Якість освітніх послуг є головною умовою конкурентоспроможності української системи вищої освіти. Випускники українських вишів мають впевнено почувати себе на ринку праці, рівень їхньої професійної підготовки повинен дозволяти ефективно працювати в складних соціально-економічних умовах під час воєнного стану в Україні.
19 грудня 2023 року відбувся вебінар «Актуальні питання забезпечення якості вищої освіти у закладах вищої освіти мистецького спрямування», проведений Національним агентством із забезпечення якості освіти за ініціативою представників Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти. Напередодні чергової умовної акредитації ОПП “Хореографія» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 024 Хореографія це було актуальним і корисним для науково-педагогічного складу кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін, які забезпечують фахову підготовку здобувачів вищої освіти за зазначеною ОПП. На заході були присутні завідувачка кафедри ТМНМД Віра Бурназова, гарантка ОПП «Хореографія» Олена Мартиненко та члени робочої групи ОПП Юлія Тараненко, Руслан Павленко, Дмитро Ільїн.
З вітальним словом представників мистецької спільноти ЗВО УКРАЇНИ звернулися виконуюча обов’язки Голови Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти Ольга Россошанська та членкиня Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Леся Смирна.
Презентаційна частина вебінару включала доповіді чотирьох спікерів: Олександра Хименка (керівника секретаріату Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти) – «Правові засади системи забезпечення якості вищої освіти»; Олени Єременко (заступниці Голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти) – «Внутрішня система якості в мистецьких закладах вищої освіти: виклики та поради»; Ганни Денискіної (керівниці відділу акредитації освітніх програм Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти) – «Підготовка акредитаційної справи: за лаштунками інформаційної системи»; Лідії Макаренко (кандидатки мистецтвознавства, виконуючої обов’язки завідувачки кафедри вокального мистецтва Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, експертки Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти) – «Залучення стейкхолдерів до формування ОП за мистецькими спеціальностями».
Спікери наголосили на основних позитивних та негативних моментах, з якими стикаються під час акредитації ОПП мистецького спрямування, дали рекомендації та поради, зауважили на важливості наукових здобутків здобувачів освіти на рівні з мистецькими, наголосили на плідній роботі зі стейкхолдерами та забезпеченні студентоцентрованого підходу. Одним з лозунгів вебінару, який ми вважаємо важливим та актуальним, був «Гарант – це супермен. Він ініціює, акумулює та забезпечує якісну роботу команди ОПП. Важливо стимулювати гаранта!»
Протягом вебінару тривало спілкування представників національного агентства з його учасниками через чат, а наприкінці зустрічі були надані відповіді на запитання, окреслені під час реєстрації. Залишається відкритим питання щодо змін у мистецькій освіті стосовно проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої та фахової передвищої освіти», запропонованого МОН України від 8 серпня 2023 року. А поки продовжуємо працювати, зберігаючи якість освіти і підтримуючи імідж спеціальності «Хореографія» в Бердянському державному педагогічному університеті.
За матеріалами кафедри ТМНМД