Кураторські години на гуманітарно-економічному факультеті

Тематична кураторська година для здобувачів вищої освіти 1-3 курсів освітнього ступеню бакалавр освітньо-професійної програми «Менеджмент готельного, курортного та туристичного сервісу» у квітні була присвячена Міжнародному дню інтелектуальної власності, що відзначається 26 квітня. Ця дата та подія щорічно підкреслює значення інновацій у повсякденному житті людини та у вдосконаленні суспільства. Патенти, товарні знаки, авторське право як результати творчості та знань – є потужними інструментами сприяння економічному та культурному розвитку.

Під час заходу студентам було запропановано до перегляду презентацію «Жінки та інтелектуальна власність. Прискорення інновацій та творчості», яка є темою цьогорічних заходів Міжнародного дня інтелектуальної власності 2023. В результаті обговорення сформульовано наступні висновки: якщо інновації, креативність і бізнес є інклюзивними та охоплюють нові ідеї та перспективи, ми всі виграємо; кожен і всюди може використовувати права інтелектуальної власності для захисту своїх технологій, брендів і творчості.

Також в контексті професійної складової освітньої програми «Менеджмент готельного, курортного та туристичного сервісу» студентами було ініційовано дискусію на тему «Інтелектуальна власність і туризм», під час якої зазначено, що у туристичному секторі реалізація прав інтелектуальної власності може бути корисною для: створення відмінної ідентичності на ринку; захисту своєї конкурентної переваги; популяризація національної культури та надбання; або додавання потоку доходу, який інакше був би неможливий.
У новому звіті, опублікованому Всесвітньою організацією інтелектуальної власності та Всесвітньою туристичною організацією (UNWTO) про значення інтелектуальної власності для розвитку туризму, показано, як система інтелектуальної власності створює сприятливу екосистему для інновацій, підприємництва та інвестицій у цей сектор.

Студентам було запропоновано доповідь «Стимулювання розвитку туризму через інтелектуальну власність», що висвітлює передові практики, приклади та рекомендації для політиків та інших зацікавлених сторін у сфері туризму щодо того, як забезпечити належний захист та комерціалізацію креативності, інновацій, традицій і культурної спадщини в туризмі. Зокрема, було зосереджено увагу на використанні інтелектуальної власності у кулінарних традиціях (їжа та напої) для застосування в туристичному секторі (гастрономічний туризм).

Цей процес дозволить картографувати, розвивати та стало використовувати кулінарні традиції; посилить спроможність економічних операторів (пов’язаних із сектором гастрономічного туризму та національних органів влади, включаючи відомства з питань інтелектуальної власності) використовувати інструменти і стратегії інтелектуальної власності та їх надбання, а також підвищить обізнаність про переваги, які використання інтелектуальної власності може принести гастрономічній туристичній діяльності.

За матеріалами кафедри менеджменту та адміністрування


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print