Філологи з Бердянська на львівській конференції

28 жовтня 2021 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулася Всеукраїнська наукова конференція «Література та історія: антропос – топос – тропос», що була організована кафедрою теорії літератури та порівняльного літературознавства і була присвячена 20-річчю цієї кафедри та 360-річчю ЛНУ. У науковому заході взяли участь більше 50 учених з України та Польщі. Бердянськ представили професорка кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства Софія Філоненко та студентка 4 курсу факультету філології та соціальних комунікацій Альона Чернишенко (освітня програма – «Філологія (германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська, друга – німецька)»).

Професорка Софія Філоненко на пленарному засіданні конференції виголосила доповідь «Вавилон-Львів: жанрові мандрівки детективу в історію в романах Богдана Коломійчука», де сфокусувалася на взаємодії жанрової літератури та історичного дискурсу, жанрі історичного детективу в сучасному українському письменстві. Студентка Альона Чернишенко взяла участь у секційному засіданні з доповіддю «Гостя з майбутнього»: жанр історичного фентезі в романі «Чужоземка» Діани Гебельдон» (науковий керівник – проф. С. О.Філоненко). Доповідачка висвітлила специфіку жанру історичного фентезі, проаналізувала романний цикл американської авторки.

Виступи бердянських філологів завершилися дискусією про актуальні жанри історичної прози. Конференція сприятиме обміну досвідом та новими ідеями в літературознавстві.

За інформацією кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства БДПУ


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print