Грантове обладнання допомагає викладачам БДПУ навчати студентів та створювати власні проєкти

У Бердянському державному педагогічному університеті (БДПУ) реалізовується грант «Підтримка дистанційного навчання в БДПУ» за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» (Проєкт USAID).

Грантова допомога передбачає придбання та встановлення обладнання і допоміжного програмного забезпечення для двох лабораторій дистанційного навчання (конференц-набори, ноутбуки, телевізор, проєктор, інтерактивна дошка), а також чотири індивідуальні набори для відеоконференцій та запису (конференц-набори та ноутбуки). В умовах карантину надане обладнання є необхідним для якісного проведення освітнього процесу, підготовки студентів різних спеціальностей, а особливо, туристичного, економічного та комп’ютерного напрямів.

Завдяки Проєкту USAID викладачі університету – відвідували онлайн-заняття з отримання навичок і знань відеомонтажу і тим самим підвищили рівень професійних знань для подальшого застосування під час навчання студентів та створення власних проєктів.

На першому занятті тренер Movieschool Олег Куторга ознайомив викладачів з основами монтажу та загальними прийомами зйомки відеоматеріалів, а також розповів, як користуватись програмним забезпеченням Adobe Premier Pro для створення власного відеоконтенту.

Освоївши навики зйомок та монтування відеоматеріалів, викладачі мають змогу самостійно створювати власні проєкти, навчальні матеріали, проводити наукові конференції в онлайн-режимі. Викладачі ОПП Менеджмент готельного, курортного та туристичного сервісу вже створюють і використовують власні відеоролики в рамках профільних дисциплін. Тетяна Черемісіна, кандидатка економічних наук, доцентка кафедри менеджменту та адміністрування, підготувала відеоролик з теми «Готельна індустрія». Леся Мороз-Рекотова, кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри дошкільної освіти, створила матеріал, присвячений навчанню грамоти в закладах дошкільної освіти. Володимир Нищета, доктор педагогічних наук, професор кафедри української мови та славістики, провів онлайн-конференцію з риторики на тему «Стратегії та тонкощі мовленнєвої поведінки» для студентів БДПУ та Харківського державного університету, присвячену 85-річному ювілею докторки педагогічних наук, професорки, заслуженої діячки науки і техніки України, Марії Іванівни Пентилюк. Також за допомогою технічного оснащення були створені рекламні ролики БДПУ, в яких доступно й зрозуміло подана вся необхідна інформація для майбутніх абітурієнтів: «What is Berdyansk State Pedagogical University?», «Запрошуємо на нову спеціальність Біологія. Здоров’я людини».

Придбане обладнання використовується не тільки для проведення дистанційного навчання і створення матеріалів для освітнього процесу студентів, а також додатково для проведення різного роду заходів: «Зустріч представників освітніх закладів, що здійснюють підготовку фахівців та робітників для туристичної сфери», «Гостьова лекція з прав жінок від координаторки з гендерних питань ОБСЄ», «Зустріч освітян та представників влади стосовно підготовки фахівців для готельної, курортної та туристичної сфери» тощо.

Загалом, для реалізації гранту задіяні 20 викладачів, які проводять заняття для 200 студентів з використанням обладнання.

Застосування ліцензійного програмного забезпечення та отриманого обладнання дозволяє створити відповідне і якісне середовище для дистанційного навчання на базі університету, забезпечує одночасну роботу зі студентами в умовах онлайн-навчання, розширює горизонти організації освітнього процесу для викладачів та практичної підготовки здобувачів.

Людмила Куликова,

студентка 3 курсу спеціальності 061 Журналістика


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print