Чорнобиль: минуле, сьогодення, виклики майбутнього

26 квітня – трагічна дата, коли наша країна проводить День пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф.

Саме цього дня сталася найбільша трагедія не тільки України, а й усього людства – вибух 4-го енергоблоку Чорнобильської АЕС о 1.23 ночі, коли фактично усі спали і ніхто не очікував біди. Можна провести певні «паралелі» з нападом РФ на територію України 24 лютого 2022 року о 3.40ночі – більшість людей теж спали.

У Бердянському державному педагогічному університеті з нагоди цієї трагічної дати доцентом кафедри біології, здоров’я людини та фізичної реабілітації Віталієм Гнатюком була проведена загальноуніверситетська лекція «Чорнобиль: минуле, сьогодення, виклики майбутнього».

На початку лекції виступив зі вступним словом декан факультету фізичної культури, спорту та здоров’я людини професор Сергій Кушнірюк. Він наголосив на важливості проведення таких заходів з метою консолідації та формування історичної свідомості українського народу та вшанування пам’яті жертв аварії на Чорнобильській АЕС.

Участь взяли викладачі і здобувачі вищої освіти не лише нашого ЗВО, але й Кам’янець-Подільського НУ імені Івана Огієнка, Хмельницького НУ, Київського НУ імені Тараса Шевченка, Вінницького ДПУ імені Віталія Олеговича Цаля, Національної академії СБУ України.

Лектор розповів про події, які призвели до трагедії, і не тільки про помилку персоналу ЧАЕС, а й про злочинні дії авторів проєкту РБМК (реактору) які, порушивши вимоги нормативних документів правил Ядерної безпеки, подали свій безальтернативний, не випробуваний як слід проєкт, на впровадження в атомну енергетику СРСР. Та ще багато цікавих фактів як минулого, так і сьогодення території зони відчуження навколо ЧАЕС.

Доволі цікаву інформацію, доповнюючи тему лекції, подав доктор біологічних наук, заступник директора ботанічного садуім. акад. О.В. Фоміна Віталій Коломійчук який, перебуваючи на території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, бачив ті жахіття що залишили після себе військові російської федерації – викрадена та потрощена оргтехніка дослідницьких адмінбудівель, радіоактивні окопи, заміновані території на яких підірвалося 3-ри машини МНС, що їхали гасити лісні пожежі зони відчуження, та ін.

Висловлюємо глибоку вдячність усім присутнім, а також ректорату університету, раді молодих науковців та колективу факультету фізичної культури, спорту та здоров’я людини за допомогу в організації заходу.

За матеріалами кафедри біології,
здоров’я людини та фізичної реабілітації


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print