Здобувачі ІІ рівня вищої освіти спеціальності 014 Середня освіта (Хореографія) представили на захист комісії з підсумкової атестації випускні кваліфікаційні роботи, які включали в себе наукове дослідження та його практичне впровадження (балетмейстерську постановку з розгорнутою драматургією) на актуальну соціальну тему. Незважаючи на складні умови навчання, дворазову роботу комісії, пов’язану з відсутністю зв’язку в Україні, усі магістри гідно захистили кваліфікаційні роботи і підтвердили високий рівень підсумкових результатів навчання ОП «Середня освіта (Хореографія)», гарант Марина Погребняк.
Проблематиці національно-патріотичного виховання були присвячені роботи Наталі Собко (хореографічна сюїта українських народних ігор «Зіграй в гру, зіграй…»), Ярослави Кацаненко (хореографічний роздум на тему «Калина…»), Олександри Ганжі (хореографічний роздум на тему «Колискова народів світу»), Олександра Ткаченка (хореографічна композиція «Я обираю світле майбутнє»).
Владислава Гладських розкрила у своїй кваліфікаційній роботі проблему відношення до тварин та презентувала фрагмент хореографічної вистави за мотивами роману Аріадни Громової «Ми з тобою однієї крові». Вікторія Бровченко торкнулася теми людяності і впевненості людини у своїх силах, що зараз є досить актуальним для кожного українця.
Усі роботи мали практичну і теоретичну цінність, що було підтверджено рецензентами, якими виступили кандидатка педагогічних наук, доцентка, завідувачка кафедри хореографії Київського університету імені Бориса Грінченка Людмила Андрощук, директорка Запорізького муніципального театру танцю, заслужена працівниця культури України Лариса Нєвєрова, кандидатка педагогічних наук, доцентка, заслужена працівниця культури України, доцентка кафедри хореографії Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Олена Таранцева, докторка педагогічних наук, доцентка, доцентка кафедри мистецтвознавства та позашкільної освіти Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка Леся Лебедик.
Під час захисту студенти впевнено працювали з демонстрацією екрану ЗУМ конференції, показуючи створені відеопроєкти, зміст теоретичної роботи, довідки щодо перевірки робіт на плагіат. Загалом процедура захисту була збережена: відеопрезентація, захист теоретичної частини роботи (доповідь студента з викладом змісту роботи до 5 хвилин), відповіді на запитання членів комісії (до 10 хвилин), виступ наукового керівника.
Виконавцями творчих проєктів стали студенти І рівня вищої освіти спеціальності «Хореографія» БДПУ, студенти Дніпровського коледжу культури та учасники танцювальних колективів, керівниками або танцівниками яких є магістри (Світлана Тарасевич, Вікторія Бровченко). Особлива подяка від виконавців і керівників випускних кваліфікаційних робіт ГО «Асоціація випускників-хореографів БДПУ» за надання бази впровадження задумів кваліфікаційних робіт: Ользі Мартяковій, керівниці зразкового аматорського колективу сучасного танцю «EMOTION» Комунального закладу «Палац культури «Заводський» м. Запоріжжя та Марії Таран, керівниці народного ансамблю естрадно-спортивного танцю «Лабіринт» Центру творчості Запорізького академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. В.Г. Магара м. Запоріжжя.
Студенти магістратури і викладачі кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін (Олена Мартиненко, Юлія Тараненко, Марина Погребняк) дякують за об’єктивну та злагоджену роботу голові комісії, керівниці відділу освіти міста Бердянська Тетяні Фурмановій і секретареві комісії Яні Чорнобривець.
Вкотре було підтверджено, що хореографи є справжнім танцювальним братерством і завжди готові прийти один одному на допомогу. Пишаємося нашими випускниками. Сподіваємося, що випускники магістратури цього року з честю будуть нести звання «Хореографа БДПУ» і гідно тримати освітній і культурний фронти України.
Статтю підготувала кандидатка педагогічних наук, доцентка
кафедри ТМНМД
Олена Мартиненко