Історичний фестиваль проєкту «Яка твоя історія?» у Бердянську

17 вересня, на День міста, в Бердянську пройшов великий історичний фестиваль, організований проєктом «Яка твоя історія?» спільно з НДІ Історичної урбаністики, ГО «Урбаністичні ініціативи», гуманітарно-економічним факультетом і кафедрою історії та філософії Бердянського державного педагогічного університету.

В рамках фестивалю на 5 локаціях було проведено більше півтора десятки різнопланових заходів.

Публічна лекція «Міська історія Бердянська: погляд з моря» була прочитана професором Ігорем Лиманом на прогулянковому кораблі, який рухався Бердянською затокою.

Open air, у внутрішньому дворику головного корпусу БДПУ Ігор Лиман провів публічну лекцію «Women on the Move: бердянський контекст», а доктор історичних наук Віктор Брехуненко – публічну лекцію «Міфи та реальність міського простору», після якої своїми запитаннями глядачі не відпускали київського професора ще дві години.

У вуличному кінозалі, влаштованому в парку Шмідта, після демонстрації виступу Владислава Берковського, директора Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г. С. Пшеничного «Віртуальний образ міста», були показані унікальні кінохроніки Бердянська ХХ століття, спеціально оцифровані для проєкту «Яка твоя історія?».

Спільно з ГО «Спільно HUB» і Бердянським велоклубом було проведено захід «Бердянськ велосипедний: минуле і сьогодення», у якому взяла участь локальна координатора проєкту професорка Вікторія Константінова. Для учасників історичного фестивалю діяв безкоштовний велопрокат.

Інтервенції «Історична мапа Бердянська» та «Бердянськ, який ти?» організувала Карина Фурса.

На основі історичних матеріалів Бердянська, Олександрівська (Запоріжжя) та Мелітополя проєктом було спеціально розроблено і виготовлено гру «Монополія. Старе місто». Ірина Біла та Наталя Лобач запропонували цю гру учасникам фестивалю.

Крім гри, Ірина Біла провела квест-геокешинг «Яка твоя історія?», а Наталя Лобач – воркшопи «Колаж «Створи свій Бердянськ» і «Я – найкращий гід».

Серед учасників фестивалю були розіграні ексклюзивні подарунки з логотипами проєкту «Яка твоя історія?».

Студентки-історики Владислава Проценко та Аліна Нестеренко провели чотири екскурсії в Музеї історії БДПУ. Паралельно демонструвалась презентація видань з історії Бердянська НДІ Історичної урбаністики.

Впродовж усього фестивалю проходила виставка спеціально підготовлених проєктом «Яка твоя історія?» стендів з історичними фотографіями Бердянська та бердянців, родинними історіями містян.

Проєкт «Яка твоя історія?» реалізується Запорізьким науковим товариством ім. Якова Новицького за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). 

Щира подяка всім, хто долучився до проведення історичного фестивалю!

Вікторія Константінова,

Директорка НДІ Історичної урбаністики


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print