День пам’яток історії та культури

Міжнародний день пам’яток і визначних місць – відзначається щороку 18 квітня. Рішення про вшановування дати було прийнято Генеральною Асамблеєю ЮНЕСКО у 1983 році з ініціативи міжнародної ради з питань охорони пам’ятників і визначних місць (ICOMOS). Важливо ще раз нагадати світовому суспільству про різноманіття культурної спадщини, створеної зусиллями багатьох народів за всю історію людства, її вразливість та необхідність збереження для майбутніх поколінь.

В Україні цей день має назву «День пам’яток історії та культури» (відповідно до Указу президента України від 23 серпня 1999 р. № 1062/99).

Український комітет міжнародної ради з питань пам’яток і визначних місць, є дорадчим органом ЮНЕСКО, та разом із міністерством культури України та Національною комісією ЮНЕСКО вирішує, зокрема, які об’єкти номінувати до Списку Всесвітньої Спадщини. На сьогодні у Списку перебувають 7 об’єктів, що приблизно становить 0,68% від загальної кількості об’єктів Світової спадщини у світі.

Україна – держава з багатовіковою історією та культурою. У кожному регіоні є свої визначні пам’ятки – перлини української землі. Це справжній скарб, наша гордість і надбання . До наших днів збереглися середньовічні фортеці, палаци та садиби, стародавні монастирі та храми, багато інших унікальних і архітектурних витворів мистецтва.

Студентська рада гуманітарно-економічного факультету організувала та провела захід під назвою «Сім чудес української архітектури», присвячений Міжнародному дню пам’яток і визначних місць. Упродовж вечора згадували міфи, містику та легенди, на які так багата наша історія, і архітектурні споруди зокрема. У центрі уваги були: Луцький замок та його привиди, прокляття Маріїнського палацу, містичний Тараканівський форт, Підгорецький замок та його «біла пані», легенда про кохання в Олеському замку, примара Острозького замку, легенда про колодяць замка Паланок.

Україна оповита своїми дивами. Вона несказанно багата на культурні пам’ятки , але чи буде у наших нащадків можливість помилуватися ними, доторкнутися до минулого, цілком залежить від нас. Вивчайте, гордіться та бережіть свою історію!

  За матеріалами гуманітарно-економічного факультету


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print