28 листопада 2019 року відбулася ІV Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Сучасні проблеми забезпечення якості життя в глобалізованому світі».
Щороку збільшується кількість вишів-співорганізаторів конференції: якщо три роки тому на зв’язок через Skype виходили три ЗВО (два українських та польський), то цього року активну участь взяли шість. Зростання кількості співорганізаторів конференції свідчить про актуальність дослідження проблеми забезпечення якості життя, як в пострадянських країнах, так і в країнах Європейського Союзу.
Бердянський державний педагогічний університет є одним із засновників цієї конференції. Цього року співорганізаторами конференції також стала Вища школа управління і адміністрації в Ополє (Польща), Донбаський державний педагогічний університет, Національний університет цивільного захисту України, Одеський національний політехнічний університет, Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка.
У вітальному слові учасникам конференції проректорка з науково-педагогічної роботи БДПУ Вікторія Ліпич підкреслила, що сучасні зміни розвитку суспільства в умовах глобалізації вимагають позитивних зрушень у розвитку національної економіки та пошуку ефективних методів підвищення рівня та якості життя населення, та побажала плідної роботи.
Серед проблем, які розглядалися на конференції, особлива увага була приділена методологічним та методичним засадам вивчення феномена «якість життя»; особливостям використання фінансових і економічних інструментів для підвищення якості життя; ролі і місцю фізичної культури і спорту у формуванні здорового способу життя як основи підвищення її якості; духовності і гуманізму як фактори зміцнення особистісного ресурсу та підвищення якості життя; впливу засобів та каналів комунікації на якість життя людей; механізмам юридичної відповідальності в умовах глобалізації тощо.
Викладачі та студенти гуманітарно-економічного факультету вже четвертий рік поспіль представляють міжнародному товариству результати своїх досліджень. Цього разу на пленарному засіданні доцентка кафедри економіки, підприємництва та фінансів к.е.н. Яна Глазова презентувала результати реалізації проекту з формування інформаційного простору в сфері надання муніципальних послуг в м. Бердянськ. Презентація викликала жвавий інтерес як українських, так і закордонних учасників.
На секційних засідання було презентовано результати деяких досліджень викладачів БДПУ, зокрема «Шляхи впровадження земельної реформи в Україні» (к.е.н., доц. М. Гриценко, І. Литвиненко), а також результати досліджень міжнародних колективів вчених, до складу яких увійшли й науковці нашого університету: «Врахування впливу наноматеріалів при оцінювання якості життя» (к.ф.-м.н., доц. Я. Сичікова, проф. Т. Покуса, к.е.н., доц. Т. Несторенко, к.п.н., доц. Ю. Єфіменко) та «Міжнародне правове регулювання наноматеріалів та продукції на їх основі» (к.ф.-м.н., доц. Я. Сичікова, к.е.н., доц. Т. Несторенко, к.і.н., доц. Т. Макаренко, Ф. Покуса).
Підсумовуючи роботу пленарного засідання, завідувач кафедри економіки, підприємництва та фінансів д.е.н., професор Павло Захарченко підкреслив необхідність подальшого співробітництва науковців та практиків з різних країн в області розробки програм підвищення якості життя членів суспільства та напрацювання механізмів їх реалізації.
Після пленарного засідання обговорення проблем забезпечення якості життя продовжилося на секційних засіданнях у ЗВО – співорганізаторах конференції.
За результатами роботи інтернет-конференції запланована публікація збірника наукових статей учасників конференції. Збірник буде виданий в академічному видавництві польського вишу – Вищої школи управління та адміністрації в Ополє.
За матеріалами гуманітрано-економічного факультету
Світлини: Ірина ОСТОПОЛЕЦЬ, Тетяна НЕСТОРЕНКО