Капітальний ремонт гуртожитку: плановий моніторинг дотримання екологічних і соціальних стандартів Європейського інвестиційного банку

Згідно з планом соціального менеджменту субпроєкту «Капітальний ремонт гуртожитку №1 по вул. Університетська (Ульянових), 35, м. Бердянськ (коригування проектно-кошторисної документації)» який реалізується в межах «Надзвичайної кредитної програми для відновлення України», 25 червня відбулося чергове засідання Робочої групи з координації субпроєкту в рамках реалізації Проєкту «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України».

         В.о. ректора БДПУ, професор Ігор Богданов нагадав, що перше засідання відбулося 2 лютого й будівництво мало розпочатися 1 березня: «На жаль, ми дуже довго чекали дозвіл і отримали його лише 31 травня. І це суттєво скоротило термін реалізації субпроєкту, але на сьогодні ми бачимо прогрес у будівництві».

         Антон Сердюченко як відповідальний за соціальний менеджмент у субпроєкті зазначив, що майже щодня фіксує прогрес у його реалізації: «Проводиться термомодернізація фасаду, у підвалі замінені труби, прокладена електропроводка, тобто будівельники працюють у досить інтенсивному режимі.

22 червня до групи технічної підтримки ПРООН було відправлено початкову анкету моніторингу екологічних і соціальних стандартів Європейського інвестиційного банку. Таке офіційне анкетування буде проводитися кожні шість місяців та по завершенні реалізації субпроєкту».

         Доцент Віталій Гнатюк озвучив результати проведеного моніторингу об’єкту, де ведеться капітальний ремонт. Наступне засідання призначене на 7 вересня.

         Моніторингова група у складі Віталія Гнатюка, Юлії Мельнікової, Миколи Оверченка з’ясували, що підрядною організацією забезпечуються належні умови роботи та відпочинку залученого до будівництва персоналу. Порушень трудових прав працівників або нещасних випадків під час ремонтних робіт не було зафіксовано. Працівники зазначили, що навчання й інструктаж з охорони праці та пожежної безпеки були проведені вчасно, про що свідчать записи у відповідних журналах.  Будівельники забезпечені індивідуальними засобами захисту: касками, страхувальними поясами, захисними окулярами тощо.

         Моніторингова група відзначила, що вивезення та утилізація будівельного сміття відбуваються належним чином і виконуються у встановлені терміни, тобто нагромадження сміттєзвалищ не зафіксовано.

         Будівельний майданчик належним чином огороджено, а також присутня охорона та ведеться відеоспостереження. Сторонні особи не допускаються на об’єкт, що попереджає розкраданню майна та запобігає травмуванню осіб. Отже, можна стверджувати, що будівельні роботи виконуються на належному рівні з дотриманням усіх необхідних стандартів.

         За словами відповідального за організацію будівельних робіт Євгена Хорошманенка, «за місяць активних будівельних робіт на п’ятому поверсі гуртожитку виконаний демонтаж і здійснено розведення електричних мереж, стіни підготовлені під фарбування або наклеювання шпалер. Повністю замінений пожежний водопровід, зроблені водопровідні стояки. Система опалення була змонтована в 2012 році, зараз ми лише робимо основні магістралі».

         На четвертому поверсі встановлені вікна і ведуться роботи з підготовки стін. На першому, другому і третьому поверхах також ведуться роботи з утеплення фасаду відповідно до вимог проєкту. Згідно з проєктом перший поверх буде облаштований відповідно до потреб маломобільних груп населення. Тут вже збільшено й посилено дверний отвір, заплановано пандус для підйому. Існуючий ґанок буде демонтовано й замість нього встановлено пандус на центральному вході.

         Проєкт реалізується в рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України, що фінансується коштами Європейського інвестиційного банку та державного бюджету України. Усі залучені до процесу реалізації проєкту сторони сподіваються, що майбутні мешканці гуртожитку №1 вчасно отримають нові та якісні умови для проживання та навчання.

Юлія Мельнікова, «Університетське слово»

Фотографії: Світлана Литовченко


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print