Дизайн-Івент «Стабілізація прекрасного»

20 травня 2023 року в останній день тижня Технологічної освіти в межах днів науки БДПУ на кафедрі професійної освіти, трудового навчання та технологій відбулася яскрава подія під назвою «Дизайн-Івент. Стабілізація прекрасного», яка об’єднала професіоналів у галузі технологій та дизайну – студентів та викладачів факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти нашого університету, Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, Криворізького державного педагогічного університету, Державного вищого навчального закладу «Донбаський державний педагогічний університет», вчителів трудового навчання і технологій закладів загальної середньої освіти та керівників гуртків дизайну і декоративно-ужиткового мистецтва позашкільних закладів освіти Полтавщини, Дніпровщини та Запоріжжя.

Захід провела кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій Бердянського державного педагогічного університету Юлія Бєлова-Олейник, яка презентувала нову тенденцію в оформленні сучасних європейських інтер’єрів та технологію створення композицій для декорування приміщень із стабілізованих рослин та квітів – екологічно чистих та безпечних природних матеріалів.

Цікавою частиною зустрічі була демонстрація авторських робіт Юлії Бєлової-Олейник та розповідь про технологію розробки та виготовлення дизайн-проектів із стабілізованих мохів, рослин та квітів для оформлення інтер’єрів різного призначення – від приватних осель до приміщень суспільного використання, як то офісні приміщення, готелі, кафе, ресторани, зони відпочинку, лекційні зали, бібліотеки, приймальні тошо.

Учасниками заходу було обговорено питання можливості використання у навчальному процесі підготовки майбутніх вчителів трудового навчання та технологій запропонованої технології оформлення інтер’єрів як одного із напрямків професійного становлення майбутніх фахівців у галузі дизайн освіти та їх підготовки до проєктної діяльності. Корифеями української технологічної та дизайн-освіти були підкреслені методологічні можливості удосконалення професійної підготовки майбутніх фахівців у багатьох площинах.

Так, докторка педагогічних наук, професорка Валентина Титаренко (ПНПУ) акцентувала увагу на можливості формування у студентів під час вивчення запропонованої технології інтегрованих знань з кольорознавства, законів композиції і основ дизайну та формуванню естетичного смаку.

Докторка педагогічних наук, професорка Юлія Кулинка (КДПУ) виокремила можливості екологічного виховання здобувачів освіти та інтегрованого вивчення основ біології та хімії, які потрібні майбутньому фахівцю в його професійній діяльності під час добору матеріалів для виготовлення дизайн-проєктів.

Кандидатка педагогічних наук, доцентка Надія Вовк (ДВНЗ «ДНПУ») підкреслила значущість запропонованої для вивчення нової технології щодо формування у студентів знань в галузі основ економіки, підприємницької діяльності та визнала новий підхід необмеженим підґрунтям для розвитку креативного мислення.

Кандидатка педагогічних наук, доцентка Лариса Гриценко (ПНПУ) висунула гіпотезу про доцільність вивчення технології оформлення інтер’єрів за допомогою стабілізованих квітів студентами не лише спеціальності 014 Середня освіта. Трудове навчання та технології, а й студентами спеціальності 015 Професійна освіта (Дизайн).

Дизайн-Івент «Стабілізація прекрасного» пройшов у конструктивній, теплій і дружній атмосфері. Здобувачі освіти, запрошені вчителі та керівники гуртків, професорсько-викладацький склад чотирьох провідних вишів України в галузі трудового навчання, технологій та дизайну були активними учасниками зустрічі: ставили запитання, ділилися власними думками, висловлювали побажання щодо майбутньої творчої співпраці та навчання цієї технології.

Після інноваційного формату проведення заходу розгорнулася жвава дискусія й рефлексія за участі викладачів дружніх кафедр, що випускають фахівців технологічної освіти вище зазначених університетів, та здобувачів освіти. Слухачі відзначили високий професіоналізм, новаторську педагогічну майстерність та компетентність Юлії Юріївни в галузі дизайнерського мистецтва.

За матеріалами кафедри професійної освіти,
трудового навчання та технологій


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print