Інтеграція міжнародного досвіду: гостьова лекція для здобувачів другого рівня освіти ОПП «Середня освіта (Мова і література (англійська))»

Інтернаціоналізація вищої освіти є вагомим фактором розвитку університетів та передбачає ознайомлення здобувачів вищої освіти із досягненнями і досвідом фахівців відповідної галузі з інших країн.

23 квітня у межах впровадження освітньо-професійної програми «Середня освіта (Мова і література (англійська))» для здобувачів другого (магістерського) рівня освіти була проведена гостьова лекція Світлани Соломіної, доцента кафедри іноземних мов Приватного закладу освіти «БІП – Інститут правознавства» (Республіка Білорусь). Лекція була присвячена темі «Використання відеофільмів і відеороліків на заняттях з іноземної мови» і зреалізована в контексті освітньої компоненти «Сучасні технології викладання іноземної мови».

Під час свого виступу лекторка закцентувала на зростаючому інтересі до використання саме відеоматеріалів як ефективного засобу вивчення іноземної мови. Його специфіка полягає у можливості поєднати зорові та звукові образи у типових обставинах, запропонувати учням мовленнєву ситуацію, в якій вони стають активними учасниками комунікації, що, в свою чергу, сприяє ефективному спілкуванню іноземною мовою та особистісному розвитку учнів, забезпечує взаємозв’язок між навчанням та реальним життям, а також допомагає досягти балансу між оволодінням учнями фактичними знаннями і практичними навичками і вміннями.

Тож, учасники заходу мали можливість обговорити специфіку і можливості використання відео на заняттях з іноземної мови, а також поспілкуватися і перейняти досвід фахівця-практика.

Здобувачі вищої освіти поділилися своїми враженнями:

Олена Філатова: «Під час зустрічі я отримала багато корисної інформації щодо вчителювання, зокрема, про специфіку проведення уроків з використанням відеофільмів та відеороликів. Я дізналася, як мотивувати учнів, і як зробити урок ефективним і корисним. Адже, якщо хочеш, щоб урок був продуктивним, то маєш знайти підхід до учнів і зацікавити їх».

Дар’я Сластьонова і Володимир Татарін: «Нам усім дуже сподобалось спілкуватися з білоруським викладачем. Зустріч вийшла інформативною та інтерактивною. Хочемо подякувати нашій гості, Світлані Соломіній, за чудову лекцію, яскраве обговорення та дійсно цінний і корисний досвід, який ми зможемо застосувати на практиці. Сподіваємося на майбутні зустрічі!»

За матеріалами кафедри

іноземних мов і методики викладання


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print