Фотоісторія греків Бердянська

Он-лайн лекція з такою назвою була прочитана професорами БДПУ Вікторією Константіновою та Ігорем Лиманом у рамках проекту «Яка твоя історія?», сфокусованого на популяризації фотоісторії трьох міст (Запоріжжя, Бердянськ і Мелітополь).

5 червня, у п’ятницю увечері цю лекцію он-лайн прослухали лише близько 70 глядачів/слухачів, натомість впродовж вихідних у записі з нею ознайомилось більше 1,6 тисяч осіб.

Лекція стала результатом нещодавно закінченого дослідження історії грецької громади та консулів Греції у Бердянську ХІХ – початку ХХ століття, проведеного при підтримці Бердянському міського грецького товариства (голова – Ірина Нагай) і в співпраці з ним. Презентація цього дослідження ще чекає попереду. Але в його ході університетські науковці натрапили на десятки вельми цікавих фотодокументів, кожен з яких – вже окрема історія. Але щоб цю окрему історію правильно прочитати, треба було кілька років попрацювати з грецькими джерелами, а також з документами архівів України, Німеччини, Великої Британії, Ізраїлю, Польщі.

Були продемонстровані десятки фотографій, починаючи від англо-грецьких нащадків консулів Камбербетча і Грієвза, які вийшли на авторів лекції, і закінчуючи портретами грецького мультимільйонера, «царя Приазов’я» і головного грецького експортера зерна з Бердянська ХІХ  сторіччя, які виявились духовними родичами предків секретаря міжнародного відділу БДПУ Марії Кальми.

Запис лекції «Фотоісторія греків Бердянська»  можна подивитись тут: https://www.facebook.com/yaka.tvoya.istoria/videos/251811246082341


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print