Існує безліч дитячих й молодіжних, громадських та неформальних об’єднань і організацій, що мають свої специфічні особливості. Та чи володіємо ми тими знаннями, які допомогли б нам знайти спільну мову з членами цих об’єднань та зрозуміти їх смаки і погляди?
Наприкінці квітня цього року студенти спеціальності «Соціальна педагогіка» взяли участь у незвичайному семінарі, що проводився доцентом кафедри соціальної педагогіки Катериною Петровською у формі ділової гри «Прес-конференція з лідерами дитячих та молодіжних громадських організацій» в рамках дисципліни «Методика роботи з дитячими та молодіжними громадськими організаціями».
Майбутні соціальні педагоги мали змогу узагальнити свої знання з історії дитячо-молодіжного руху в Україні та за кордоном; досвіду діяльності сучасних дитячих та молодіжних громадських організацій та неформальних об’єднань.
Студенти 203 групи спеціальності «Соціальна педагогіка» Інституту соціально-педагогічної та корекційної освіти напередодні проведення семінару, шляхом жеребкування ділилася на дві підгрупи: одна – лідери дитячих та молодіжних громадських організацій й об’єднань, інша – спеціалісти різного профілю (репортер місцевої телекомпанії, журналіст дитячо-юнацького журналу, депутат місцевих рад, завідувач міського відділу освіти, завідувач відділом у справах молоді, спеціаліст ЦССДДМ, соціальний педагог та ін.). Ті студенти, що виконували ролі представників або лідерів дитячо-молодіжних організацій та об’єднань максимально точно відтворили своєрідність (імідж) своєї організації чи об’єднання (елементи форми, значки, емблеми, атрибути, поведінка тощо). Відповідно друга підгрупа готувала запитання до лідерів об’єднань, що могли б зацікавити фахівця, якого вони представляли.
Наприкінці заняття студенти висловили думку про те, що проведення семінарських занять у нестандартній формі сприяють закріпленню, розширенню та поглибленню знань, що здобуті на попередніх лекціях, семінарських заняттях та під час самостійної роботи; розвивають самостійність мислення, уміння аргументувати та відстоювати свою думку, вести коректну дискусію. А також допомагають сформувати позитивне ставлення до різних організацій, об’єднань, рухів.
Катерина Петровська,
доцент кафедри соціальної педагогіки
На фото: студенти 203 групи спеціальності «Соціальна педагогіка»
Інституту соціально-педагогічної та корекційної освіти під час ділової гри