, за винятком банків (серія А, №001693). А з 1995 року Тетяна Миколаївна почала працювати аудитором в аудиторській фірмі «Бердянськ-Оптима», яку у 1996 році реорганізовано та утворено аудиторську фірму «Еро-Аудит», де вона працює за сумісництвом на посаді директора і до теперішнього часу.

З 1996 року Тетяна Миколаївна стала здійснювати викладацьку діяльність за основним місцем роботи в Азовському регіональному інституті управління на посаді старшого викладача на кафедрі економіки підприємств. Потужний практичний досвід та наявні упорядковані теоретичні знання, що акумулювала в собі Тетяна Миколаївна, зробили лекції викладача-професіонала актуальними, сучасними та цікавими для студентів.

У зв’язку із структурними перебудовами закладу вищої освіти, ювілярка працювала у ТОВ «Азовський регіональний інститут управління при ЗДУ» (2000-2007 рр.), Приватному вищому навчальному закладі «Академія управління та інформаційних технологій «АРІУ» (2005-2007 рр.), Азовському регіональному інституті управління Запорізького національного технічного університету (2007-2012 рр.) на посадах старшого викладача, доцента кафедри економіки підприємств і фінансів, а згодом – кафедри фінансів.

Під час роботи у цьому колективі їй присвоєне вчене звання доцента кафедри економіки підприємств і фінансів (атестат ДЦ № 007502, 2003 р.).

З березня 2012 року у зв’язку з приєднанням АРІУ ЗНТУ до Бердянського державного педагогічного університету Тетяна Миколаївна працювала на посаді доцента кафедри економічної кібернетики, фінансів і кредиту (нині – кафедра економіки і фінансів) БДПУ, де і працює до теперішнього часу.

За 21-річну сумлінну працю у вищій школі Тетяна Миколаївна проявила себе невтомною дослідницею, блискучим лектором, цінним методистом, де внесок у розвиток вищої освіти важко переоцінити.

Серед її основних публікацій навчально-методичного та наукового характеру слід виділити навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів «Гроші, грошовий обіг та кредит», рекомендований Міністерством освіти і науки України, лист 1/11 48-49 від 29.12.2001 року (2002 р.); 5 колективних монографій, зокрема – «Сучасні проблеми прогнозування розвитку складних соціально-економічних систем» (Бердянськ, 2014 р.), «Прикладні аспекти прогнозування розвитку складних соціально-економічних систем» (Бердянськ, 2015 р.), «Теоретичні, науково-методичні та прикладні засади ефективності функціонування і розвитку підприємств» (Бердянськ, 2016 р.), «Актуальні проблеми прогнозування поведінки складних соціально-економічних систем» (Бердянськ, 2016 р.), «Актуальні проблеми прогнозування розвитку економіки України» (Бердянськ, 2017 р.) та інші.

Плідну наукову та навчально-виховну діяльність доцента Тетяни Миколаївни гідно відмічено низкою відзнак, зокрема, почесними грамотами Азовського регіонального інституту управління, Запорізького національного технічного університету, Бердянського державного педагогічного університету, Запорізької обласної державної адміністрації, Міністерства освіти і науки України; нагороджена знаком «Відмінник освіти України».

Тетяна Миколаївна і на даний час продовжує здійснювати навчальну й науково-методичну роботу у розрізі розвитку грошово-кредитних відносин, фінансів, запровадження управлінського обліку на підприємствах різних галузей національної економіки. Вона є надзвичайно досвідченим освітянином, який постійно вдосконалює свої методичні прийоми й щедро ділиться своїми професійними здобутками з викладачами кафедри економіки та фінансів, студентами гуманітарно-економічного факультету.

Усі ці досягнення у професійній діяльності є слідством підтримки близьких і рідних людей, колег та однодумців. Тетяна Миколаївна є люблячою, ніжною й турботливою матір’ю сина Олексія (нар. 1981 р.) та бабусею онука Єгора (нар. 2008 р.) й онучки Варвари (нар. 2013 р.).

Колектив викладачів кафедри економіки та фінансів щиро вітає Вас, вельмишановна Тетяно Миколаївно, з днем народження та бажає добра і щастя, міцного здоров’я й достатку, нових здобутків, невтомності та постійного професійного зростання. Нехай віра, надія та любов будуть вірними супутниками на Вашому життєвому шляху.

 

 

Колектив кафедри економіки та фінансів
гуманітарно-економічного факультету БДПУ


ГЛУБОКОУВАЖАЕМАЯ ТАТЬЯНА НИКОЛАЕВНА!

В мире есть такие понятия, над которыми не властно время – высокий профессионализм, ответственность, дух созидания. И все это в полной мере относится к Вам. И еще не подвластное годам уважение. К Вам всегда тянутся студенты и преподаватели, и Вы для каждого находите нужные слова и совет, никому не отказываете в помощи и участии. У Вас большое золотое сердце, теплом которого Вы согреваете всех, кто рядом с Вами.

Ваша доброжелательность, порядочность и интеллигентность, является олицетворением прекрасного человека, творческого работника и профессионала с большой буквы. Говорят, что финансы, это сердце экономики страны. И от того, как будет биться это сердце, зависит будущее. Вы, как специалист высокого уровня делаете все возможное, чтобы это сердце билось ритмично и без сбоев. Именно поэтому много годы своей жизни Вы посвятили воспитанию профессионалов для этого направления экономики – делу, которому служите верой и правдой и достигли очень весомых успехов.

От всего сердца поздравляем Вас с юбилеем! Желаем крепкого здоровья, неисчерпаемого творческого воодушевления, счастья, благополучия, плодотворных свершений на просветительской ниве и быть всегда молодой душой.

