Екологія і література. Публічна лекція в межах Міжнародної наукової конференції «Співи Землі: біологія та екологія в літературі та культурі»

22–23 вересня 2022 року кафедра української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства Бердянського державного педагогічного університету проводила Міжнародну наукову конференцію «Співи Землі: біологія та екологія в літературі та культурі», присвячену 90-річчю БДПУ.

Здавалося б, що спільного у літератури і екології? Саме це 22 вересня спробували з’ясувати доценти кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства Ганна Табакова та кафедри біології, здоров’я людини та фізичної реабілітації Віталій Гнатюк під час спільної публічної лекції для учасників конференції. Виявилося, що спільного багато, до того ж чимало цікавого можна знайти не лише в екологічній науковій і художній літературі, а й у закордонних літературознавчих працях, присвячених цій темі. Разом зі слухачами розглянули найактуальніші причини й можливі наслідки екологічних катастроф, а також простежили за тим, як письменницька фантазія втілює у життя найкарколомніші екологічні сюжети в літературних творах і кіно. Виникла цікава дискусія, усі зійшлися на тому, що тема є доволі актуальною й вимагає подальшого вивчення у міждисциплінарному вимірі.

До речі, переглянути запис лекції можна на ютьюб-каналі кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства https://www.youtube.com/watch?v=wLhXDkmoCt0&ab_channel=%D0%A3%D0%97%D0%9B%D0%9F%D0%9B

За матеріалами кафедри

української та зарубіжної літератури

і порівняльного літературознавства


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print