Еразмус+: можливості міжнародної співпраці для БДПУ

Надважливе питання міжнародної та грантової діяльності, що в сучасних реаліях суттєво впливає на долю закладів вищої освіти, зібрало 27 листопада 2019 року у конференц-залі Бердянського державного педагогічного університету представників структурних підрозділів усіх факультетів: відповідальних осіб за наукову та міжнародну діяльність, завідувачів кафедр та усіх зацікавлених.

Зустріч, ініційована головою Ради молодих учених за підтримки професора Ігоря Лимана, координатора міжнародної діяльності, мала на меті активізувати процеси підготовки проєктних заявок та пошуків міжнародних партнерів у рамках програми міжнародної співпраці Європейського Союзу Еразмус+.

Організатори заходу детально розповіли про можливості програми, які доступні для наших викладачів та здобувачів вищої освіти, а саме: про відкриті напрямки діяльності в рамках проєкту Еразмус+ та типи участі в них:

КА1 Академічна мобільність

Міжнародна кредитна мобільність – короткострокові програми обміну: на навчання 3–12 міс.) та на практику (2–12 міс.) для українських (молодших) бакалаврів, магістрів, аспірантів, докторантів; викладання / підвищення кваліфікації / на стажування (від 5 днів до 2 міс.) для викладачів та працівників закладів вищої освіти.

Спільні магістерські програми – повний курс навчання / викладання на спільних освітніх програмах Erasmus Mundus з отриманням повної вищої освіти в Європі на рівні магістра.

КА 2. Проєкти співпраці

Розвиток потенціалу вищої освіти (як апліканти і партнери) – проєкти співпраці між закладами вищої освіти з Європи, України та інших країн-партнерів програми Еразмус+ щодо розбудови потенціалу задля впровадження реформ у сфері вищої освіти на основі розвитку Болонського процесу.

Альянси знань (як партнери) – розроблення нових, інноваційних та міждисциплінарних підходів до викладання й навчання, розроблення освітніх курсів на основі вже існуючого потенціалу експертизи та інновацій інституцій; стимулювання підприємництва і підприємницьких навичок викладацького складу; сприяння обміну знань, залучення підприємств у навчальний процес.

Стратегічні партнерства (як партнери) – розробка і впровадження інноваційних практик на організаційному, місцевому, регіональному, національному або європейському рівні.

Програма Жан Моне

Діяльність напряму Жан Моне спрямована на сприяння досконалості в сфері викладання, вивчення та дослідження європейської інтеграції у світі, а також підтримку діалогу академічного світу і розробників стратегій.

Програма Молодь

КА1. Мобільність молоді та молодіжних працівників: молодіжні обміни, волонтерські проєкти та професійний розвиток молодіжних працівників;

КА2. Проєкти співпраці (Стратегічні партнерства): співпраця між організаціями у сфері інновацій та обміну успішними практиками;

КА3. Підтримка реформ (Діалог молоді): зустрічі між молодими людьми та тими, хто приймають рішення у сфері молодіжної політики.

Програма Спорт

Cпільні партнерства, зокрема, орієнтуються на проєкти, спрямовані на: діяльність щодо підвищення інформованості про додану вартість спорту і фізичну активність по відношенню до особистого, соціального і професійного розвитку особистості; заходи з популяризації інновацій в спорті і галузях охорони здоров’я, освіти, навчання та молоді; заходи щодо поліпшення доказової бази спорту для вирішення соціальних і економічних проблем (збір даних, що лежать в основі вищезгаданої діяльності, обстеження, консультації тощо); конференції, семінари, зустрічі, заходи та інформаційно-промоційні заходи

Малі спільні партнерства з питань спорту відкриті для організації з України у сфері спорту, орієнтуються на проєкти, спрямовані на: заохочення суспільного включення та рівних можливостей в спорті; заходи з популяризаціїних традиційних видів спорту та ігор; підтримка мобільності волонтерів, коучів, керівників та працівників неприбуткових спортивних організацій; конференції, семінари, зустрічі, заходи та інформаційно-промоційні заходи.

 

Учасники заходу отримали покрокові інструкції щодо подання заявок: дізналися про особливості процедури їх оформлення, важливість дедлайнів, вимоги до аплікантів, пакет необхідних документів. Також Ігор Лиман та Анастасія Попова поділилися власним досвідом підготовки проєктних заявок.

Для тих, хто не зміг бути присутнім на зустрічі, варто ознайомитися із інформацією Програми та можливості Еразмус+ на сайті БДПУ.

 

Анастасія НОСКО,
доцентка кафедри соціальних комунікацій


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print