Домашнє насильство – щоденний злочин

З 20–23 січня цього року здобувачка першого (бакалаврського) рівня ВО зі спеціальності 231 Соціальна робота факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти Наталя Рибнікова брала участь у тренінгу «Комплексний підхід у розбудові громади, вільної від насильства» у м. Маріуполь. Захід був організований Радою жінок Донеччини за підтримки Фонду Народонаселення ООН в Україні.

Актуальність тематики тренінгу не викликає сумніву і є важливою проблемою сьогодення. На жаль, більшість громадян ніколи не замислювались над питанням домашнього насильства, і більше того, – несвідомо толерує жорстоке поводження з дітьми як «спосіб виховання» (більше 50% дорослих в Україні так вважають) або таке саме ставлення до жінок/чоловіків. Згідно дослідження ОБСЄ щодо насильства над жінками в Україні 7 з 10 жінок за своє життя зазнавали насильства, і лише 7 з 100 про це заявили. Лише половина жінок (50%) вважає себе дещо поінформованою про те, що роботи в разі насильства.

Під час тренінгу учасники та учасниці мали можливість ознайомитися з оновленим законодавством, заявами та методичною документацією, що стосується проблем насильства. Також вони дізналися про стадії життєвого циклу сім’ї, цикли насильства, як виявляти випадки домашнього насильства та реагувати на них, розібралися з видами та формами профілактики, індикаторами прихованих форм домашнього насильства, визначили союзників, які зможуть їх підтримати у побудові комплексного підходу у створенні громади, вільної від насильства.

Хочемо наголосити, що участь у тренінгах такого плану дає можливість розширити знання, які ми отримаємо під час навчання та професійно зростати.

Наталя Рибнікова,
здобувачка першого (бакалаврського) рівня ВО
зі спеціальності 231 Соціальна робота
факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти
Світлини з архіву автора

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print