Бізнес-інкубатор БДПУ – перші підсумки роботи

Перші дні нового року – чудовий час для підведення підсумків минулого року та формування планів на рік, що почався! Чим запам’ятався 2019 рік для ініціаторів створення академічного бізнес-інкубатору на базі БДПУ та які плани на 2020 рік?

Академічний бізнес-інкубатор активно працює на базі університету вже півроку. Діяльність бізнес-інкубатору полягає, зокрема, в реалізації заходів, спрямованих на популяризацію підприємництва й запуск власного бізнесу серед студентів та викладачів університету та у сприянні розвитку молодіжного підприємництва в Бердянську та регіоні.

За цей час для студентів та викладачів університету було проведено цикли тренінгів з психології підприємницької діяльності, з бізнес-планування. На семінарах з економічних питань та оподаткування, з розвитку професійних навичок та на тренінгах з ефективних продажів студенти та співробітники університету дізнавалися, як генерувати бізнес-ідею, як налагодити систему продажів, як управляти своїм бізнесом, яка юридично-організаційна форма буде найбільш ефективною в тому чи іншому виді підприємницької діяльності – в залежності від виду бізнесу, цільових груп споживачів та методів просування своїх товарів та послуг на ринку тощо.

Для студентів неекономічних спеціальностей корисним було знайомство з принципами бізнес-планування та детальним алгоритмом написання бізнес-плану. Тренери та ментори студентських проектів з бізнес-планування – к.е.н., доц. Тетяна Несторенко, к.п.н., доц. Ольга Фролова та к.ф.-м.н., доц. Наталія Кравченко – супроводжували учасників бізнес-інкубатору при написанні бізнес-планів та надавали їм фахові консультації.

Завдяки отриманим на тренінгах та семінарах знанням, 15 студентів написали власні бізнес-плани. Автори трьох найбільш перспективних бізнес-планів взяли участь в конкурсі бізнес-планів, який на початку листопада був організований Запорізькою обласною державною адміністрацією для учасників університетських бізнес-інкубаторів Запорізької області.

Активна робота бізнес-інкубатору стала можлива завдяки менторській та фінансовій підтримці Державної організації «Регіональний фонд підтримки підприємництва в Запорізькій області» (керівник – Володимир Степаненко).

В 2020 році планується продовження роботи академічного бізнес-інкубатору з метою формування та розвитку у студентів та співробітників університету підприємницьких здібностей та компетенцій, активізації участі інкубантів в грантових програмах та конкурсах, що сприятиме розвитку підприємницької діяльності в Бердянську та регіоні.

 

 

Тетяна НЕСТОРЕНКО

гуманітарно-економічний факультет

Світлини: Ольга ФРОЛОВА, Тетяна НЕСТОРЕНКО

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print