Міжнародна діяльність БДПУ: рухаємось далі!

Поглиблення міжнародного співробітництва залишається одним із пріоритетних напрямків роботи Бердянського державного педагогічного університету.

БДПУ продовжує плідну міжнародну співпрацю в рамках договорів, підписаних з освітніми та академічними інституціями Бельгії, Білорусі, Болгарії, Великої Британії, Грузії, Італії, Казахстану, Литви, Мексики, Молдови, Німеччини, Польщі, Румунії, Словаччини, США, Туреччини, Франції і Чехії. Загалом університет має 129 договорів про співробітництво із закордонними вищими навчальними закладами, науковими установами, організаціями та їх структурними підрозділами. БДПУ є членом Міжнародної Асоціації Університетських Ректорів (International Association of University Presidents), Мережі членів Інституту Міжнародної Освіти (Institute of International Education Network Membership) та Асоціації університетів Карпатського регіону (The Association of the Carpathian Region Universities).

Велика увага приділяється участі викладачів і студентів БДПУ в конкурсах на одержання грантів. Для реалізації грантової діяльності здійснюється постійний пошук і поширення інформації про конкурси, гранти, стипендіальні програми як для співробітників університету, так і для студентів.

Впродовж 2019 року провідні науковці, викладачі та студенти БДПУ взяли участь у реалізації 30 міжнародних колективних та індивідуальних грантів, включно з проектами: Еразмус + КА1. Навчальна мобільність Higher Technical School in Katowice (№ 2018-1-PLO1-RF107-048704), «Зміни педагогічних факультетів та університетів у ХХІ столітті», Чехія, «Інноваційний університет і лідерство», Польща-Україна (Ольга Гуренко, Ігор Лиман).

Професор Валерій Кідалов увійшов до складу команди проекту Горизонт 2020 «Самодостатня інноваційна система «вологості до електроенергії» променевої адсорбції променистих будинків з чистою нульовою енергією». Професор Ігор Лиман взяв участь у стипендіальній програмі Stiftung Preußischer Kulturbesitz (Берлін, Німеччина).

15 студентів БДПУ отримали фінансову підтримку на оплату навчання в БДПУ від Фонду ім. К. Ковшевич за підтримки регіонального директора Фонду Степана Гериліва.

Вже цього року спектр міжнародних грантів, у яких представлені науковці БДПУ, розширений проектом «Управління інтернаціоналізацією та академічна співпраця між Німеччиною та Україною 2020-2021», підтриманим DAAD, проектом Європейського співробітництва в галузі науки і технологій COST «Women on the Move». Починає реалізовуватись проект «Яка твоя історія?», підтриманий USAID.

З іншого боку, знаходять реального перспективного продовження ті міжнародні проекти, які офіційно вже завершились, зокрема, проект Еразмус+ QUAERE.

Наші студенти беруть участь у навчальних програмах за підтримки ЄС. Так, студент-магістрант ФДССО Антон Сердюченко був учасником міжнародного навчального курсу «The Wonderful Wizards of Youth Work» (Бельгія, Іспанія, Сербія), а студентка 4 курсу ГЕФ Юлія Капустєнко –  31-ї сесії Єврошколи. Cтудентка 4 курсу ФФСК Дар’я Сластьонова взяла участь у міжнародній студентській навчальний програмі “Study Tours to Poland” (Польща).

Студенти і викладачі університету активно беруть участь у міжнародних конференціях, семінарах, симпозіумах тощо.

30 травня на базі Вищої школи економіки і менеджменту публічної адміністрації в Братиславі (Словаччина) була проведена Міжнародна науково-практична конференція «Соціальні, економічні, правові та фінансові виклики в контексті глобальної трансформації», одним із організаторів якої виступив БДПУ.

17-18 жовтня 2019 р. у м. Пуебла (Мексика) пройшов вже восьмий Міжнародний Симпозіум з Мультидисциплінарного Вивчення Пам‘яті (8-й SIMEM), співорганізаторами якого традиційно виступили Інститут соціальних і гуманітарних наук «Альфонсо Велес Плієго» Заслуженого Автономного Університету Пуебла (Мексика) і Науково-дослідний інститут Історичної урбаністики БДПУ.

У 2019 р. під керівництвом доцента Тетяни Несторенко відбулися поїздки викладачів університету для участі в конференціях до Вищої технічної школи в Катовіцах (Польща), Академії управління та менеджменту в Ополе (Польща), Вищої школи управління і адміністрації в Ополє (Польща), Вищої школи економіки і менеджменту суспільного управління в Братиславі (Словаччина).

Складовою інтернаціоналізації є організація приїздів до БДПУ іноземних фахівців.

Впродовж 2019 р. БДПУ тричі відвідали делегації високопосадовців Європейського Союзу, очолювані Валдісом Домбровскісом, Віце-президентом Європейської комісії, відповідальним за фінансову стабільність, фінансові послуги та Союз ринків капіталу, екс-прем’єр міністром Латвії, і Петером Ваґнером, керівником Групи підтримки України при Єврокомісії. Метою візитів стали оцінка ситуації на місцях, перегляд та переорієнтування підтримки ЄС на соціально-економічний розвиток регіонів України, що межують з Азовським морем, адаптування їх до останніх подій і підготовка ґрунту для подальшої допомоги.

26 червня 2019 р. до університету завітала делегація викладачів і аспірантів Лейпцизького університету (Німеччина) в рамках дослідницької поїздки «Російсько-український конфлікт: Донбас, Азовське море та Одеса».

