Гостьова лекція

10 травня на кафедрі професійної освіти, трудового навчання та технологій відбулася інтерактивна гостьова лекція на тему: «Новітні форми розвитку екологічної культури учнів на уроках «Технологій» для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 014 Середня освіта (Трудове навчання та технології).

Спікер – доцент кафедри технологічної та професійної освіти, доктор педагогічних наук Людмила Чистякова (Центральноукраїнський державний університет імені Володимира Винниченка).

Актуальність теми лекції пов’язана з тим, що майбутні вчителі технологій повинні бути готовими до формування в учнів однієї з ключових компетентностей Нової української школи – екологічної грамотності та здорового життя. Саме НУШ наголошує на новій філософії життя, високій екологічній культурі і свідомості учня, адже – випускник НУШ – це в першу чергу – патріот, громадянин своєї держави, який дбайливо охороняє, зберігає та примножує природні ресурси своєї країни.

Людмила Олександрівна ознайомила здобувачів з формами навчальної діяльності у розвитку екологічної культури учнів, а саме з проєктами-кейсами, еко хакататонами, аудіовізуальним есе. Особливу увагу звернула на філософію Zero Waste – це безвідходне виробництво і повторне використання продуктів у якості сировини. Дуже цікавою була доповідь про одну із технологій в процесі реалізації проєктної діяльності, а саме технологію «Апсайклінг» («upcycling»). Спікерка зазначила, що ця технологія відповідає положенням Концепції кругової економіки, що активно впроваджується у світі. Людмила Олександрівна представила свої авторські роботи в техніці «арт-квілт», «печворк» та виготовлення м’якої іграшки.

Гостьова лекція пройшла у конструктивній, теплій і дружній атмосфері. Здобувачі освіти були активними учасниками процесу, висловлювали власні думки та пропозиції.
Після інноваційного формату проведення лекції розгорнулася жвава дискусія й рефлексія за участі викладачів кафедри та здобувачів освіти. Слухачі відзначили високий професіоналізм, педагогічну майстерність та компетентність Людмили Олександрівни.
Висловлюємо щиру вдячність доценту кафедри технологічної та професійної освіти, докторці педагогічних наук Центрально-українського державного університету імені Володимира Винниченка Людмилі Чистяковій за актуальну та змістовну лекцію та маємо сподівання на подальшу плідну співпрацю.

За матеріалами кафедри професійної освіти,
трудового навчання та технологій


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print