У Бердянському державному педагогічному університеті відбулася лекція-бесіда на тему «Креативні інструменти для розвитку емпатії та створення безпечних просторів», яку провели Наталія Вайнілович, викладачка Факультету соціології і права НТУУ “КПІ”, практикиня партисипативного мистецтва та голова ГО “АРТ-Плейбек”, і Алла Мельничук, викладачка кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти БДПУ, співзасновниця Школи Театру Пригноблених України, Джокерка форум-театру з понад 10-річним досвідом.
Захід об’єднав студентів і викладачів, зацікавлених у застосуванні творчих підходів для покращення соціально-психологічного здоров’я людей. Лектори представили інноваційні техніки, які допомагають створювати безпечні простори для спілкування та підтримки, сприяючи емпатії та самовираженню.
Лекція охоплювала такі методи, як:
- Плейбек-театр – форма спонтанного театру, де учасники діляться своїми історіями, які одразу інсценізуються.
- Форум-театр – інтерактивна техніка для обговорення та вирішення соціальних проблем.
- Барабанне та співоче коло – музичні практики, що сприяють емоційній розрядці та об’єднанню.
- Спонтанці – творчі експресивні практики для вільного самовираження.
Ці методи створюють простір для відкритого вираження почуттів у некритичній та підтримуючій атмосфері. Вони допомагають пізнати себе, долати тривожність і депресію, знижувати соціальну ізоляцію та підвищувати самооцінку.
Лектори наголосили на тому, що творчість є потужним засобом для покращення якості життя, допомагає виразити невимовне, відчути внутрішню енергію та здатність до відновлення.
Лекція-бесіда стала джерелом натхнення для студентів і викладачів, наочно продемонструвавши, як мистецтво змінює не лише особистість, а й суспільство загалом.
Співпраця з колегами з інших університетів відбувається на виконання цілей сталого розвитку (ціль 8. Гідна праця та економічне зростання, ціль 10. Скорочення нерівності ціль 17. Партнерство заради сталого розвитку).
За матеріалами