Екстремізм і тероризм становлять загрозу не лише для безпеки окремих країн, але й глобальної світової спільноти, масштабуючись і набуваючи дедалі різноманітніших форм. Ця проблема набула особливого значення для України в умовах повномасштабної війни, зумовленої агресією рф. Поширення в Інтернет-мережі антиукраїнських інформаційно-пропагандистських кампаній, регулярні анонімні повідомлення в засобах масової інформації про замінування об’єктів критичної інфраструктури, виявлення фактів незаконного обігу зброї та вибухонебезпечних предметів тощо підкреслюють важливість створення ефективних механізмів запобігання й протидії екстремістській і терористичній діяльності на теренах нашої держави.
Минулого тижня в межах кураторської години з метою підвищення рівня поінформованості здобувачів вищої освіти про небезпеку та масштаби екстремізму і терористичної загрози, забезпечення вільного доступу до інформації щодо запобігання, виявлення й протидії екстремістській і терористичній діяльності в Україні, формування навичок безпечної поведінки, нетерпимості до проявів тероризму й поширення екстремістської ідеології за ініціативи кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти для здобувачів спеціальності 231 Соціальна робота І (бакалаврського) та ІІ (магістерського) рівнів освіти було організовано проведення інформаційної онлайн-зустрічі з фахівцями відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Запорізькій області. Запрошені спікери — начальниця відділу, підполковник поліції Ольга Зінченко; інспектор відділу, капітан поліції Василь Говтва.
У межах заходу говорили про екстремізм та тероризм як соціальні феномени і правові категорії, важливість проведення заходів щодо запобігання й протидії як запоруки внутрішньої безпеки держави, а також про те, як убезпечити себе та своїх близьких в реаліях сучасності — розпізнавання ознак радикалізації серед населення, алгоритмів дій у разі виникненні підозрілих/небезпечних ситуацій.
Фахівці ювенальної превенції поінформували здобувачів та викладачів щодо тривожної тенденції поширення в Україні прецедентів вербування спецслужбами рф неповнолітніх українців для диверсій, зокрема підпалів автомобілів військовослужбовців ЗСУ і будівель ТЦК в межах пропагандистської дезінформаційної кампанії. Пошук «виконавців», зі слів спікерів, як правило, здійснюється через Телеграм-канали з пропозиціями заробітку «швидких грошей». Ювенальні поліцейські акцентували увагу на тому, що відповідальність за підпал автівок військових та перешкоджання законній діяльності ЗСУ передбачено по відношенню до всіх громадян, які вчиняють вищеописані протиправні дії, у тому числі неповнолітніх. При цьому фахівці ювенальної превенції наголосили на важливості проведення серед населення, зокрема серед учнівської та студентської молоді, інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо поширення тенденцій екстремізму й тероризму шляхом співпраці структурних підрозділів Національної поліції України і закладів освіти.
Щиро дякуємо нашим партнерам за співпрацю, оперативний відгук на запрошення, а також надання цінної інформації задля розуміння й усвідомлення безпекових викликів сучасності, у тому числі з позиції професійної. Проведення подібних заходів сприяє формуванню стійкого суспільства, здатного протистояти екстремістським і терористичним впливам, забезпечуючи розвиток демократичного, мирного та стабільного майбутнього.
Захід сприяє досягненню Цілей сталого розвитку: сталий розвиток міст і громад (ЦСР 11); мир, справедливість та сильні інститути (ЦСР 16); партнерство задля досягнення Цілей (ЦСР 17).
За матеріалами