Майстер-клас з риторики

15 травня в рамках Днів науки у Бердянському державному педагогічному університеті здобувачами вищої освіти гуманітарно-економічного факультету групи 3СІ спеціальності 014 Середня освіта (Історія) та групи 3ІС спеціальності 032 Історія та археологія, було проведено майстер-клас з риторики в межах вивчення дисципліни «Риторика» (керівник – доцент кафедри педагогіки факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв Олександр Голік) з використанням дистанційних технологій навчання (платформа «Zoom»).

У ході вивчення дисципліни здобувачі вищої освіти ознайомились із теорією риторики, виконували творчі завдання, готувалися до майстер-класу та опрацювали велику кількість літературних творів: «Сон» Тараса Шевченка, «1984» Джорджа Орвелла, «Тигролови» Івана Багряного, «Тіні забутих предків» Михайла Коцюбинського, «Поклик пращурів» Джека Лондона та «Останній дюйм» Джеймса Олдріджа. Свій вибір зупинили на оповіданні «Поклик Ктулху» Говарда Лавкрафта.

Як історики, ми не могли не звернути увагу на це творіння Говарда Лавкрафта. В оповіданні тісно переплітаються безумні жахи із давніми епохами, фрагменти вражаючої правди знаходять відображення у численних неприродних артефактах. А шлях до багатьох загадок хтонічних жахіть читачеві вказують саме допитливі та жадібні до таємниць археологи. Все це надає звичній всім нам історії, хоч і моторошний, але особливий загадковий шарм.

Проте, під час вибору твору для літературної композиції, ми спиралися не тільки на цікавість або особисту прихильність. Нам потрібен був твір, який дав би змогу поглянути на сучасні події під новим кутом, хотіли розкрити деякі актуальні питання по-особливому, так, як це не робив ніхто до нас. «Поклик Ктулху», незважаючи на, здавалося б, зовсім іншу тематику, жанр і епоху, прекрасно для цього підходить. Оповідання дає змогу поглянути на незначущість людського життя порівняно з чимось великим і багатомірним, водночас доводить значимість дій навіть однієї людини в умовах повної безпомічності, що не може не знайти відклик у серцях тих, кого торкнулася війна. Та й, хто як не знаний майстер жахів, дасть нам змогу подолати жахіття окупації, втрат, психологічних травм, побороти демонів і чудовиськ нашого власного розуму.

Під час майстер-класу була представлена літературна композиція за мотивами оповідання Говарда Лавкрафта «Поклик Ктулху». Здобувачі вищої освіти змогли продемонструвати свої організаторські здібності, вміння працювати в команді та відчувати темпоритм, інтонаційно забарвлювати текст, говорити натхненно і переконливо, аналізувати та оцінювати мовленнєву ситуацію, контролювати власний душевний стан, голос, дикцію, поставу, жестикулювання та міміку.

У процесі вивчення дисципліни «Риторика» та підготовки до майстер-класу студенти-історики набули професійних навичок, удосконалили майстерність публічного виступу та риторичні здібності, які допоможуть у подальшому покращенні педагогічної техніки та будуть використані в майбутній професійній діяльності.

Здобувачі вищої освіти групи 3СІ та 3ІС
гуманітарно-економічного факультету


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print