Майстер-клас із виготовлення великодніх крапанок

Напередодні Великодніх свят за ініціативи кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства на факультеті філології та соціальних комунікацій було організовано майстер-клас із виготовлення великодніх крапанок для викладачів та студентів від керівника зразкового гуртка «Юні умільці» ЦДЮТ Галини Голубової.

Крапанка – старовинна технологія розпису великодніх яєць, призабута у наш час. Давня техніка є досить простою, порівняно із виготовленням писанок, і під силу тим, хто лише навчається розпису. Для виготовлення крапанки яйце потрібно почергово занурювати у фарбу від світлішого до темнішого кольору, щоразу закрапуючи розтопленим воском лише ті місця, що повинні залишитися незафарбованими. Після того як фарба висохне, крапанку тримають над світлом свічки й акуратно прибирають розмʼяклий віск серветкою.

Студенти та викладачі факультету, спробувавши себе у ролі майстрів-писанкарів, отримали величезне задоволення від процесу виготовлення крапанок та зарядилися святковим настроєм!

Факультет філології та соціальних комунікацій висловлює подяку Галині Голубовій та бажає майстрині творчого натхнення.

Переглянути процес розпису можна за посиланням

За матеріалами кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print