Методичний семінар з проблем навчання онлайн

Впровадження дистанційної та змішаної форм навчання вимагає безперервного підвищення кваліфікації викладачів Бердянського державного педагогічного університету. З 16 по 26 листопада 2020 року докторка філологічних наук, професорка кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства БДПУ Софія Філоненко пройшла методичний тренінг «Майстерність викладання online», що був організований ГО «Вище» за сприяння Саксонського центру дидактики вищої школи (Німеччина).

До участі в тренінгу були відібрані 12 викладачів з усієї України, які представляють різні спеціальності: медичні, юридичні, філологічні, педагогічні, – та мають різний досвід роботи в університетах – від 1 до 25 років. Під час онлайн-занять обговорювалися питання мотивації студентів і цілей освітніх програм та окремих дисциплін, проблема зворотнього зв’язку, стратегії та планування онлайн-курсів, оцінювання здобутків студентів. Кожне питання викликало жваві дискусії, оскільки всі викладачі прагнули обмінятися своїм досвідом організації навчання онлайн упродовж 2020 року і перейняти кращі знахідки колег.

Однією з умов отримання сертифікату про проходження цього тренінгу було поширення досвіду у своєму університеті. Тому 3 лютого 2021 року кафедра української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства БДПУ (завідувачка – професорка Ольга Харлан) провела науково-методичний семінар з теми «Дистанційне навчання: виклики і відповіді». На ньому професорка Софія Філоненко виступила з доповіддю і презентувала результати проходження тренінгу. В обговоренні взяли участь професори Ольга Харлан, Ольга Новик, Вікторія Зарва, Ніна Анісімова, Олена Колінько, Валентина Школа, доценти Ганна Александрова, Ольга Боговін, Марина Богданова, Ганна Табакова. Загальний інтерес викликали питання залученості студентів під час онлайн-лекцій, дотримання академічної доброчесності під час заліків та іспитів в онлайн-форматі, використання нових цифрових інструментів (Miro, Padlet, Canva тощо). Такі заходи сприятимуть удосконаленню практики викладання у вищій школі на філологічних спеціальностях відповідно до викликів нашого часу. 

За матеріалами кафедри української та зарубіжної літератури

і порівняльного літературознавства БДПУ


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print