Інновації задля щасливого дитинства – впровадження шведської програми соціально-емоційного розвитку дітей дошкільного віку Pеppy Pals

31 жовтня на факультеті дошкільної, спеціальної та соціальної освіти відбувся тренінг-знайомство зі шведською програмою соціально-емоційного розвитку дітей дошкільного віку PеppyPals («Веселі друзі»), яку реалізуватиме фундація «TheLEGOFoundation» спільно з Міністерством освіти і науки України. Спікеркою зустрічі була тренерка команди TheLEGOFoundation в Україні Ольга Гончаренко. Доцентка кафедри дошкільної освіти Юлія Семеняко та здобувачі вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта стали учасниками цього проєкту.

Програма «Веселі друзі»  базується на методах незалежної дослідницької організації CASEL – Асоціація співпраці задля соціально-емоційного розвитку (CollaborativeAssociationforSocialandEmotionalLearning), а також на роботах відомої психологині у сфері емоційного інтелекту Боділ Веннберг.

Пані Ольга надала детальну інформацію про ресурси програми,  провела тренінг, у ході якого здобувачі у сесійних залах виконували практичні завдання – створювали перелік відкритих питань до серії мультфільма, пропонували девізи для персонажів-іграшок.

На завершення зустрічі,під час рефлексії, враження та думки учасників були суголосні –  надихаймо та розвиваймо творців майбутнього України –  дітей і майбутніх вихователів – шляхом упровадження ігрових і діяльнісних методів навчання в освітній процес закладів дошкільної та вищої освіти, задля всебічного розвитку та формування наскрізних умінь.

Найближчим часом будемо відпрацьовувати корисні знання та навички підтримки соціально-емоційного благополуччя дітей під час практичних занять з майбутніми вихователями. Тримаємо освітянський стрій, курс – на підвищення якості вищої освіти, щиро вдячні за співпрацю нашим колегам – команді TheLEGOFoundation в Україні.

За матеріалами доцентки кафедри дошкільної освіти

Юлії Семеняко


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print