У наш час кожна людина може відстоювати свої права. Для цього йому необхідно лише вступити до спільноти за інтересами або за загальними поглядами на різні речі. Існує безліч об'єднань людей, які прагнуть поліпшити своє життя або … довести точку зору. До таких спільнот належить спільнота ЛГБТ. Головним завданням даного співтовариства на сьогоднішній день є викорінення негативного ставлення до людей, що відрізняється від більшості. Зрозуміло, що в ситуації війни Україна має інші пріоритети. З іншого боку, політика прав людини передбачає забезпечення громадянських прав для різних категорій населення, у тому числі для ЛГБТ.
Доцент кафедри соціальної педагогіки Катерина Петровська успішно пройшла конкурс на участь у п’ятиденному тренінгу «Школа Рівності з питань ЛГБТ» для психологів та психологинь, соціальних працівників та працівниць.
Тренінг проходив в смт.Затока Одеської області за ініціативи Запорізького обласного благодійного фонду «Гендер Зед» та Запорізької обласної громадської організації «Об’єднання психологів та психоаналітиків «Взаємодія», за підтримки німецького Фонду «Пам’ять, відповідальність, майбутнє».
Тема тренінгу дуже делікатна, але в той же час дуже важлива і необхідна в нашому суспільстві і це здорово, що подібні тренінги допомагають позбутися від своїх переконань, побачити в інших таких же, як і ти сам, побачити насамперед Людину.
5 днів насиченої інформації, моря, спілкування, теплої атмосфери. Під час тренінгу розглядалася базова інформація стосовно ЛГБТ, сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності (камін-аут, аутинг тощо), коректної лексики, наукового погляду на гомосексуальність, стереотипи щодо представників/ниць ЛГБТ тощо. Окрім теоретичної частини, під керівництвом досвідчених психотерапевт(ок)ів учасники та учасниці мали низку практичних завдань та оволоділи навичками консультування ЛГБТ.
Всі учасники та учасниці «Школа Рівності з питань ЛГБТ» мають змогу прийняти участь у конкурсі міні грантів.
Катерина Петровська,
доцент кафедри соціальної педагогіки
На фото: робочі моменти Школи