1 2

Доктор экономических наук, профессор Захарченко П.В.
и коллектив кафедры экономики и финансов
Бердянского государственного педагогического университета

Об`єднавче полум`я свічок

Минулої суботи, 25 листопада, ми відзначили 84-ті роковини Голодомору 1932–33 років. Національні пам’ятні заходи пройшли під гаслом “Голодомор — помста за свободу, помста за революцію”. Цього дня українці 32 країн світу  вшановували пам’ять невинно убитих. 

У Бердянську о 15:00 відбулося покладання квітів представниками місцевого самоврядування, установ та організацій, навчальних закладів, в тому числі й викладачів і студентів нашого університету, громадськістю міста до пам’ятного знаку «Жертвам Голодомору», що на перехресті вул. Європейська-Північна (мікрорайон «Скловолокно»).  Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували мільйони невинних, які загинули голодною смертю.

Із 15:50 до 16:15 на площі перед міським Палацом культури ім. Т. Г. Шевченка відбулася загальноміська акція «Запали свічку», в якій також взяли участь представники викладацько-студентського колективів БДПУ, а о 16:00, приєднались до загальнонаціональної хвилини мовчання на вшанування пам’яті жертв геноциду Українського народу.

1 2

3

4 5

\6 7

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами сайту : https://bmr.gov.ua ).

  

Вітаємо наших!

Недавно відбулися змагання зі змішаних єдиноборств у місті Оріхові, в яких взяли участь і студенти нашого університету: Сергій Зубцов – з факультету філології та соціальних комунікацій та Вадим Сеннік – з факультету фізичного виховання.

Обидва молоді спортсмени, продемонструвавши мужність, витримку та жагу до перемоги,  вибороли почесні другі призові місця.

Вітаємо Сергія та Вадима!

IMG_1319 IMG_1321

«Університетське Слово»
(за повідомленням та світлинами Сергія Зубцова)

 

Київські барви осені і джаз осінніх мрій

Творчу думку рухає мрія, наповнює життя сенсом, наближає до щастя. Та лише активний поступ до здійснення мрії спонукає людину розумово, фізично і духовно вдосконалюватись. Тож природним є бажання продемонструвати своє вміння та дізнатись – а на що спроможні інші, а що можна отримати від спілкування з ними, а яке враження можна залишити по собі, особливо коли ці «інші» є громадянами різних континентів світу. І дуже цікаво зіставити себе з людиною іноземної культури, мови, усвідомити своє місце у різнобарвному калейдоскопі мелодій, ритмів, пластичних рухів, національного одягу.

Саме таку нагоду отримали учасники народного інструментального ансамблю «Барвисті музики» Бердянського державного педагогічного університету, потрапивши на свято молодості, натхнення та великих сподівань під назвою XX Міжнародний фестиваль-конкурс студентської художньої творчості «БАРВИ ОСЕНІ – 2017». Цей захід з нагоди Міжнародного дня студента проводився з 21 по 22 листопада цього року у приміщенні Європейського університету (м. Київ). Творчі змагання колективів та виконавців вітчизняних навчальних закладів відбувались у жанрах розмовного, вокально-хорового та хореографічного мистецтва, а його номінантами, поруч з українськими студентами, були представники Індії, Китаю і країн Африки.

Виступи конкурсантів оцінювало високопрофесійне журі у складі:

Вікторія Касьянова (голова журі) – доцент кафедри теорії і методики музичної освіти, хорового співу та диригування НПУ імені М.П.Драгоманова, заслужений діяч мистецтв України, нагороджена «Орденом святої великомучениці Варвари» за визначні особисті заслуги в церковній, благодійницькій, освітянській, культурній та інших сферах суспільної діяльності.

Євгенія Пі́рог – поетеса, письменниця, громадська діячка, засновниця творчого об’єднання «Всі мрії».

Едуард Абрашеков – хореограф-постановник, танцюрист міжнародного класу з бальних танців, керівник шоу-балету «Матадор».

У Києві до бердянських студентів, а це Ігор Дем’янець (гітара), Євген Крупін (барабан) та Ірина Петренко (вокал), приєднався випускник БДПУ, в минулому учасник ансамблю «Барвисті музики», а нині магістрант Національного університету імені Т.Г.Шевченка акордеоніст Микола Пісчанський. Партію контрабаса взяв на себе художній керівник гурту Павло Косенко.

У такому складі у жанрі «Авторська пісня» ансамбль постав перед журі з вокально-інструментальною композицією «Джаз осінніх мрій» (передивитись відео-кліп можна за наступним посиланням: https://youtu.be/zzs3xXkJoXc). Легкий інструментальний супровід, романтичний текст і чуттєве виконання вокальної партії зрушили серця глядацької аудиторії під час конкурсного огляду, і вже наступного дня «Барвисті музики» в якості лауреата І ступеня вітали своєю піснею з днем народження Едуарда Абрашекова, – одного з членів журі, – і для нього, і для всіх учасників гала-концерту, додаючи свою барву у розмаїття чудових музичних і поетичних творів, звучав джаз осінніх мрій.

Цікава і корисна поїздка відбулась завдяки сприянню зав. кафедри теорії і методики навчання мистецьких дисциплін, доцента Олени Мартиненко, декана ФППОМ, професора Людмили Коваль і фінансовій підтримці ректора університету, професора Ігоря Богданова, якому учасники колективу висловлюють щиру подяку.

01 Барви осені 02 Барви осені

03 Барви осені 04 Барви осені

05 Барви осені

 

Павло Косенко,

доцент кафедри теорії і методики навчання мистецьких дисциплін, художній керівник народного інструментального ансамблю «Барвисті музики»

Світлини автора