Блогер-батл «Інновації в навчанні дошкільників грамоти» на кафедрі дошкільної освіти

Цьогоріч у рамках щорічного Всеукраїнського фестивалю науки доцентом кафедри дошкільної освіти Лесею Мороз-Рекотовою проведено блогер-батл «Інновації в навчанні дошкільників грамоти» у межах вивчення дисципліни «Навчання грамоти в закладах дошкільної освіти» серед здобувачів 3 курсу (302ДО та 303ДО групи) спеціальності 012 Дошкільна освіта, який тривав з 10 по 13 травня.

Участь здобувачів вищої освіти у блогер-батлі дала їм можливість продемонструвати свої різнобічні компетентності. Метою ж цього заходу була популяризація педагогічної науки у суспільстві в умовах карантинних обмежень.

Учасники знімали короткі відеоролики про сучасні методики навчання читати дітей дошкільного віку, розкриваючи їх особливості, переваги та недоліки, висловлювали власне ставлення до них. Так, у блогер-батлі взяли участь 10 студентів:

Катерина Фролова, Катерина Гурєєва, Яна Чугай – «Методика навчання читати Л. Шелестової»;

Валерія Яригіна, Аліна Мислицька – «Метод навчання грамоти М. Монтессорі»;

Альона Луценко – «Метод навчання читати Г. Домана»;

Вероніка Долгих, Вікторія Циганкова – «Метод Л. Ельконіна»;

Богдан Корольов – «Методика навчання читати Л. Шелестової»;

Дарина Романько – «Метод навчання читати М. Зайцева».

У профілі викладача у Faceebook відбувалося голосування. Підписники та друзі (переважно педагогічна спільнота) висловлювали своє ставлення до кожного відеоролика шляхом вподобайок, сердечок, коментарів та репостів упродовж трьох днів. 12 травня свою думку висловили 5 фахівців дошкільної освіти (вихователі-методисти та вихователі закладів дошкільної освіти Бердянська та інших міст України). За результатами голосування було визначено переможців.

13 травня, у ході обговорення заходу, учасники поділилися своїми враженнями. Здобувачі зазначили, що не очікували, що цей формат стане такою резонансною для них подією. Упродовж трьох днів вони переживали, обговорювали між собою коментарі до відеороликів, закликали голосувати за них, бо докладені зусилля заслуговують на винагороду. І всі учасники отримали різні подарунки:

1 місце посіли Альона Луценко, Валерія Яригіна та Аліна Мислицька. Дівчата отримали заявлений головний приз – посібник Лесі Мороз-Рекотової «Навчання дошкільників грамоти: в схемах і таблицях» з автографом автора. Альона Луценко отримала ще й приз глядацьких симпатій від завідувачки кафедри дошкільної освіти Ірини Улюкаєвої – підручник «Історія дошкільної педагогіки» за її авторства також з автографом.

2 місце посіли Вероніка Долгих та Вікторія Циганкова.

3 місце здобули Катерина Фролова, Катерина Гурєєва та Яна Чугай. За відповідальність та першість у виконанні завдання, креативний підхід до реалізації ідеї вони отримали подарунок від організатора – збірочки поезії Лесі Мороз-Рекотової «Відверто».

Усі учасники отримали в подарунок за участь «Щоденник самоактуалізації професійно-комунікативної культури» Лесі Мороз-Рекотової.

Такий формат проведення заходів у рамках Днів науки в Бердянському державному педагогічному університеті відкрив нові можливості – охоплення широкої аудиторії, опанування лаконічності формулювання думок, вправляння у інтонаційній виразності мовлення, а головне, зі слів самих учасників, – їм було цікаво брати участь у блогер-батлі, і вони чекатимуть на Дні науки-2022!

Леся Мороз-Рекотова,

доцент кафедри дошкільної освіти

Світлини з архіву автора


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print