Уже стало традиційним на факультеті психолого-педагогічної освіти та мистецтв організовувати цікаві й пізнавальні подорожі до педагогічно-меморіального музею великого педагога, мудрого вчителя Василя Олександровича Сухомлинського, що знаходиться у с. Павлиш Онуфріївського району Кіровоградської області. Особливо актуальною така подорож була цього року, оскільки вся педагогічна спільнота відзначає 100-річчя від дня його народження. Реалізувати задум нам, студентам – майбутнім учителям початкової школи, допомогли декан факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв, професор Людмила Коваль та профспілковий комітет БДПУ (голова – депутат міської ради, доцент Віталій Лола), а також викладачі кафедри педагогіки, зокрема Олена Голуб та Надія Щербакова.
Незважаючи на тривалий час перебування в дорозі, ми не втратили бажання насолодитися екскурсією, доторкнутися до скарбниці педагогічної мудрості, пройти заповітними стежками, відчути атмосферу людяності, любові, в якій жив і творив Василь Олександрович Сухомлинський і яка панує на території школи й до сьогодні.
Усі були дуже задоволені поїздкою, адже побачили багато цікавого. Наприклад, діючі моделі електромобіля, сівалки, молотарки, а коли стало відомо, що все це власноруч виготовляли діти у 80-х роках минулого століття, то захопленню не було меж.
Знайомство з експонатами садиби-музею В. Сухомлинського переконало студентів, у тому, що ідеї мудрого наставника знайшли своє відображення в Концепції Нової української школи: дитиноцентризм, співпраця вчителя з учнями, компетентнісний підхід тощо.
Переконані, що такі поїздки сприятимуть становленню нас, як творчих учителів, адже, як казав В. Сухомлинський, “щоб бути для учнів джерелом знань, учитель завжди повинен перебувати в атмосфері багатого, цікавого, багатогранного духовного життя”.
Студенти ФППОМ
Світлини з архіву кафедри