Археологічна практика є невід’ємною складовою підготовки фахівців спеціальностей 014 Середня освіта (історія) та 032 Історія та археологія. Після минулорічної перерви, спричиненої поширенням Сovid19, цього літа студенти мають можливість знову повернутися до археологічних розкопок на території національного історико-археологічного заповідника «Ольвія» Інституту археології Національної Академії наук України (с. Парутино Очаківського району Миколаївської області). Працюючи під керівництвом міжнародної команди фахівців, студенти закріплюють набуті знання з методики археологічних досліджень та археології України.
Однак, не всі студенти через стан здоров’я здатні приймати участь в польовій роботі. Ті, хто не зможе відвідати Ольвію, проходили археологічну практику в стінах університету, в навчальній археологічній лабораторії.
Археологія не обмежується лише польовою роботою, а включає в себе і камеральну. Тонкощі камеральної обробки археологічних матеріалів з 14 по 25 червня пізнавали студенти груп 1ІС та 1СІ, які мають медичні протипоказання проти участі в польовій роботі. Студенти опановували методику очищення кераміки, проведення первинних консерваційно-реставраційних заходів, археологічного малюнку та креслення тощо. Керівництво практикою здійснювала кандидат історичних наук, доцент Валентина Папанова.
Під час практики студенти здобули вміння очищення кераміки від ґрунтових забруднень, створення польового опису археологічних матеріалів, склеювання археологічної кераміки, графічної фіксації знахідок в вигляді малюнку та фото. Завершенням практики стало проведення студентами екскурсії за матеріалами кабінету археології та краєзнавства.
Олексій Короткий,
старший лаборант кафедри історії та філософії