Польща: Stand With Ukraine

На початку травня Польща святкує одні з найголовніших свят країни – День Державного прапора (2 травня) та День Конституції (3 травня). 1 травня долучилися до віртуального святкування цих подій і здобувачі бакалаврського рівня вищої освіти ФППОМ (ОП «Психологія» та «Початкова освіта») разом з к. філол. н., доценткою кафедри іноземних мов і методики викладання Оксаною Дубровою. Свідомим був вибір теми практичного заняття «Flag Day and Constitution Day in Poland», адже Польща є не лише державою-«сусідкою», державою-партнером, а й з перших днів повномасштабного вторгнення росії в Україну стала однією з найперших, хто простягнув руку допомоги нашій країні, не побоявшись визнати агресію росії і заявивши про це усьому світу.

Польща завжди підтримує Україну в її зусиллях здійснити реформи, зокрема економічні та політичні, що необхідні для зміцнення демократії та забезпечення сталого економічного розвитку країни. Залишаючись одним з ключових союзників України в Європейському Союзі та НАТО і активно працюючи над підтримкою нашої держави у цьому полі, Польща також надала прихисток мільйонам українських біженців, які змушені були залишити свої домівки, улюблену роботу, близьких через війну. Для тисяч українських дітей були відкриті двері польських дитячих садків, шкіл, гімназій, коледжів, технікумів і університетів.

Саме на знак вдячності та солідарності двох країн було проведене це практичне заняття, на якому здобувачі вищої освіти дізналися дуже багато цікавих фактів з історії Польщі, а саме, що 3 травня 1791 року була ухвалена перша конституція сучасної Європи та друга у світі після американської (третьою була конституція Франції). Конституція була ухвалена Великим Сеймом, скликаним у жовтні 1788 року. У Польщі цей день називається Національним святом Третього Травня та офіційно є вихідним днем. У календарі країни День Конституції з’явився 3 травня 1918 року, а оголошений державним святом був 29 квітня 1919 року. Після Другої світової війни святкування 3 травня призвело до кривавих зіткнень, тому від 1946 року було заборонене владою. А через сорок років, у 1990р. це свято відновили у тому вигляді, в якому ми знаємо його сьогодні. Багатогранність та своєрідність польської Конституції 3 травня стали частиною європейської історії. Оскільки це був перший основний закон у Європі та другий у світі, 2015 року Єврокомісія надала йому Знак Європейської Спадщини.

На думку викладачки, такі заходи є дуже вдалими, адже на таких заняттях відбувається не лише формування комунікативної компетенції, що є важливою при вивченні іноземної мови, а й ознайомлення здобувачів з культурою, історією, звичаями та традиціями інших країн, адже відбувається той самий діалог культур, який так необхідний сучасній молоді, щоби стати повноцінними членами європейської спільноти і гідно представляти Україну у спільноті європейських держав.

Оксана Дуброва,
доцентка кафедри іноземних мов і методики викладання


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print