У листопаді в Центрі ділового та культурного співробітництва "Український дім" відбулися одночасно дві щорічні міжнародні спеціалізована виставки "Освіта та кар’єра – 2014" та виставка закордонних навчальних закладів „Освіта за кордоном”.
Організаторами виставки вже традиційно виступили Міністерство освіти та науки України при підтримці Товариства «Знання» України, що є членом Виставкової Федерації України.
Виставка «Освіта та кар’єра» – це найбільша освітня виставка в Україні за кількістю реальних учасників та відвідувачів і найбільша за кількістю забудованої площі та виставкових майданчиків серед освітянських виставок в Україні: більше 8000 відвідувачів за 3 дні роботи виставки! Тому, працюючи в бібліотечному фонді Києва, ця подія не могла не зацікавити представників і нашого вишу. Відвідала цю виставку й я, як аспірантка БДПУ (науковий керівник – І. Т. Богданов).
Щорічно в роботі виставки беруть участь понад 50 закордонних вищих навчальних закладів. Традиційно великими павільйонами представляються навчальні заклади Франції, Чехії, Литви та Польщі, що здобули популярність в Україні завдяки привабливому співвідношенню вартості та якості освіти.
Загалом, виставка представила понад 200 провідних навчальних закладів, освітніх агенцій, видавництв. Серед них понад 110 вищих навчальних закладів з 20 регіонів України, з них понад 40 – національні. У виставці взяли участь понад 100 закордонних навчальних закладів з Великої Британії, Росії, Чехії, Кіпру, Ізраїлю, ОАЕ, Польщі, Франції, Литви, Австрії, Словаччини, Австралії, Латвії, Голландії, Болгарії, Німеччини.
Зазначимо, що «Освіта та кар’єра» – перша освітянська виставка, що з 2008 року має статус міжнародної згідно з дорученням Кабінету міністрів України. У фойє Національного центру ділового та культурного співробітництва «Український дім» нас вже чекали представники різних закордонних навчальних закладів і дарували кожному відвідувачу каталог і програму виставки.
Протягом трьох днів виставка була насичена різними заходами, на котрих можна було почерпнути інформацію щодо навчання, стажування, обміну, отримання різноманітних грантів на навчання, публікацій у закордонних виданнях.
У конференц-залі відбулася зустріч із надзвичайним повноваженим послом французької республіки в Україні Аленом Ремі та першим заступником міністра освіти і науки України Євгеном Сулімою.
Найбільше запам’яталися презентації: «Інновації в інформаційному забезпеченні навчальної та наукової діяльності вищих навчальних закладів», «Досвід розробки навчальних програм за європейськими стандартами в рамках проектів TEMPUS IV в Одеському державному екологічному університеті» тощо. Після відвідування усіх презентацій, прес-конференції та виставок нам пощастило поспілкуватися і з випускниками Програми Еразмус Мундус (TEMPUS), які залюбки поділилися досвідом, як отримати стипендію за кордоном, як отримати грант, як публікуватися в журналах, що входять до міжнародної вебометричної системи, як взяти участь у конференції або літній міжнародній школі і, загалом, як це – навчатися і займатися наукою, співпрацюючи із закордонними вишами.
…Такі міжнародні заходи необхідні для того, щоб ми вчилися й брали приклад, як найкращим способом наші здобутки, нашу наукову діяльність презентувати за кордоном. Варто тільки спробувати!
Марія Дольме,
аспірант БДПУ
На світлинах: деякі виставкові моменти