Ми уже повідомляли, що театральна студія кафедри зарубіжної літератури та теорії літератури порадувала студентів та викладачів постановкою комедійної п’єси Оскара Вайльда «Як важливо бути серйозним».
Після вистави студентка-журналістка Ірина Дєдушева розмовляла з організаторами цього театрального дійства.
Директор Інституту філології та соціальних комунікацій, кандидат філологічних наук, доцент Алла Сердюк зазначила: «Відкриття нових талантів подібне до роботи ювеліра. Такими ювелірами на сьогодні є Вікторія Олегівна Коркішко та Ганна Іванівна Табакова. Я хочу подякувати кафедрі зарубіжної літератури та теорії літератури, які щороку радують нас такими спектаклями».
Після постановки «ювеліри» Вікторія Коркішко та Ганна Табакова відповіли на декілька запитань:
– Вікторіє Олегівно, розкажіть, будь ласка, про театральну студію, як давно вона функціонує?
Функціонує театральна студія ще з 1998 року, її засновник – Зоя Петрівна Надєжда. Ми продовжуємо її традицію і саме кафедра зарубіжної літератури та теорії літератури вже шостий рік ставить постановки.
– Скільки учасників займається на даний момент?
– Поки що 8 студентів.
– Скільки взагалі було постановок?
– Якщо з 1998 року, то 16, ми поставили 6 – кожного року по одній постановці.
– Ганно Іванівно, розкажіть, будь ласка, як відбувається відбір у театральну студію?
– Звичайно, відбір відбувається після того, як пройдені якісь пари у студентів, якщо це 1-і курси, а якщо це 4-5, то це вже перевірені кадри, перевірені студенти, які неодноразово брали участь у виставах і виручали нас. Що стосується 1 курсу, то, звичайно, дивишся, як відповідає студент, наскільки він відповідальний, як він готується до пари, тоді після цього вже можна пропонувати брати участь у тій чи іншій виставі. Якщо студент погоджується, то, звичайно ж, починаються репетиції. Якщо ми бачимо, що він нормально справляється, що може знайти спільну мову з товаришами, з колегами, тоді починається підготовка до вистави з ним.
– А чи є можливість у студентів проявити себе?
– Звичайно! Якщо студент бажає якусь постановку або йому подобається якийсь твір, він приходить на кафедру і пропонує, то стовідсотково кафедра підтримує цю пропозицію, тому що ми, взагалі, дуже любимо, коли молоді люди виявляють якусь ініціативу.
– Чи можуть стати учасниками театральної студії студенти інших факультетів?
– Звичайно, якщо в них є таке бажання. Просто так стається, що, нажаль, ми не завжди бачимо студентів інших факультетів на своїх власних парах, через те, що просто немає в нас предметів на інших факультетах. Але, якщо є пропозиція якась або самі студенти прийшли, то немає жодних проблем. Тим більше, якщо це музиканти або танцівники, ми їх залучаємо, просимо, і було таке, що неодноразово допомагали нам студенти інших факультетів.
Сподіваємося, що така вистава була далеко не останньою і ми й надалі зможемо щороку спостерігати за плідною роботою театральної студії.
Світлини Романа Костромицького