Вивчають спадщину самі й допомагають іншим

Віднедавна на факультеті фізико-математичної і технологічної освіти БДПУ функціонує гурток «Математичне краєзнавство», основним напрямом роботи якого є вивчення наукової спадщини вчених-вихідців з України, математиків минулого й сучасності, чиї праці є взірцями наукової думки, чий життєвий шлях і наукове становлення значною мірою пов’язані з нашим рідним містом, але які для нащадків залишаються й досі мало або зовсім невідомими.

DSCN1033 DSCN1041 DSCN1056 DSCN1068

Пошук, вивчення, систематизація біобібліографічних, історичних та наукових відомостей безпосередньо пов’язані з вивченням історії БДПУ. Головний корпус університету – пам’ятка архітектури, історична будівля, де до 1919 року функціонувала Бердянська чоловіча гімназія. Як показало вивчення літературних джерел і архівних документів, серед уродженців Бердянська, учнів і випускників цієї гімназії, серед випускників і викладачів Бердянського педагогічного інституту (з 2002 року – університету) є вчені-математики, імена яких відомі далеко за межами нашого регіону. Одним з таких видатних вчених є Георгій Феодосійович Вороний.

Саме тому з ініціативи кафедри математики пройшли відеолекції, присвячені життєвому шляху та науковій творчості Г. Ф. Вороного, у Бердянському муніципальному ліцеї, ЗОШ I-III ст. № 7, ЗОШ I-III ст. № 3 див. світлини). Учням було цікаво дізнатися, що математичні об’єкти – діаграми Вороного – нині широко застосовують у науці, техніці, виробництві: в комп’ютерній графіці, геометричному моделюванні, конструюванні роботів, розпізнаванні образів, створенні штучного інтелекту, побудові географічних інформаційних систем, мікробіології, радіаційній фізиці, фізичній хімії, астрономії, астрофізиці, кристалографії, медицині, археології, антропології, картографії.

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами факультету)


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print