Медіаосвіта в умовах війни

Академія української преси за підтримки Фонду Фрідріха Науманна за Свободу продовжує серію вебінарів, присвячену виявленню дезінформації та фейків, впливу пропаганди та маніпуляцій на формування суспільної свідомості під час повномасштабної російсько-української війни, важливому значенні медіаграмотності в суспільстві тощо. 14 липня 2022 року в заході «10 причин практикувати медіаосвіту під час війни» взяли участь старші викладачки кафедри соціальних комунікацій Бердянського державного педагогічного університету Наталія Рула й Анжеліка Шульженко.

Під час вебінару під головуванням президента Академії української преси Валерія Іванова тренери Оксана Волошенюк, менеджерка медіаосвітніх програм Академії української преси; Олександр Мокрогуз, завідувач кафедри методики викладання суспільних дисциплін Чернігівського ОІППО ім. К. Д. Ушинського; Шаламов Руслан, викладач наукового ліцею «Обдарованість», кандидат біологічних наук, Заслужений вчитель України та Андрій Юричко, медіатренер, кандидат філологічних наук, викладач КНУ імені Тараса Шевченка порушили основні питання впливу медіаосвіти на формування суспільної думки у воєнний час. а саме: медіаосвіта: виклики і трансформації воєнного часу; медіаосвіта з прав людини в умовах воєнного конфлікту; джерела правової інформації у воєнний час; інформаційні війни; епоха постправди; рашизм та нацизм; як журналістика просуває медіаграмотність у період війни тощо. Тренери проілюстрували кожну тезу прикладами з сьогодення, аргументували, чому кожен громадянин нашої країни, особливо в період війни, повинен розвивати медіаграмотність, вміння критично мислити та аналізувати весь потік інформації, яку він отримує.
По завершенню вебінару кожен учасник отримав не тільки нові знання, вміння й навички, а й сертифікат про участь, змістовні та цікаві презентації, які стануть у нагоді кожному журналісту в його подальшій роботі.

Анжеліка Шульженко,
старша викладачка кафедри соціальних комунікацій


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print