Хібукі-терапія в освіті: історія методу, що обіймає

14 квітня 2025 р. у Бердянському державному педагогічному університеті відбулася унікальна онлайн-зустріч із всесвітньо відомою ізраїльською освітньою психологинею Дафною Шарон-Максимов. Вона є лауреаткою премії Генезис, керівницею міжнародного проєкту «Хібукі-терапія», авторкою однойменного методу психологічної допомоги дітям, який визнано Організацією Об’єднаних Націй як ефективну практику роботи з травмою та посттравматичним стресовим розладом.

Захід був реалізований у межах освітньої компоненти «Інклюзивні підходи в освіті» (викладачка – докторка педагогічних наук, професорка кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти Ольга Гуренко), яка викладається для здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти за спеціальністю 011 Освітні, педагогічні науки. Подію модерував Микола Оверченко – здобувач ступеня PhD за освітньо-науковою програмою «Освітні, педагогічні науки» (наукова керівниця – докторка педагогічних наук, професорка кафедри педагогіки Надія Вєнцева).

Пані Дафна представила унікальний метод «Хібукі-терапії», що базується на використанні м’якої іграшки-собачки, яка «плаче разом із дитиною» та допомагає їй прожити і проговорити складні емоції. Цей метод уже успішно впроваджено в Ізраїлі, Японії, США, Україні, Румунії, Туреччині та інших країнах, де діти пережили травматичний досвід через воєнні дії, стихійні лиха або втрату близьких.

Упродовж двох годин учасники мали змогу не лише ознайомитися з інноваційним підходом, а й почути з перших вуст щирі історії з практики міжнародної експертки, отримати конкретні кейси та відповіді на запитання щодо впровадження подібних терапевтичних практик в українських закладах освіти. Особливий акцент Дафна зробила на ролі педагога як ключової фігури безпеки в житті дитини, що пережила травматичний досвід.

Зустріч проходила у теплій атмосфері, залишивши глибокий емоційний відгук у серцях усіх учасників. Як зазначила одна зі слухачок: «Це була не просто лекція це була зустріч, яка лікує. Дафна подарувала нам відчуття, що навіть у найтемніші часи поруч завжди може бути хтось, хто обійме й скаже: “Я з тобою”».

Після завершення заходу пані Дафна щиро подякувала за запрошення і співпрацю: «Я зустріла університет без стін, але з великим серцем. Це був справжній привілей працювати з вами».

Організатори події висловлюють щиру вдячність пані Дафні Шарон-Максимов за натхнення та світло, яке вона подарувала університетській спільноті, професорці Ользі Гуренко – за ініціативність та глибоку педагогічну чутливість, а також усім учасникам – за активну участь, відкритість і бажання зростати.

Науково-педагогічні працівники БДПУ й надалі будуть сприяти створенню якісного освітнього простору, де майбутні фахівці можуть зустрічатися з кращими світовими практиками, надихатися досвідом і будувати нову українську освіту – людяну, глибоку та інклюзивну.

Запис відкритої онлайн-зустрічі можна переглянути за посиланням: https://youtu.be/2_-lkRAG7JM?si=4d_zE_GRPkGetNJ9

За матеріалами Миколи Оверченка


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print