Дослідницька складова ОК «Народознавство та хореографічний фольклор України»

Здобувачі першого рівня вищої освіти 1 курсу спеціальності 024 Хореографія опановують дисципліну «Народознавство та хореографічний фольклор України». Ця ОК є обов’язковою та вирішує одне з актуальних освітніх завдань, а саме відродження танцювального фольклору України, формування національної свідомості, обґрунтування значення мистецтва як активного засобу впливу на патріотичне виховання майбутніх поколінь, розвиток та популяризація національної культури.

У рамках вивчення дисципліни майбутні хореографи провели дослідження українських ігор і танців весняного та літніх циклів. Студенти вже на першому курсу занурились у пошук, аналіз та синтез літературних джерел з фольклору України. На практичному занятті ними було презентовано свої дослідницькі проєкти. Так, Христина Омельченко і Дар’я Хоролець презентували дослідження великодньої гаївки «Кривий танець», розглянувши напрацювання В. Гнатюка, О. Смоляка, О. Степового, І. Терешко, О. Фружинської та ін. Карина Савченко та Анастасія Внукова розкрили особливості проведення свята Івана Купала, спираючись на літературні джерела (В. Палько, Ю. Климець, Н. Шпакович та ін.).
Отже, проєктна діяльність формує дослідницьку компетентність у майбутніх хореографів, допомагає формувати національну свідомість та захоплює колоритністю культури, що заохочує здобувачів першого рівня вищої освіти зберігати, цінувати та популяризувати хореографічний фольклор України.

За матеріалами викладачки дисципліни,
к.п.н, доцентки кафедри ТМНМД Юлії Тараненко


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print