Міжнародна діяльність факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти у 2023-2024 навчальному році

16 травня 2024 року увесь університет мав можливість долучитися до чудового заходу «Міжнародне вітання», метою якого стала популяризація найкращих міжнародних практик нашої дружньої університетської родини.

Факультет дошкільної, спеціальної та соціальної освіти також активно долучився до цього заходу. Оскільки міжнародна діяльність є важливою частиною роботи нашої факультетської родини.

У 2023-2024 н.р. наші викладачі активно працювали у цьому напрямі, що стало результатом колективних та індивідуальних здобутків викладачів і здобувачів нашого факультету.

Упродовж цього навчального року маємо такі здобутки.

Євгенія Линдіна, Надія Кот, Дарина Литвиченко взяли активну участь у Міжнародному конкурсі творчих робіт та навчально-методичних розробок, організованому Міжнародним інноваційним центром “Perspektiva plus” у місті Тепліце, Чехія. У цьому престижному конкурсі, спрямованому на підтримку інноваційних підходів у сфері освіти, наші викладачі виступили з проєктом “Ambassador FDSSO: будуємо бренд, створюємо імідж”.

Ольга Гуренко, Наталя Цибуляк і Олена Старинська, взяли участь у навчальному візиті до Варшави, який був організований Фондом «Лідери змін» та Фундацією польських ректорів у рамках програми «Study Tours to Poland» Польсько-Американського Фонду Свободи»  з метою обміну досвіду та навчання задля розробки сертифікатної освітньої програми «Реінтеграція ветеранів і психосоціальна підтримка сімей» для магістерського рівня вищої освіти.

Олена Старинська та Ольга Гуренко представляли Бердянський державний педагогічний університет на Summit W4UA (World for Ukraine), в межах якого взяли участь у дискусіях про ментальне здоров’я українців під час та після війни, виклики та перспективи надання психологічних послуг.

Ольга Гуренко стала членом проєктної команди проєкту Еразмус+ “Open Science for Ukrainian Higher Education System” (Open4UA), яка у співпраці з українськими та закордонними університетами активно працює над реформуванням системи вищої освіти через надання пріоритету відкритій науці та вдосконалення системи оцінювання наукової діяльності згідно принципів CoARA.

Ганна Лопатіна, Наталя Цибуляк та Анастасія Попова активно працювали у складі проєктної команди «Мистецтво в окупації», який відбувався в межах реалізації програми #ZMINA_2_0 “Субгранти для культурних проєктів” фонду ІЗОЛЯЦІЯ за фінансової підтримки Європейського Союзу та був спрямований на дослідження мистецтва в умовах окупації, на виявлення викликів, які постають перед митцями з окупованих міст.

Важливими у царині міжнародної діяльності є індивідуальні здобутки викладачів факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти у цьому напрямі.

Ганна Лопатіна працювала над індивідуальним дослідницьким проєктом «Спротив та трансформація громадянського суспільства в умовах окупації: досвід Бердянщини», в межах гранту ІСАР Єднання у консорціумі з УНЦПД та ЦЕДЕМ завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку.

Наталя Цибуляк у 2023-2024 р.р. виконувала дослідження, спрямоване на вивчення впливу війни – «Трансформаційний потенціал українських науковців у часи повномасштабної війни» в рамках грантової підтримки Польського національного агентства з питань академічного обміну (NAWA, Poland).

Також, пані Наталя Цибуляк у 2023 році стала стипендіатом CEFRES Ukraine non-residential fellowships in HSS 9-місячної програми стажування та стипендіат Faculty of “Artes Liberales” of the University of Warsaw.

А ще її наукові та професійні здобутки були оцінені міжнародними організаціями. Тож тепер представляє наш факультет та університет на міжнародному рівні як членкиня COST Action CA19117 Researcher Mental Health (ReMO), спрямованого на дослідження психічного здоров’я та благополуччя в академічних колах та CEFRES (French Research Center in Humanities and Social Sciences).

В рамках членства у цих організаціях Наталя Цибуляк долучилась до ReMO Webinar «Universities without Walls  Continuing Academic Life in a Displaced Ukrainian University»; працювала над Police brief та над збірником статей, надавала активну менторську підтримку; взяла участь у конференції “Building a Network focused on Researcher Mental Health” (Угорщина); та спільно із зарубіжними партнерами подала 2 грантових заявки: COST (European Cooperation in Science and Technology)  2024-2028  Health among Academics – What is and what can be?; Erasmus K2 – REACT.

Крім цього, ще щонайменше 5 грантових заявок, які були подані викладачами факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти в рамках міжнародних грантових конкурсів, чекають на своє рішення, та більше 10 заявок, які були подані, але на жаль, не пройшли конкурсний відбір.

Не відстають від викладачів і здобувачі нашого факультету.

Здобувачки Олександра Делічобан, Вікторія Лазаренко, Альона Білянська спеціальності 016 Спеціальна освіта виграли грант на реалізацію проєкту “СЗЛ” (Спільнота Запальних Логопедів) у розмірі 70600 грн, який пройшов відбір з-поміж 200 поданих заявок в рамках національної хвилі «Відродження», яка реалізовувалася ГО “СКЦ Задзеркалля” за підтримки ЮНІСЕФ та уряду Японії.

Катерина Клец отримала перше місце на міжнародному творчому конкурсі «Світ у якому я живу» за представлене творче відео «У мене немає дому…».

  • Анастасія Булаткіна, Христина Вознюк та Валерія Гогунська посіли 2-ге місце за наукову роботу «Використання інструментів гейміфікації в роботі Gaming Club факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти в умовах війни» на Міжнародному конкурсі наукових розробок учнів та студентів «Наука без кордонів».
  • Юрченко Дар’я взяла участь у програмі для молоді Дніпра та області з реалізації ініціатив, спрямованих на розвиток регіону, яку організовував Українсько-данській молодіжний дім. Навчання за програмою завершилося навчальною експедицією до Королівства Данії, де молодь більше дізналася про європейські практики та можливості їх втілення в Україні.
  • Тетяна Ніколаєва,  Любов Гудкова та Вікторія Апаріна отримали диплом 3 ступеня у міжнародному конкурсі логопедів «Логопедія» (Вільнюс, Литва) за методичну розробку  інтегрованих занять мультидисциплінарної команди в логопедичній групі.
  • Робота студентського творчого гуртка “Українська писанка” (керівник Т. Єськова) відзначена дипломом 1 ступеня у номінації декоративно- прикладна творчість теж у рамках міжнародного конкурсу.
  • Аннастасія Пузина, здобувачка спеціальності 016 Спеціальна освіта та Анастасія Бєгунова, здобувачка спеціальності 231 Соціальна робота подали документи для участі у короткотерміновому стажуванні в рамках програми FORTHEM alliance.

Дякуємо нашим колегам за невпинну працю і бажаємо подальших перемог та здобутків!

Але, на цих результатах ми не плануємо зупинятися, тож, продовження буде вже у наступному календарному році. А поки, колектив факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти невтомно працює над тим, щоб був результат і міжнародні здобутки.


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print