6 листопада 2019 р. викладачі кафедри соціальних комунікацій та студенти-журналісти факультету філології та соціальних комунікацій зустрічали Координатора Державного Департаменту США з питань американської допомоги в країнах Європи та Євразії Джеймса Куліковскі. Разом із паном Джеймсом кафедру відвідали координаторка Державного Департаменту США з питань американської допомоги для України Ерін Спітцер, директорка Місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні Сюзан Фрітц.

18 листопада 2019 р. БДПУ відвідав Генеральний консул Греції у м. Маріуполь Грігоріос Тассіопулос.

29 листопада 2019 р. до Бердянського державного педагогічного університету завітала представницька делегація Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

В рамках проекту Еразмус + КА1. Навчальна мобільність Higher Technical School in Katowice у БДПУ була делегація представників Вищої технічної школи в Катовіце у складі проректора Вищої технічної школи в Катовіце Магдалєни Вєжбік-Строньської, декана, професора WST Александра Остенди і начальника відділу маркетингу та ІТ Павла Мікоса.

Кожного року за сприянням доцента Дмитра Каменського відбуваються візити іноземних фахівців з Центру міжнародних правових досліджень (м. Зальцбург, Австрія). У 2019 р. для студентів БДПУ були проведені лекції з кримінального права та процесу суддею з 50-ти річним досвідом практичної роботи Елізабет Монісоглу (м. Лос-Анджелес, штат Каліфорнія, США) і Вільямом Воткінсом – федеральним прокурором зі штату Південна Кароліна.

Міжнародна діяльність БДПУ представлена і світовими спортивними досягненнями. У 2019 р. студенти факультету фізичної культури, спорту та здоров’я людини зайняли призові місця на міжнародних чемпіонатах з різних видів спорту, а саме:

  • студентка 4 курсу Уляна Міщенко виборола І місце на Кубку світу з кікбоксінгу, що проходив 11-15 квітня 2019 р. в Інсбруку (Австрія);
  • на Чемпіонаті Європи з ушу, який проходив  12-15 квітня 2019 р. в Афінах (Греція) студентка 4 курсу Вікторія Булигіна посіла І місце (в Шаолінь Цюань) та ІІІ місце (Алібарда), студентка 3 курсу Олександра Березіна отримала звання майстра спорту міжнародного класу і стала переможницею турніру «Ліга Майстрів», студент 4 курсу Кирило Мухін посів І місце (Чан Цюань), І місце (Шаолінь Гунь) та ІІІ місце (Чха Цюань);
  • на Чемпіонаті Європи з пауерліфтингу серед юніорів та дорослих, який проходив 28 квітня – 4 травня 2019 р. у м. Пльзень (Чехія), студентка 3 курсу Руслана Краснова у ваговій категорії до 72 кг з результатом 717, 5 кг у сумі триборства стала срібною призеркою, а магістрант 1 курсу Владислав Чорний з результатом у триборстві 827, 5 кг став бронзовим призером;
  • на Чемпіонаті світу серед чоловіків з пауерліфтингу, який проходив 26-31 серпня 2019 р. у м. Реджина (Канада), магістрант Чорний Владислав став Чемпіоном світу у ваговій категорії 74 кг, присідання зі штангою на плечах 325 кг- І місце, жим лежачі – 210 кг – І місце;
  • магістрантка Уляна Міщенко посіла ІІ місце на Чемпіонаті світу з кікбоксингу WAKO, який проходив у жовтні 2019 р. у м. Сараєво (Боснія і Герцоговина);
  • на Чемпіонаті світу серед чоловіків з пауерліфтингу, який проходив 18-23 листопада 2019 р. у м. Дубаї (ОАЕ), студент Рубець Олександр став Чемпіоном світу у присіданні зі штангою на плечах (430 кг) вагова категорія до 105 кг., здобув бронзу у тязі (350 кг);
  • на Чемпіонаті країни з баскетболу, який проходив у Словаччині у 2019 р., студентка Яцковець Ольга зайняла І місце;
  • на І кубку Європи з класичного пауерліфтингу серед студентів, який проходив 27-29 лютого 2020 р. у м. Мериньяк (Франція), студент 3 курсу Артем Круглік у складі збірної України виборов у ваговій категорії до 83 кг у присіданні срібну нагороду з результатом 210 кг, а в жимі штанги лежачи отримав срібло з результатом 137,5 кг.

І це тільки деякі з кроків на шляху реалізації стратегічного напряму «Інтеграція в міжнародний освітній та науковий простір» стратегії розвитку БДПУ. Докладніше про згадані вище, а також про багато інших активностей можна дізнатись зі щойно опублікованого щорічника «Міжнародна діяльність Бердянського державного педагогічного університету. Щорічний бюлетень. 2019 рік» (https://bdpu.org.ua/wp-content/uploads/2020/05/SHCHorichnyk-2019.pdf).

Звичайно, коронавірус вніс суттєві корективи в реалізацію наміченого в сфері інтернаціоналізації. Вперше за 13 років ми позбавлені й можливості провести в травні в рамках Тижня науки живу щорічну презентацію міжнародної діяльності БДПУ. З іншого боку, нові виклики породжують нові можливості. А заплановане відновлення такого, який діяв багато років, рейтингу міжнародної діяльності викладачів, цього разу – вже як однієї з ключових складових консолідованого рейтингу, має стати одним із стимулів для подальшого розгортання інтернаціоналізації БДПУ.

Ігор Лиман, Координатор міжнародної діяльності БДПУ

Марія Кальма Секретар міжнародного відділу


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print