Кафедра теорії та методики навчання мистецьких дисциплін (зав. кафедри доцентка Віра Бурназова) продовжує серію кураторських годин національно-патріотичного спрямування, присвячених видатним українським історичним постатям та приурочених до 90-річчя Бердянського державного педагогічного університету.
26-го жовтня 2022 року у дистанційному форматі відбувся черговий історико-просвітницький захід для студентів спеціальності Середня освіта (Музичне мистецтво), підготовлений студентами групи 33ММ (куратор – доцентка Вікторія Григор’єва). Присутні пригадали часи українського козацтва та найвідомішого і найславетнішого гетьмана Війська Запорізького Петра Конашевич-Сагайдачного.
Зазначено величезний внесок видатного гетьмана щодо зміцнення позицій козацтва в Україні, а головне – в перетворення Війська Запорізького на виразника устремлінь українського народу та на потужну військову силу, з якою мусили рахуватися усі сусіди. Яскраво предстала перед присутніми особистість Сагайдачного як відважного полководця та неперевершеного тактика, генія військової думки того часу, політика та дипломата. Історик М. С. Грушевський зауважував, що сучасники дуже високо оцінювали політичний талант Петра Сагайдачного, визнавали загальноукраїнське значення його діяльності.
Окрім головних подій життя Петра Сагайдачного та історичних фактів його діяльності було висвітлено чимало цікавих фактів, пов’язаних із легендарною постаттю українського гетьмана. Не обійшлось і без козацьких історичних пісень. Пам’ять про Сагайдачного український народ зберіг у багатьох козацьких думах і піснях, найвідомішою з яких є “Ой на горі та женці жнуть”. Усі присутні прослухали цей музичний твір у виконанні Національної Капели Бандуристів України, і разом заспівати цю відому пісню.
Згадали й відоме Урочище Сагайдачного, що у місті Запоріжжі, яке дуже мальовничо виглядає восени, адже осінь на острові Хортиця така яскрава. Багато наших студентів, які є вимушеними переселенцями у Запоріжжя, мають дивовижну можливість насолодитися цими краєвидами та пригадати славетного гетьмана, завдяки хоробрості й неймовірним здібностям якого була збережена наша культура, релігія та ментальність.
Доцентка кафедри ТМНМД
Вікторія Григор’єва