У межах виконання гранту за конкурсом «Кембридж – НФДУ 2022. Індивідуальні гранти на проведення досліджень (розробок) для українських вчених (за підтримки Кембриджського університету, Велика Британія)» відбулася Kick-off зустріч проректорки з наукової роботи Бердянського державного педагогічного університету Яни Сичікової з ментором по проєкту – професором Кембриджського університету, завідувачем кафедри матеріалознавства і металургії Джейсоном Робінсоном (Jason Robinson, Professor of Materials Physics at the University of Cambridge).
Джейсон – знаний у всьому світі фахівець з надпровідності та магнетики. Його дослідження пов’язані з дослідженням нових електронних станів, які виникають на межі розділу між матеріалами з радикально різними властивостями, такими як магнетизм і надпровідність. Ці дослідження включають точне зростання багатошарових тонких плівок, виготовлення нанорозмірних гетероструктурних пристроїв і широкий спектр методів визначення характеристик, включаючи, наприклад, скануючу тунельну мікроскопію та мюонну спектроскопію.
Співпраця БДПУ та Кембриджського університету стала можливою завдяки реалізації гранту «Дизайн та дослідження оксидних гетероструктур для портативних сонячних елементів», який виконує Яна Сичікова. Основна ідея проекту полягає у розробці технологій керування процесом синтезу гетероструктур для застосувань у портативних сонячних батареях. При цьому основними методами синтезу вибрано технології електрохімічного травлення, фотоелектрохімічного травлення, електрохімічного та термічного осадження, пошарового росту SILAR. Результати проєкту будуть мати конкретну практичну цінність, а саме вони дозволять розглядати синтезовані гетероструктури як основу для створення портативних сонячних батарей, що будуть характеризуватися легкістю, термічною та хімічною стійкістю, підвищеним ККД у порівнянні з промисловими портативними батареями. В свою чергу, такі сонячні батареї набувають особливого значення для України, адже руйнування нашої критичної інфраструктури буде мати наслідки ще багато років. Слід відмітити, що такі дослідження необхідні вже сьогодні, адже на для воєнних призначень легкі портативні сонячні батареї мають надважливе значення для забезпечення автономності роботи електронних приладів для користування військовими.
Співпраця БДПУ та Кембриджського університету – це новий вимір у міжнародній науковій співпраці, який відкриває безліч можливостей та дозволяє інтегрувати українські дослідження у світовий науковий контекст. Це унікальний шанс обмінюватися знаннями та досвідом з колегами з одного з найпрестижніших університетів світу, що значно підвищує якість проведених досліджень та їх міжнародну видимість.
За матеріалами наукового відділу