Громадське обговорення від МОН

18 квітня 2024 року Міністерство освіти і науки України ініціювало громадське обговорення проєкту наказу «Про державну атестацію наукових установ та закладів вищої освіти в частині провадження ними наукової (науково-технічної) діяльності».

Таке повідомлення з’явилося на онлайн-порталі відомства.

МОН пропонує методику, що стане виконанням пункту 5 Порядку проведення атестації установ і закладів, який Кабінет Міністрів затвердив ще у липні 2017 року.

Нововведення стосуються підрахунку показників наукової, науково-технічної діяльності та принципів відкритої науки, а також розвитку світової науки, суспільства та обороноздатності країни.

Нова методика враховує виявлені недоліки під час минулих атестацій та найкращий досвід світової науки.

Особливостями оцінювання є те, що проводитиметься воно водночас для всіх закладів вищої освіти і наукових установ за визначеними напрямками. Тобто кожен напрям наукової роботи розглядатиметься одразу серед усіх закладів та установ. Встановлюється також обов’язкова частка іноземних експертів-оцінювачів у проведенні атестації – не менш ніж 30 %. А сам процес відбуватиметься в цифровому форматі через Національну електронну науково-інформаційну систему (URIS).

Обговорення триватиме до 17 травня 2024 року, а пропозиції приймаються за електронною адресою  kateryna.zuieva@mon.gov.ua.

Над проєктом працювали представники Національної академії наук, закладів вищої освіти, національних галузевих академій та іноземні експерти. Викладачі Бердянського державного педагогічного університету також були долучені до розробки цієї методики.

Також під час напрацювання пропозицій до методики були проведені консультації з експертами з Польщі, Німеччини, Великої Британії та США. У рамках міжнародного проєкту «Open Science for Ukrainian Higher Education System» (Open4UA) пропозиції обговорювалися із колегами з Нідерландів, Бельгії та Словенії.

До речі, учасниками консорціуму цього міжнародного проєкту є Міністерство освіти і науки України та Бердянський державний педагогічний університет.

  Дар’я Кізілова,

фахівець відділу інновацій, комерціалізації, трансферу технологій

та інтелектуальної власності


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print