Хореографічне навчання в умовах воєнного стану в Україні: наука і практика

21 жовтня 2022 року відбувся ІV відкритий науково-практичний семінар «Діалог актуальних дискурсів хореографічної освіти: теорія, методика, практика», який було приурочено до 90-річчя Бердянського державного педагогічного університету.

Семінар був організований кафедрою теорії та методики навчання мистецьких дисциплін у співпраці з Центром дитячо-юнацької творчості відділу освіти м. Бердянська. Основна мета семінару полягала у розкритті актуальних питань роботи керівника хореографічного колективу в умовах воєнного стану в Україні, наданні інформаційної та методичної підтримки навчання хореографії в онлайн форматі, обміні практичним досвідом роботи.
Уперше семінар було проведено в дистанційному режимі. Організатором і модератором виступила доцентка кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Олена Мартиненко.
До участі в семінарі зареєструвалися 75 учасників із різних регіонів України, з яких були присутні 43. Основний контингент становили керівники танцювальних колективів Запорізької та Дніпровської областей, які протягом попередніх трьох років кожної осені приїжджали до міста Бердянська з метою підвищення професійної майстерності й отримання нової інформації. Приємною була підтримка колег Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Львівського національного університету імені Івана Франка, Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, які залишили позитивні відгуки про семінар.
Із вітальним словом до учасників науково-практичного семінару звернулися перша проректора БДПУ Ольга Гуренко; завідувачка Бердянського відділу освіти Тетяна Фурманова; директор ЦДЮТ ім. Є. Руднєвої м. Бердянська Олег Балабан; завідувачка кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін БДПУ Віра Бурназова.
Цікавинкою семінару став науковий батл здобувачів вищої освіти спеціальностей 024 Хореографія та 014 Середня освіта (Хореографія) на тему «Актуальні питання навчання хореографії в умовах воєнного стану в Україні». Майбутні фахівці обговорювали актуальні питання: безпека навчання, психологічна підтримка, якість навчання, пошук, апробація та поширення ефективних хореографічних практик, національно-патріотичне виховання, мотивація до навчання, бренд танцювального колективу, маркетингова стратегія в хореографії. Наукова команда студентів під керівництвом Олени Мартиненко продемонструвала обізнаність в актуальних проблемах хореографічного навчання в умовах воєнного стану в Україні, готовність працювати в непередбачуваних умовах і якісно виконувати свої професійні обов’язки, уміння презентувати свої наукові дослідження і вести дискусію.
Змістовно насиченою була практична частина семінару. Команда спікерів розкривала актуальні теми сьогодення: «Сучасні інтерактивні методи навчання хореографії в онлайн форматі» (Наталя Кривунь, Юлія Тараненко); «Упровадження танцювальної терапії на початковому рівні навчання хореографії» (Надія Учкіна); «Інтерактивний бренд хореографічного колективу» (Ольга Безумова, Валерія Кривунь); «Народне танцювальне мистецтво Центральної України: робота з шаблею» (Руслан Павленко, Дмитро Ільїн); «Модернізація змісту хореографічної освіти в умовах воєнного стану: практичні поради» (Таїсія Тимофєєва); «Гейміфікація в навчанні здобувачів позашкільної освіти сучасному танцю» (Юлія Тараненко); «Методика навчання вихованців хореографічного колективу акробатичним вправам: практичний аспект» (Людмила Олійник). Спікери працювали як єдина команда, демонструючи обізнаність в обраних темах, надихаючи на навчання дітей у непередбачуваних умовах, презентуючи і відеозаписи застосування інноваційних методів онлайн навчання хореографії здобувачів позашкільної освіти різного віку. Усі доповіді були актуальними, цікавими та професійно-орієнтованими. Учасники не лише пасивно сприймали інформацію, а й активно опановували ті чи інші методи хореографічної роботи з дітьми під час виконання професійно-орієнтованих завдань, ігрових вправ, командної роботи тощо. Слід зазначити, що спікерами виступили викладачі, випускники та студенти спеціальностей 024 Хореографія» та 014 Середня освіта (Хореографія), кожен із яких пройшов хореографічну школу Бердянського державного педагогічного університету. Доповнила команду доповідачів БДПУ викладачка сучасного танцю НПУ імені М.П. Драгоманова Таїсія Тимофєєва, яка є уродженкою м. Запоріжжя.
Упродовж семінару хвилиною мовчання було вшановано загиблих під час воєнних дій в Україні, а також продемонстровано творчий челендж від учасників танцювальних гуртків «Молимося за Україну», керівниками яких є студенти та випускники спеціальності «Хореографія» БДПУ.
Наприкінці семінару учасникам було надано психологічні поради та пропозиції щодо застосування психологічних вправ під час хореографічних занять від кадидатки психологічних наук, психолога ЦДЮТ м. Бердянська Людмили Кашкарьової.
Семінар вийшов актуальним, цілісним, змістовним. Окреслені студентами на початку теми були ґрунтовно розкриті спікерами. У рамках семінару також було презентовано навчально-методичний матеріал, розроблений викладачами кафедри ТМНМД: навчально-методичний посібник «Танцювальна скарбничка Запорізького краю» і зошит-посібник «Сучасний танець».
Наприкінці семінару-практикуму відбувся круглий стіл, під час якого були підведені підсумки, окреслені перспективи роботи та надані сертифікати за участь. Учасники висловлювали подяку, що свідчить про результативність заходу: «Дякуємо за цікавий матеріал! Дуже класна команда спікерів! Як завжди, ви всі молодці!», «Дякую, семінар був неймовірний. Доповідачі – відмінні оратори, ведуча талановита з потенціалом неординарності», «Викладачі та студенти факультету мистецтв УДПУ імені Павла Тичини вітають учасників семінару! Дякуємо за таку креативну форму роботи заходу та цікаві доповіді! Вважаємо, що ваш захід є дієвим поштовхом для втілення нових, цікавих ідей в організації і наукової, і творчої роботи. Радіємо за колег! Вам є ким пишатися – відмінний рівень підготовки здобувачів! Бажаємо всім колегам і здобувачам успішного шляху до професійного зростання, завзяття у творчих пошуках, подальшої плідної роботи, успіхів у втіленні запланованого! Будьте здорові, живіть довго і радуйте нас своєю творчістю! Вітаємо університет з ювілеєм! Віримо, що дуже скоро він продовжить діяльність у Бердянську! Нехай творчі злети і досягнення ваших студентів і випускників стануть найдорожчою відзнакою за вашу працю! Нехай ще багато раз буде по 90! Разом до перемоги!».
Матеріал семінару буде надано всім бажаючим, хто не зміг із різних причин доєднатися до обговорення актуальних питань хореографічного навчання в позашкільній освіті. Ми раді ділитися інформацією, відкриті для спілкування, активно працюємо на освітянському фронті задля дітей та перемоги!

За матеріалами кафедри ТМНМД


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print