… Ще великий Паскаль (французький математик Блез Паскаль) завважував: «Предмет математики настільки серйозний, що не можна втрачати нагоди зробити його трішки цікавішим". І саме під таким гаслом у Бердянському економіко-гуманітарному коледжі БДПУ пройшов математичний тиждень найдревнішої, найточнішої, наймудрішої, найскладнішої науки – математики.
Протягом тижня проводились конкурси між учнями та студентами на кращу збірку висловлювань великих людей про математику; на змістовніший та аргументовніший твір на тему: «Навіщо треба вивчати математику»; на кращий учнівський зошит з математики та математичну стіннівку. Зокрема, цікаві, змістовні, красиво оформлені математичні стіннівки в холі коледжу утворили цілий потяг, який з усіма учнями «вирушив» ще в понеділок у тижневу цікаву, дивовижну, захоплюючу подорож країною «Математика» (див. світлини).
Протягом тижня учні відвідували «Галерею великих математиків світу», розв’язували цікаві задачі, розгадували ребуси, головоломки, математичні шаради, логогрифи, мета грами (див. світлини).
Подією тижня був математичний турнір, проведений викладачем математики Вікторією Костюкович між учнями груп першого курсу КК-33 та КК-32. Тема турніру: «Історія виникнення чисел». Учні дізнались, коли люди почали рахувати, як рахували первісні народи, які існували системи нумерації у Давньому Вавілоні, Єгипті, Римі, Русі, звідки походить сучасна найуживаніша десяткова система числення…
Юні математики проявили активність, організованість, рішучість, згуртованість, кмітливість, спритність, винахідливість при виконанні завдань у конкурсах математичного турніру на увагу, швидкість та креативність мислення, логіку, швидкість запам’ятовування.
Проведений тиждень математики сприяв поглибленому вивченню математики, розвитку особистісних якостей учнів, активізував їх мозкову діяльність та підсилив мотивацію до навчання, подальшої самоосвіти, саморозвитку, самовдосконаленню.
Галина Сенченко,
заступник директора з виховної роботи