Академічна мобільність викладачів БДПУ до університету Генуї

Щойно завершилась поїздка викладачів БДПУ до Італії в рамках проєкту двосторонньої академічної мобільності між Бердянським державним педагогічним університетом та Universita’ degli Studi di Genova за програмою Еразмус+ (КА107). Професорки Ольга Гуренко, Вікторія Константінова та доцентка Тетяна Несторенко перебували в Генуї з метою викладацької мобільності для тренінгу (staff mobility for training), а професор Ігор Лиман – мобільності для викладання (staff mobility for teaching). Ця мобільність готувалась довго: перша проєктна заявка була подана до національного Еразмус+ офісу Італії ще в 2017.

Наряду з реалізацію персональних програм, всі представники БДПУ прослухали короткі курси, запропоновані італійськими професорами Antonio Guerci, Mauro Migliavacca, Mara Morelli, Guido F. Amoretti, Diana Spulber, F. Bochicchio.

Мали місце зустрічі з проректором університету Генуї з міжнародних зв’язків Fulvio Mastrogiovanni, а також із іншими новими та старими італійськими друзями.

Бердянські історики встигли зайнятись і евристичною роботою в архіві Генуї, відшукуючи там документи про торгівельні зв’язки місцевого порту з містами Азовського та Чорноморського узбережжя.

Вже під час поїздки співпраця університетів Бердянська і Генуї почала популяризуватись. Поміж інших активностей, наші викладачі взяли участь з Італії у теле-радіомості Запоріжжя-Бердянськ-Генуя, організованому віжн-радіо “На дотик” до дня української писемності та мови. А 11–12 листопада 2021 р. у Мексиці пройшов 9-й Міжнародний Симпозіум з Мультидисциплінарного Вивчення Пам‘яті (SIMEM), співорганізаторами якого з української сторони традиційно були НДІ Історичної урбаністики та БДПУ. Тож на іннаугураційній вступній частині Ігор Лиман за участі бердянської делегації в Генуї розповів у тому числі і про співпрацю з італійським університетом, згадуючи про неї і в панельній доповіді “Studying and Popularisation of Memory about Women Migration: COST Action “Women on the Move””.

Під час поїздки були узгоджені деталі направлення студентів БДПУ на академічну мобільність до університету Генуї в рамках Erasmus+ в другому семестрі 2021–2022 навчального року. Нагадаймо, що 25 листопада – дедлайн подачі студентських заявок на цю мобільність, яка буде фінансуватись програмою ЄС Еразмус+.

Ігор Лиман, координатор міжнародної діяльності БДПУ


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print